טבע

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

Re: טבע

הודעהעל ידי meir-h » 02 נובמבר 2017, 20:41

ריבעון חדש אבל כרגיל שוב תוצאות גרועות וגרוע יותר תחזיות רעות להמשך
תוצאה מניה ממשיכה לצנוח ורואה קידומת 11$ לא רחוק היום וטבע תחזור למחיר חד סיפרתי
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 73,00.html
ום לאחר כניסתו של המנכ"ל החדש קור שולץ לתפקיד, טבע מורידה תחזיות שנתיות ומפרסמת את דוחות הרבעון השלישי - אותו היא מסיימת עם תוצאות נמוכות במעט מתחזיות השוק.
הרווח הנקי הרבעוני של טבע עמד על 1 מיליארד דולר או 1 דולר למניה, לעומת 1.4 מיליארד דולר או 1.3 דולר למניה ברבעון המקביל - וכאשר צפי האנליסטים עמד על 1.046 דולר למניה.
טבע חותכת ביותר ממיליארד דולר את התחזית השנתית לתזרים המזומנים מפעילות שוטפת (ראו בהמשך). החברה אף ביצעה בדוחות הכספיים מחיקת ערך של 408 מיליון דולר של נכסי אקטביס, חטיבת הגנריקה שרכשה מאלרגן. כמו כן, התאמות בשערי החליפין של הבוליבר הוונצואלי (בשל הפיחות החד במניה) הקטינו את ההכנסות ב-243 מיליון דולר.
ההכנסות החברה עלו ב-1% בהשוואה לרבעון המקביל

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 13,00.html
הבטחות של הנהלת טבע על סינרגיה, התייעלות והשקות גנריות מהותיות בעקבות רכישת אקטביס לא התממשו; המנכ"ל החדש, קור שולץ, יצטרך לייצב את החטיבה הגנרית ולהגדיל את הרווחיות שלה.
טבע היא החברה הגנרית הגדולה בעולם. אך החטיבה הגנרית של טבע היא לא הרווחית ביותר (מיילן רווחית בהרבה מטבע). והשוק מתחיל לאבד אמון ביכולת של טבע להביא לשיפור חד ברווחיות החטיבה. למרות שעיקר הרווחיות של טבע נובעת מהקופקסון, הערך העיקרי של החברה נובע מהחטיבה הגנרית - זאת לנוכח העובדה שרווחי הקופקסון צפויים לרדת בחדות החל מהרבעון הרביעי של השנה.

אם נצפה במצב אג"ח של טבע לפרעון בשנת 2026 אנו רואים שהשער היום 88 נקודות אג"ח זבל לכל הדעות
תמונה
מעדכן 85 נקודות
תמונה
למי שרוצה להבין איזו הנהלה כושלת ובעיקר דרקטוריון חדל אישים מובילים את טבע בעשור אחרון .ניתן לראות שער זה לפני שנתיים.לקרוא ההתפארות זה אומר הכל!
הנהלה שחוששת מכך שטבע תרכש ומישרתם תאבד.עושים שטויות ומשמידים את החברה
אגב.דעתי שגם במאזן רבעון זה התנהגות הדרקטוריון חסרת יושרה ואומץ .מתמנה מנכ"ל חדש.זה הזמן לנקות שולחן למחוק מהמאזן מחיקת ענק בסעיף מוניטין של הרכישה הקלוקלת וגם מסעיף נכסים בלתי ניראים (פטנטים) הרי יש שם מיליארדים בפטנטים של קופקסון שפג תוקפם בבתי משפט.
אבל זה נשאר לדוח הבא כדי שמנכל חדש יעשה זאת ויפיל שוב את שווי החברה
תמונה
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

Re: טבע

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 05 נובמבר 2017, 12:50

המשקיעים חוששים: טבע לא תעמוד בהחזר החובות


https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 64,00.html

חזון אחרית הימים ממש {shock}
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט
 
הודעות: 2692
הצטרף: 05 ינואר 2009, 15:57
נתן: 270 תודות
קיבל: 57 תודות

Re: טבע

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 01 דצמבר 2017, 13:53

סיפור קלסי שגראהם היה יכול לספר על ״רוכשות סידרתיות״.

תקציר מנהלים של הכתבה:
https://www.themarker.com/markerweek/1.4649261

תחילת הסוף של טבע: כך זה נראה מבפנים
ההתמוטטות של נוחי דנקנר? הקריסה של אליעזר פישמן? כולן כסף קטן לעומת 200 מיליארד השקלים שמחקה טבע לציבור בעלי המניות שלה בשנתיים האחרונות. כך התבצעה השמדת הערך הגדולה בתולדות המשק

...

חמישה ימים לאחר הרכישה של אלרגן, ב–31 ביולי 2015 — קיבלה האסיפה הכללית של בעלי המניות של טבע זימון, שבו התבקשה לאשר גמול שנתי לכל אחד מהדירקטורים של החברה בסכום המשול ל–190 אלף דולר בשנה... לא היתה במשק הישראלי משרת דירקטור משתלמת יותר מזו שהציעה טבע.

...

רכישת אקטוויס לא היתה ההחלטה היחידה שאושרה פה אחד על ידי הדירקטוריון. העסקה לרכישת חברת התרופות המקסיקאית רימסה — חודשיים לאחר רכישת אקטוויס — אושרה פה אחד בדירקטוריון... גם ההצעה לרכוש את מיילן אושרה פה אחד בדירקטוריון החברה. טבע הפסידה מאז מאות מיליוני דולרים על הצניחה בשווי המניות של מיילן שרכשה... בטבע אין מדיניות הקובעת שכל החלטה צריכה להתקבל פה אחד. כל דירקטור חופשי להצביע כרצונו.

...

דירקטוריון טבע מונה 13 איש... רק ארבעה מהם הם עדיין חברי דירקטוריון, ודווקא הפורשים לא הסכימו לדבר. הישיבה שבה אושרה העסקה לא הותירה אצלם חותם. שניים מהדירקטורים שכן שוחחנו עמם לא הצליחו להיזכר בישיבה שנערכה בנושא הרכישה הגורלית. אחד מהם הסביר כי הוא אמנם היה חלק מהדירקטוריון שאישר את הרכישה, אבל ציין כי לטבע היתה אפשרות יציאה מהעסקה במשך שנה לאחר אישורה — וכי העובדה שהאפשרות להתחרט היתה קיימת הודגשה בזמן שבכירי טבע הציגו את הרכישה בפני הדירקטוריון.

טבע לא מימשה את אפשרות היציאה הזאת. בשנתיים האחרונות מרבית חברי הדירקטוריון התחלפו. במשחק העברת האחריות בין הדירקטורים, נראה כי בעוד הדירקטורים הישנים סמכו על כך שתהליך הרכישה ייעצר אצל הדירקטוריון החדש במידת הצורך, הדירקטורים החדשים סמכו על שיקול הדעת של הדירקטוריון הישן, שקיבל את החלטת הרכישה.

...

ויגודמן הוא אכן האדם החתום על עסקת טבע יותר מכל אחד אחר. לצדו ניצב כאמור השושבין בעסקה: המנהל האיסלנדי אולפסון, ששימש מנכ"ל טבע גנריקה עד דצמבר 2016. אולפסון הגיע לטבע אחרי שנים ארוכות שבהן כיהן בתפקידי ניהול בכירים באלרגן. הוא האיש שאחראי על הקמת חלק ניכר מעסקיה הגנריים של אלרגן, שנרכשו על ידי טבע, והיה אמור להיות דמות המפתח בשילובה של אלרגן בתוך החברה.

מי שנראה היה במועד העסקה כמו האדם הנכון במקום הנכון עבור טבע לצורכי הטמעת הרכישה, נראה בדיעבד כמו אדם שהגיע לתפקיד חדש בחברה חדשה, כשהוא עדיין מאוהב בחברה האחרונה שבה עבד, ורצה לקדם בכל מחיר את רכישתה. הדמות השלישית שקשה להבין כיצד אישרה את העסקה היא סמנכ"ל הכספים הוותיק של החברה, אייל דשא, שסיים כהונה של כמעט 30 שנה בטבע ביולי האחרון. גם דשא לא הסכים להסביר לנו השבוע כמה בדיקות נערכו לפני המהלך הפיננסי הנועז שרקח עבור החברה.

...

״אולי סמכו יותר מדי על המנכ"ל".

לא לכל המנכ"לים של טבע עשה הדירקטוריון חיים קלים. במשך שנים נחשבה טבע לחברה שאוכלת את המנכ"לים שלה. מי שקדם לוויגודמן היה ג'רמי לוין, שכיהן בתפקידו שנה וחצי בלבד, ונאלץ לעזוב בנסיבות שהפתיעו את שוק ההון. גם המנכ"ל שקדם ללוין, שלמה ינאי, עזב את החברה על רקע יחסים עכורים עם הדירקטוריון, ובעיקר עם היו"ר שלו, פיליפ פרוסט. אפילו המנכ"ל שקדם לינאי, ישראל מקוב, פוטר ברגע שניסה לקום נגד יו"ר הדירקטוריון בתקופתו שעמד בראשו הורביץ. אלא שוויגודמן היה סיפור אחר. לא רק שוויגודמן היה חבר דירקטוריון במשך שנים רבות לפני מינויו — הוא נותר חבר דירקטוריון גם כשכיהן כמנכ"ל.

...

"בפייזר אתה לא צריך דירקטוריון של מומחים בתחום כי היו"ר והמנכ"ל הוא אדם עם 38 שנה ניסיון בתחום. אדם כמו סטיב ג'ובס, אלי הורביץ או לי איאקוקה (מנכ"ל קרייזלר לשעבר) לא צריך מומחים בתחום. אבל בחברה שבה המנכ"ל אינו מומחה בתחום העיסוק שלה, הדירקטורים חייבים להיות עם ניסיון בתחום. מאז שהורביץ עזב את טבע, לא היה מנכ"ל שהתקרב אליו. כל מנכ"ל היה זקוק למנטורים בבורד".


עוד פנינים בכתבה עצמה.

סיפור משובח. ממתין לפרק הבא :-W
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט
 
הודעות: 2692
הצטרף: 05 ינואר 2009, 15:57
נתן: 270 תודות
קיבל: 57 תודות

Re: טבע

הודעהעל ידי meir-h » 17 דצמבר 2017, 08:17

מנכ"ל חדש עם תוכנית הבראה רצינית לטבע.התגובה בשוק בעיקר בגלל האמירה שלא מתכננים להנפיק מניות כרגע...עליות נמרצות
מצד שני חברות הדרוג לא מרוצות שלא יזרימו הון חדש ובודקות הורדת דרוג החוב
דעתי נשארה.ימי הזוהר של טבע חלפו
https://www.themarker.com/markets/1.4713757
תמונה
גם מצב האג"ח לפדיון ב2026 לא מעורר שימחה
תמונה
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

Re: טבע

הודעהעל ידי meir-h » 16 ינואר 2018, 13:11

המרחק שבין GAAP ו-Non-GAAP: טבע הפסדית או רווחית?
http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1001219637
דוגמה בולטת לכך נרשמה בדוחות הרבעון השני של חברת התרופות טבע: בשורה התחתונה הוצג הפסד נקי GAAP של כ-6 מיליארד דולר, בעיקר בשל הפחתת מוניטין; אולם בנטרול הפחתת המוניטין והוצאות כגון הסכמי פשרה ורה-ארגון, טבע דווקא רשמה באותו רבעון רווח נקי Non-GAAP של כ-1 מיליארד דולר.

לפי נתוני קרדיט סוויס, במצטבר ב-15 הרבעונים האחרונים השורה התחתונה של טבע, לפי כללי GAAP, הייתה שלילית בגובה 229 מיליון דולר; לעומת זאת, על בסיס Non-GAAP הרווח המצטבר בתקופה זו עמד על כ-17.5 מיליארד דולר. לדבריהם, הפער נובע מנטרול הפחתות (כ-4 מיליארד דולר לאורך התקופה), הוצאות רה-ארגון (כ-1.1 מיליארד דולר), הוצאות על מיזוגים ורכישות (1.6 מיליארד דולר), רווחים או הפסדים הקשורים להליכים משפטיים (1.7 מיליארד דולר) ותגמולים מנייתיים לעובדים (414 מיליון דולר). אולם את עיקר הפער מסבירים סעיפים המוגדרים בקרדיט סוויס כ"אחרים", בהיקף של 11.8 מיליארד דולר ב-15 הרבעונים האחרונים (הפחתת המוניטין העצומה בנוגע לעסקי הגנריקה בארה"ב ברבעון השני של 2017 נכללת בסעיפים ה"אחרים").

סביר להניח שגם בדוחות הרבעון הרביעי שיתפרסמו בימים ובשבועות הקרובים נראה את הפער בין שתי שורות הרווח. בטבע ישפיעו ברבעונים הקרובים הוצאות הקשורות לתוכנית ההתייעלות, עם התקדמות החברה במימושה
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

הקודם

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

cron