מיטב ד"ש

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

מיטב ד"ש

הודעהעל ידי meir-h » 21 אוגוסט 2016, 07:59

בוודאי שמתם לב שאני חובב ארביטרזים והצעות רכש
הנה יש שוב ענין להתעסק בו .מו"מ למכירת מיטב ד"ש לקרן השקעות
מיטב דש אישרה הבוקר את חשיפת "כלכליסט" בדיווח לבורסה. "החברה מתכבדת להודיע כי קיבלה הצעה מקרן השקעות בינלאומית להתקשר בעיסקה לרכישת מלוא הון מניות החברה".
משמעות הדיווח היא שהקרן מעונינת לרכוש גם את מניות הציבור בנוסף למניותיהם של בעלי השליטה אלי ברקת וצבי ואבנר סטפק. "הדירקטוריון הקים ועדה מיוחדת של שלושה חברים שמנחים את החברה בתהליך", נמסר בדיווח.

http://www.calcalist.co.il/markets/arti ... 22,00.html

מתברר כי בנוסף למגעים מתקדמים עם ברקת וסטפק נציגי הקרן כבר פגשו את סלנגר כמה פעמים בנוגע לקבלת היתר רכישה .הבעיה חלק ממשקיעי הקרן מקורם בסין ומזרח רחוק.ובישראל משום מה אוהבים למכור להם נכסים מוחשיים את תנובה אגן כימיכלים חברות הייטק וכולי ....אך לא בנקים וביטוח.למה? אני לא מבין.
הידיעה דלפה בשבוע שעבר ונראה שהיה מידע מוקדם יותר כי מתחילת החודש המניה עלתה ב15 אחוז
נ.ב. לא מחזיק אך שוקל את מעשי בענין המניה
meir-h
לא גורו בכלל

נתן: 0 תודות
קיבל: 131 תודות

Re: מיטב ד"ש

הודעהעל ידי meir-h » 26 אוגוסט 2016, 10:36

מאז הידיעה על מו"מ עם קרן זרה והאישור בהודעת מיטב ד"ש לבורסה לא באו הודעות נוספות
סיכום השבוע מבחינת המניה עליה של כ 8% בשווי המניה.אבל כאן קיים עדיין הפרש של יותר מ40% למה שנאמר שיש הצעה לרכש
הבעיה שהקרן הרוכשת מהמזרח הרחוק/סינים . נראה שהשוק לא מאמין שממונה לשוק ההון יאשר זאת

נ.ב. קניתי בקטנה כדי שיהיה לי ענין בהתפתחות הסיפור
meir-h
לא גורו בכלל

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 26 אוגוסט 2016, 13:59

meir-h כתב:הבעיה חלק ממשקיעי הקרן מקורם בסין ומזרח רחוק.ובישראל משום מה אוהבים למכור להם נכסים מוחשיים את תנובה אגן כימיכלים חברות הייטק וכולי ....אך לא בנקים וביטוח.למה? אני לא מבין.

נשמע לי הגיוני שהרגולטור פחות יתלהב שכספי הציבור (פנסיה וכו') יהיו בשליטה זרה, בוודאי סינית (גם בגלל תרבות הדיווח וגם בגלל השליטה הפוליטית בעסקים שם) על פני שליטה בתנובה לדוגמא.
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 281 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 27 אוגוסט 2016, 14:43

לא קשור ישירות למיטב, אבל הנה דוגמא טובה לחששות של רגולטור ממכירת חברות לסינים:

עוד מכשול לעסקת חלל? יו"ר החברה הסינית שיקר כדי לזכות בחוזה של 40 מיליארד דולר

...

כבר אתמול הועלו בשוק ספקות לגבי הנכונות של הרוגלטורים בישראל לאשר את העסקה עם הסינים. בין השאר נטען כי לאור העובדה שמשרד הביטחון רכש שטחים בלוויין של חלל, והחברה מתפקדת גם כמעין זרוע מסחור של לווייני תקשורת צבאיים למחצה של התעשייה האווירית, אין כל סיכוי כי יינתן אישור לעסקה. אחרים טענו כי גם מסיבות פוליטיות, יעדיף הרגולטור המקומי שלא להסתכן בעסקה עם יריב אסטרטגי פוטנציאלי של ארצות הברית - בת בריתה של ישראל.

...

http://www.themarker.com/markets/1.3049071

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי meir-h » 28 אוגוסט 2016, 10:16

נשמע לי הגיוני שהרגולטור פחות יתלהב שכספי הציבור (פנסיה וכו') יהיו בשליטה זרה, בוודאי סינית (גם בגלל תרבות הדיווח וגם בגלל השליטה הפוליטית בעסקים שם) על פני שליטה בתנובה לדוגמא.

הרציונל ברור לי כמובן.גם אני לא מתלהב .הרי גם מכירת הפניקס נבלמה כמה פעמים לסינים מסיבות דומות.אבל הנה חברת פסגות המנהלת הכסף ציבורי הגדול מכל חברות ההשקעה במדינה נמצאת בידי חברת השקעות זרה קרן APAX Partners במקרה גם היתה נדמה לפני המכירה לסינים בעלת שליטה בתנובה.מי יודע מה עומד שם מאחרי הבעלים ובעלי המניות וברור שטובת אזרחי ישראל לא בראש שלהם
כדי למנוע השקעות לא טובות יש ריגולציה פנימית וריגולציה של המדינה.אם הם לא יודעים לעשות עבודה זה בעיה בכל מקרה לא רק של סינים
שאל את עצמך האם עד כה ניהלו הגופים שמנהלים את כספך בזהירות הנדרשת.הילוו לכל טייקון דמיקולו מיליארדים שלך ושלי שהתעופפו ברוח
כיום כפי שאני מראה במקום אחר מכניסים אותך למשכנתאות של אזרחי ישראל שאולי יעופו כפי שקרה בארה"ב אם יהיה משבר בנדל"ן
או בשנה אחרונה קונים אגחי"ם של חברות נדל"ן בצפון אמריקה.חברה אחת הספיק רבעון לראות שהיא הולכת לפשיטת רגל.היום מספרים אם היו עושים גוגל על החברה לפני הנפקה היו רואים את הבלוף.ויש עוד כמה חברות נדל"ן שהנפיקו בישראל נמצאות כבר בקשיים
אם מדברים חברת חלל אומרים שיש שם "ביטחון המדינה" אני מהמר שתקבל אישור למכירה לתאגיד סיני לפני חברה פיננסית כי מה חשוב ביטחון המדינה אם צריך לעזור לטייקון במצוקה.
meir-h
לא גורו בכלל

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

הודעהעל ידי meir-h » 29 אוגוסט 2016, 14:59

בשולי סיפור המכירה מתפרסם מאזן הרבעון השני ל2016 ומתברר שחברה לא רעה ומבט לאחור מראה חלוקת דיוודנד שוטף מדי רבעון
הרווח התפעולי (EBITDA) ברבעון השני 2016 הסתכם לכ-52 מיליון שקל, ירידה של כ-7.1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד בו עמד ה-EBITDA על כ-56 מיליון. בחברה ציינו כי בנטרול הפרשים חשבונאיים כלכליים בתעודות הסל, רווח הון ממכירת מיטב דש בנפיטס בע"מ, הפסד בגין ירידת ערך מוניטין בגין קריב סוכנות לביטוח ותשלום מבוסס מניות, הסתכם ה-EBITDA המנוטרל ברבעון הנוכחי לכ-58 מיליון שקל.

היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון השני 2016 עמד על כ-122 מיליארד שקל בדומה להיקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון הראשון 2016

http://www.themarker.com/markets/reports/1.3052535
http://www.sponser.co.il/Article.aspx?A ... 10&From=hp
meir-h
לא גורו בכלל

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

הודעהעל ידי meir-h » 27 ספטמבר 2016, 12:46

שניים סינים עם כסף גדול מחכים לסלינגר....דמרקר
http://www.themarker.com/markets/1.3080274
המכירה של מיטב דש ל-XIO ושל הפניקס ליאנגו ממתינות לאישורה של הממונה על שוק ההון ■ סוד גלוי הוא חוסר הרצון של סלינגר למכור חברות שעוסקות בחיסכון פנסיוני לגופים במימון סיני ■ שתי החברות נסחרות רחוק משווי העסקה שהוצעה על ידי הרוכשות המיועדות
XIO היא קרן השקעות גלובלית, המנהלת כ-5 מיליארד דולר, ומקום מושבה בלונדון. החלק המעניין בעסקה הוא הזיקה הסינית שיש לקרן. מנהלי XIO מוחים נמרצות בכל פעם שהיא מוגדרת כקרן סינית, אף שכ-40% מכספי הקרן מקורם בסין.

במשרד האוצר סירבו לציין מתי תקבל קרן XIO תשובה אם היא תוכל לרכוש את מיטב דש, אך ההערכות בשוק הן כי הבדיקה עשויה לארוך כמה חודשים, ואף להגיע לשישה־שבעה חודשים.
אלה שכן בוחרים להמר על קבלת האישורים מסלינגר הם הפעילים בשוק ההון. כיום נסחרת מיטב דש לפי שווי של כמיליארד שקל - 40% פחות משווי העסקה

נ.ב. אוסף בקטנה ;)
meir-h
לא גורו בכלל

הודעהעל ידי meir-h » 17 נובמבר 2016, 16:32

איתות חיובי לרכישת מיטב דש? XIO צפויה לקבל פרה רולינג מרשות המסים
רשויות המס צפויות לתת בימים הקרובים פרה רולינג לקרן לרכישת הבעלות בבית ההשקעות לפי שווי של כ-1.4 מיליארד שקל. המשוכה הקשה יותר היא השגת אישור המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שטרם החלה לבחון את הנושא - כל עוד לא נחתם הסכם פורמלי בין הצדדים.
בבורסה לוחצים על סלינגר להתנות האישור בהשארת מיטב-דש ציבורית .
בימים האחרונים קיבלה הקרן וכך גם בעלי בית ההשקעות – אלי ברקת ומשפחת סטפק - אינדיקציה חיובית מרשויות המס למתן פרה רולינג לאישור העסקה מבחינתם. XIO מעוניינת לרכוש את כל בית ההשקעות, כולל אחזקות הציבור, לפי שווי של כ-1.4 מיליארד שקל. שווי השוק של מיטב-דש עומד על 933 מיליון שקל (לאחר שרשמה מתחילת השנה זינוק של 46%, ברקע פרסום דבר העסקה ועל רקע הערכות בשוק כי זו לבסוף תאושר).

http://www.calcalist.co.il/markets/arti ... 71,00.html

נ.ב. מחזיק
meir-h
לא גורו בכלל

הודעהעל ידי meir-h » 01 דצמבר 2016, 08:59

בעל בית חדש למיטב דש: קרן XIO חתמה על ההסכם לרכישת בית ההשקעות???
מיטב ד"ש מודיעה על הסכם מיזוג המטרה להפוך לחברה פרטית
http://mayafiles.tase.co.il/rpdf/106900 ... 242-00.pdf
במסגרת העסקה תירכשנה מניות החברה מבעלי מניות החברה, כנגד תמורה במזומן, או, לפי בחירת כל
אחד מבעלי המניות, בתמורה משולבת של מזומן ואג"ח, וכמפורט להלן:
)א( חלופת ברירת המחדל - מכירת מניות החברה המוחזקות על ידי בעל המניות, כנגד תשלום תמורה
במזומן בסך של 22 ₪ למניה )"חלופת המזומן"( )לפרטים אודות התאמה אפשרית למחיר לכל מניה
במסגרת חלופת המזומן ראה סעיף 3.2 להלן(.
התמורה לכל מניה של החברה במסגרת חלופת המזומן משקפת שווי חברה של 1.48 מיליארד ₪
)כולל מניות המוחזקות על- ידי החברות הבנות המסוימות, ואשר לא ירכשו על ידי הקרן במסגרת
העסקה(. התמורה כאמור משקפת פרמיה של 61% על מחיר מניית החברה בבורסה נכון לתום יום
המסחר בבורסה שקדם למועד פרסום דוח זה.
)ב( החלופה הנוספת - מכירת מניות החברה המוחזקות על ידי בעל המניות, כנגד תמורה כוללת של 27.4
₪ בגין כל מניה )"התמורה הכוללת בחלופה הנוספת"(, הכוללת תמורה במזומן של 13.7 ש"ח למניה
)"רכיב המזומן במסגרת החלופה הנוספת"( וכן קבלת אגרת חוב אחת, לא סחירה, בגין כל מניה של
החברה, אשר תונפק על ידי חברה בת בבעלות מלאה )בעקיפין( של הקרן, ואשר תשקף זכאות לקבלת
סכום קרן של 13.7 ₪ למניה )"רכיב האג"ח במסגרת החלופה הנוספת"(. רכיב באג"ח במסגרת
החלופה הנוספת ישולם בשלושה תשלומים, בחלוף שנה, שנתיים ושלוש שנים ממועד השלמת
העסקה, וכן ישא ריבית שנתית בשיעור של 2% , אשר תשולם בתשלום אחד, בחלוף שלוש שנים
ממועד השלמת העסקה. עיקר תנאי איגרת החוב מפורטים בסעיף 14 להלן )"אגרות החוב" ו-
"החלופה הנוספת"(.
לפרטים אודות התאמה אפשרית לתמורה הכוללת במסגרת החלופה הנוספת וכן לכל אחד מבין
14.4 ו- 14.5.2 להלן. לפרטים אודות , רכיבי התמורה במסגרת החלופה הנוספת, ראה סעיפים 3.2
דחייה אפשרית של מועדי התשלום של חלק מהתשלומים במסגרת רכיב האג"ח במסגרת החלופה
הנוספת, ראה סעיף 14.3 להלן.

מה שמענין אתמול בסיום המסחר המניה ירדה בלמעלה משלושה אחוז.קניתי כמה לגרעינים.לפי ההצעה במזומן פרמיה של 66 אחוז
שוב נראה לי שהיה הדלפה מוקדמת אך כנראה לא מדויק או לא הובן לזורקים סחורה
כי ירד לשער 1367 קרוב להצעה השניה 13.7 שקל למניה
עדיין צריך להעמיק בהצעה.אולי גם אני לא מבין משהו והחשוב יותר לקבל אישור ממונה על שוק ההון
נ.ב. מחזיק
meir-h
לא גורו בכלל

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 18 ינואר 2017, 15:05

נראה לי הייתי צריך לבוא לבקר בפורום יותר מוקדם :-)

אחלה הימור לדעתי.

אפילו אם כל האופציות ימומשו (מה שקורה בהילוך גבוה כך נראה לאחרונה...) ואפילו אם החוב נטו יהיה המכסימלי שבו ניתן עדיין לבצע את העסקה, אני עדיין רואה כאן מחיר של 20 ש"ח לפחות למנייה.

המחיר עכשיו 17.75.

קניתי קצת, שיהיה מעניין. התחלתי לעקוב.

בהצלחה!

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הבא

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד