איידיאו גרופ

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 02 אוקטובר 2018, 08:37

דירקטוריון איי.די.או עשוי לטרפד את ההסכם בין סיידוף למשפחת דיין
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 00,00.html
בצעד נדיר של דירקטורים נגד בעלי שליטה הוזמנה חוות דעת משפטית, שתקבע אם ניתן להגדיר כ"חד־פעמי" את ההסכם לגבי מבנה הדירקטוריון, שנחתם לפני כשבוע. אם יוחלט כי מדובר בהסכם שליטה, יחויבו הצדדים לבצע הצעת רכש למניות הציבור

השימוש בהגדרה "הסכם חד־פעמי" נעשה כדי לעקוף משפטית את המגבלות והמשמעויות של הסכם שליטה, שממנו נמנעו הצדדים עד כה.אבל דירקטורים באיי.די.או מטילים ספק בניסוח הזה. לבד מארבעה דירקטורים מטעם בעלי השליטה, אחד מהם בלתי תלוי, כולל הדירקטוריון גם שני דח"צים, והם סבורים כי ספק רב אם אפשר להשתמש בהגדרה "הסכם חד־פעמי" כאשר מדובר בפעולה מהותית כמו קביעת דירקטורים בחברה.
ל"כלכליסט" נודע כי הדח"צים ורד טל מיש ודורון כהן, הדירקטור הבלתי תלוי דוד ברוך והדירקטורית נחמה רונן (שמונתה בתקופה שהראל ביטוח החזיקה ב־13% מהמניות) פנו לקבלת חוות דעת משפטית חיצונית מד"ר איל גבע ממשרד עו"ד מטרי מאירי ובכיר לשעבר ברשות ני"ע, כדי שיגבש חוות דעת לגבי האירוע.
בדיקה ראשונית של גבע העלתה כי לא זכור תקדים שבו הסכמות על מינוי דירקטורים - פעולה הנחשבת מהותית ביותר מבחינת רמת שליטה בחברה - לא נחשבה להסכם שליטה. גבע יגבש את חוות דעתו, שיכולות להיות לה השלכות דרמטיות ביותר על איי.די.או, ויעביר אותה לדירקטוריון החברה בימים הקרובים. אם חוות הדעת תגרוס כי אי אפשר להשתמש בהגדרה הזו, הרי שההסכם בין סיידוף לדיין הוא הסכם שליטה לכל דבר. עוד סבורים בדירקטוריון, כי העובדה שבעבר כבר נחתם הסכם שליטה בין סיידוף ודיין, מצביעה על כך שבין הצדדים יש קשר, וכי לא מדובר בהסכם תמים. בכל מקרה, מצב שבו הדירקטוריון מתנגד לבעלי השליטה בחברה אינו שכיח.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 678
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 140 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 09 אוקטובר 2018, 15:47

המהלך של לוקסי: יוצא מאיי.די.או ברווח של יותר מ-50 מיליון שקל
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001255712
איש העסקים יעקב לוקסנבורג (לוקסי) מוכר את החזקותיו בחברת איי.די.או גרופ לקרן אפולו. לוקסנבורג מחזיק בכ-7.3% ממניות של איי.די.או, שאת מרביתן רכש לפני כשנה, באמצעות חברת לפידות קפיטל שבשליטתו, שותפות לפידות חלץ, וישירות.
את המניות תרכוש EPF, יישות משפטית הקשורה לקרן אפולו, במחיר של 88.5 שקל למניה, פרמיה של כ-17% על מחיר הסגירה של המניה אתמול בבורסה. לאחר השלמת העסקה תחזיק אפולו בכ-22.4% ממניות איי.די.או גרופ, משפחת דיין תישאר עם כ-19.7% כך שההחזקה המשותפת שלהן תגיע לכ-42% מהון החברה, לעומת 37.5% שמחזיקה שיכון ובינוי.העסקה תניב ללפידות קפיטל, שותפות לפידות חלץ וללוקסנבורג ישירות רווח מצרפי של יותר מ-50 מיליון שקל.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 678
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 140 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 20 דצמבר 2018, 09:42

מאבק השליטה עומד להסתיים
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 69,00.html
מאבק השליטה באיי.די.או גרופ (ADO) הוכרע. ל"כלכליסט" נודע כי שיכון ובינוי שבשליטת נתי סיידוף מוכרת את חלקה בחברה (37.5%) לקרן אפולו, לאחים מיקי ואמיר דיין, באמצעות חברת דיון שבבעלותם, ולגוף פיננסי אירופי בשם Go Capital . סיכום על כך הושג בימים האחרונים. היקף העסקה צפוי להיות כ־850 מיליון שקל, פרמיה של כ־15% על שווי השוק של שיכון ובינוי אתמול בבורסת ת"א. העסקה צפויה להיחתם לפני חופשת חג המולד בתחילת השבוע הבא.

קרן אפולו תרכוש 10% ותעלה לאחזקה של 32%, האחים דיין ירכשו 7.5% ויגיעו ל־27.2%, ולעסקה יצורף הגוף הפיננסי Go Capital, שירכוש 20%. זאת כדי להימנע מהצעת רכש בחברה־הבת איי.די.או פרופרטיז, שבה מחזיקה איי.די.או ב־38.4%. על פי הערכות, לא יהיה בשלב זה הסכם שליטה.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 678
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 140 תודות

הקודם

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

cron