איידיאו גרופ

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 21 נובמבר 2017, 16:37

סיפור מענין שהחל לפני שלושה חודשים לצערי רק היום נתתי ליבי לענין

לחברת איידיאו גרופ אחזקה ב38% בחברת בת איידיאו פרופרטיז זאת חברת נדל"ן גרמנית שמחזיקה בדירות ונדל"ן מסחרי
הסיפור מתחיל ב20.8.17 איידיאו מפרסמת דוח מצוין שמתאר עליה בשווי הנכסים של הבת בגרמניה
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 90,00.html
שווי הדירות של איי.די.או גרופ טיפס ב-640 מיליון שקל ברבעון השני
החברה שפועלת בשוק הדיור בברלין (באמצעות החזקה של 38.2% בחברה הבת אי.די.או פרופרטיז), סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 569 מיליון שקל, עלייה של 18% לעומת הרבעון המקביל. עיקר העלייה מיוחסת לשערוך שביצעה בתיק הנכסים שלה, שכולל נכון לסוף הרבעון השני כ- 19,124 דירות בשווי של 2.6 מיליארד יורו.

זאת לדעת שיכון ובינוי מחזיקה ב40% מחברת איידיאו גרופ.

ימים ספורים אחרי כן שיכון ובינוי יוצאת בהצעת רכש של 10% ממניות איידיאו במחיר 56 שקל כמה אחוזים מעל מחיר השוק.המטרה אחזקת מעל 50% במניות כך שיתאפשר להציף רווח מאזני של מאות מיליונים...שבודאי שרי האריסון חפצה לקבל בדיוודנד

http://mayafiles.tase.co.il/rpdf/111600 ... 897-00.pdf

אלא שכאן באה תפנית בסיפור שתי קבוצות משקיעים אפולו קפיטל ומשפחת דיין המכירות את שוק הנדלן בגרמניה רכשו תוך ימים ספורים בבורסה ומחוץ לבורסה 36% ממניות החברה במחיר גבוהה מההצעה

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 73,00.html
קרן אפולו רוכשת מחוץ לבורסה מניות איי.די.או בעשרות מיליוני שקלים

הקרן שפועלת בשיתוף משפחת דיין הגיעה החזקה של 20% באיי.בי.או. המהלך עשוי לטרפד את הצעת הרכש שהגישה שיכון ובינוי של שרי אריסון - ההצעה מיועדת ל-10% מהמניות ונועדה להביא את שיכון ובינוי להחזקה של מעל 50% באיי.די.אונוצר מצב או ששיכון ובינוי מעלה את הצעתה בעשרות אחוזים או שהיתרון שאמור היה להיווצר נבלם.שיכון ובינוי לא שיפרה הצעתה ואז החל מאבק שליטה עם שני הרוכשים עד להסכם שליטה משותף

https://www.themarker.com/markets/1.4421320
הפוגה במאבק השליטה על אי.די.או: שיכון ובינוי ואפולו דיין במגעים לשליטה משותפת בעסקי הנדל"ן בגרמניה
קבוצת אפולו דיין הצליחה להגיע לאחזקה של כ-37% בחברת איי.די.או גרופ ■ הקבוצה דורשת לקחת חלק בניהול נושאי המשרה הבכירים של החברה הבת איי.די.או פרופרטיס - וביישום האסטרטגיה העסקית לעסקי הנדל"ן בגרמניה


אבל זה לא כל הסיפור..שועל בורסה ותיק יעקב לונסנבורג המכונה לוקסי רוכש במקביל בבורסה מניות ומגיע ל5% ממניות איידיאו

http://trade.bankleumi.co.il/trade/net/ ... msgtype=1&
מאבק השליטה בין שיכון ובינוי למשפחת דיין על חברת {איידיאו} שפועלת בתחום הנדל"ן למגורים בברלין מקבל הבוקר תפנית דרמטית. לפי דיווח לבורסה מהדקות האחרונות, יעקב לונסנבורג ('לוקסי') הפך לבעל עניין בחברה עם החזקה של מעל 5%. למעשה, בכך הפך לוקסי ללשון מאזניים במאבק השליטה בין 2 הענקיות שמחזיקות בכ-40% כ"א. בסה"כ מחזיק כעת לוקסי במניות איידיאו בשווי של כ-95 מיליון שקלים וזאת באמצעות החברות שבשליטתו (לפידות קפיטל ולפידות חלץ) וכמו כן באופן ישיר.

לפי הדיווח, העסקאות האחרונות שביצע לוקסי היו ביום שלישי בשער של מעל 69 שקלים, כלומר בצמוד למחיר השיא של המניה. משמעות הדבר היא שלוקסי, שהינו איש שוק הון ותיק וממולח, מעריך כי נוצרה הזדמנות לרווח מהיר, אולי כאשר תבוא הצעת רכש מלאה (בפרמיה נאה) בניסיון למחוק את החברה מהבורסה בת"א.

היום דיווחה שיכון ובינוי על הגעה להבנות עם משפחת דיין ועל הסכם שליטה

היום שוב תפנית בעלילה

https://www.themarker.com/markets/1.4611776
מאבק השליטה באיי.די.או גרופ: לוקסנבורג מתנגד להסכם בין שיכון ובינוי לאפולו-דיין
בעל השליטה בקבוצת לפידות דורש במכתב לדירקטוריון איי.די.או גרופ כי ההסכם ששם קץ למאבק השליטה בין שיכון ובינוי לקבוצת אפולו־דיין יועמד להצבעה כעסקת בעלי עניין ■ במצב כזה, לפידות - המחזיקה 6% מ-23% המניות שלבעליהן אין עניין אישי - עשויה להכריע את ההצבעהבינתיים אחרי שלושה חודשים מחיר המניה כיום 74 שקל 30 אחוז מעל ההצעה המקורית

...המשך יבוא בוודאי
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 28 נובמבר 2017, 10:04

בעל מניות בלפידות תוקף: "חשש שלוקסנבורג עשה שימוש במידע פנים לרווח אישי"

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 70,00.html
יעקב לוקסנבורג (לוקסי), בעל השליטה בחברת לפידות ובלפידות חלץ, נתקל במחסום לא צפוי בפוזיציה שתפס עם החברות הציבוריות בשליטתו בחברת הנדל"ן בגרמניה, איי.די.או. בעל מניות בשתי החברות, ארנון אפשטיין, שלח מכתבים לדירקטורים בשתי החברות וללוקסנבורג עצמו, שבהם טען כי התנהלותו שערורייתית.
בשבועות האחרונים רכש לוקסנבורג באופן אישי 0.58% ממניות איי.די.או, שנקלעה למאבק שליטה בין שיכון ובינוי של שרי אריסון (40%) למשפחת דיין וקרן אפולו (37%), עד שנחתם הסכם שליטה משותפת. לפידות מחזיקה ב־3.43% ממניות איי.די.או ולפידות חלץ ב־2.2%. לוקסנבורג, שנהפך באמצעות אחזקות אלה לגורם משמעותי באיזון בין שתי בעלות השליטה, טען שהסכם השליטה המשותפת מנוגד לטובת החברה.

אפשטיין מאשים כי מרכישת המניות באיי.די.או עולה "חשש כי הרכישה נגועה בעניין אישי של לוקסנבורג, נעשתה תוך ניגוד עניינים והפרה של חובותיו כנושא משרה וכבעל שליטה, ולא אושרה בהתאם להוראות חוק החברות, תוך פעולה למען עשיית רווח אישי מהיר, שימוש במידע פנים וחשיפת החברות לנזקים אדירים".
לוקסנבורג ערבב בין הציבורי לפרטי ללא אבחנה, ומנסה בדיעבד להכשיר את השרץ".
אפשטיין ממשיך וטוען כי העובדה שלוקסנבורג רכש את המניות בשלושה כובעים, היא "לא פחות ממדהימה. אם העסקה טובה, מדוע לא נרכשו כל המניות בידי החברות הציבוריות? אם היא מסוכנת, מדוע לסכן את החברות? משחק הכובעים שלו אינו חוקי והוא שערורייה". הוא מאשים את חברי הדירקטוריון כי פעלו בלי לשאול יותר מדי שאלות.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 19 דצמבר 2017, 12:38

פרק חדש בעלילה לוקסי מונע מינוי שני דירקטורים חיצוניים חדשים לחברה והערכת פעילות שניים נוספים
http://maya.tase.co.il/reports/details/1137198
לפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), מטרפדת מינוי דירקטורים באיי.די.או. באסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות בחברת איי.די.או, שנערכה אמש, מנעו בעלי מניות המיעוט מהציבור, ולפידות בראשם את חידוש כהונתן של מיכל מרום-בריקמן ושל לימור בלדב כדירקטוריות חיצוניות בחברה
בלפידות סבורים כי הדירקטוריות החיצוניות כשלו במילוי תפקידן וכי הן פעלו תוך העדפת קידום האינטרסים של שיכון ובינוי, על פני קידום האינטרסים של בעלי מניות המיעוט וטובת החברה. כמו כן סבורה לפידות כי על אפולו ודיון להיחשב כבעלות עניין אישי בהארכת כהונתן של הדירקטוריות החיצוניות, ביחד עם בעלת השליטה, שיכון ובינוי.

http://www.bizportal.co.il/capitalmarke ... cle/674007
https://www.themarker.com/markets/1.4737790
דבר נוסף בקרוב יהיה עידכון מדדים שבמסגרתו חברות שרוצות להיכלל במדדים חיב להיות מניות בידי הצבור 30% מכלל המניות.במצב כרגע הציבור מחזיק 16% מכלל המניות.אם לא יופצו לציבור תוך שבועות ספורים 14% מניות בשווי שוק כ350 מליון שקל המניה תצא ממדדי ת-א 90/125
מענין מה יעשו בעלי השליטה האם ימכרו מניות או יותרו על השתתפות במדדים שבוודאי יוריד הסחירות ואז יבצעו הצעת רכש למחיקה ממסחר
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 31 דצמבר 2017, 20:34

כפי שכתבתי בפוסט קודם יש חשש שהמניה תצא מהמדדים לאחר עידכון קרוב כי אין מספיק פיזור בידי הציבור
הנה היום הודעה של שיכון ובינוי על מכירת מניות ...גם קבוצת דיין מכרו חבילת מניות בשוק כנראה בפעולה מתואמת כך שהחברה מתקרבת למצב בו תישאר במדדים
http://mayafiles.tase.co.il/RHtm/113900 ... 139812.htm
שיכון ובינוי מדווחת שמכרה 712,088 מניות לפי מחיר של 63.3 שקל לצד שלישי בהיקף של 45 מיליון שקל - מדובר בדיסקאונט של 7% על מחיר השוק. לאחר מכירת המניות, תחזיק שיכון ובינוי בכ-37.5% מהון המניות של איידיאו ותרשום בדוחותיה רווח של כ-27 מיליון שקל.

הקטין משה דיין ביום חמישי שעבר את אחזקתו במניותיה של איי.די.או גרופ מ–22.2% ל–19.7%, כשמכר 687 אלף מניות במחיר של 63.3 שקל למניה, שהיה נמוך ב–6% ממחיר הבורסה של המניה בפתיחת המסחר, ובתמורה כוללת של 43 מיליון שקל.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 11 ינואר 2018, 10:35

מלחמות לוקסי באיידיאו נמשכות חברת לפידות שלחה מכתב לשיכון ובינוי בהאשמה של יצירת קבוצת שליטה ללא הצעת רכש מהציבור כחוק.מעלה טענה מענינת מכירת מניות ע"י שיכון ובינוי ומצד שני קבוצת דיין בסוף השנה נראה כצעד אסור כי מכרו מחוץ לבורסה כמות דומה של מניות ובמחיר זהה שנמוך מהשוק.למעשה ממשיך בנסיונות לאלץ את שיכון ובינוי לבצע הצעת רכש בבורסה.
https://www.themarker.com/markets/1.5722621
ההסכם הותיר את השליטה באיי.די.או גרופ בידי שיכון ובינוי , אך העביר לשליטה משותפת ושווה את האחזקה באיי.די.או פרופרטיס, המתמחה ברכישה וניהול נדל"ן למגורים בברלין. איי.די.או פרופרטיס נסחרת בבורסה של פרנקפורט בשווי של 1.9 מיליארד יורו, והיא הנכס היחיד של איי.די.או גרופ, שבו היא מחזיקה ב–38.2%.
לוקסי דורש משיכון ובינוי לבטל את הסכם שיתוף הפעולה עם אפולו־דיין, שלדבריו אינו חוקי. הוא אף מעלה טענות חמורות בדבר עבירות על חוק החברות, חוקי ניירות ערך והחוק הגרמני, הנוגע לאיי.די.או פרופרטיס, הפועלת בגרמניה.

התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים, ששלחה שלשום קבוצת לפידות קפיטל, דורשת הקבוצה משיכון ובינוי — באמצעות משרד עו"ד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם טל ושות' — לבטל בתוך שבעה ימים את ההסכם בינה לאפולו־דיין. היא גם דורשת ממנה להימנע באופן מיידי מפעולות מתואמות נוספות של הצדדים, ואף למסור ללפידות עותק של ההסכם.

תוך כך איידיאו גרופ מפרסם ניר עבודה ראשוני שמעלה את שווי הנכסים של החברה הנשלטת בגרמניה ב750 מיליון יורו
http://mayafiles.tase.co.il/rpdf/114200 ... 235-00.pdf
איי.די.או. גרופ בע"מ ("החברה") מתכבדת להודיע כי בידי .A.S Properties ADO ,תאגיד מוחזק בשליטת החברה
("ADP ("נתקבלה אינדיקציה ראשונית במסגרת טיוטא בלבד (לא סופית ולא מחייבת, בשלב זה) ממעריך שווי
חיצוני (עמו נוהגת החברה להתקשר במסגרת עריכת דוחותיה הכספיים השנתיים ודוחות רבעון שני), לפיה סך נכסי
הנדל"ן להשקעה של ADP צפויים להיות מוערכים בתום שנת 2017 בכ- 350.3 מיליארד אירו, נתון המשקף גידול
של כ- 750 מיליוני אירו לעומת הערכת השווי החיצונית הקודמת שנתקבלה בידי החברה ליום 2017.6.30 .הגידול
כאמור נובע חלקו מרכישות נוספות של נכסי נדל"ן להשקעה בסך כולל של כ- 500 מיליוני אירו במהלך המחצית
השנייה של שנת 2017) ומרביתן ברבעון הרביעי), ויתרתו מעליית ערך של נכסי הנדל"ן להשקעה בברלין.

הנה קישור בבלומברג לציטוט המניה ADO Properties SA בגרמניה
https://www.bloomberg.com/quote/ADJ:GR
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 29 ינואר 2018, 12:44

לוקסי מגביר את הלחץ.
https://www.themarker.com/markets/1.5769325
יעקב לוקסנבורג נערך להגשת תביעה נגזרת נגד שיכון ובינוי
קבוצת לפידות, שבשליטת לוקסנבורג, טוענת כי דירקטוריון שיכון ובינוי פעל בניגוד לחובת הנאמנות וההיגיון הכלכלי, כשמכר מניות איי.די.או במחיר נמוך ממחיר השוק ■ לוקסנבורג רומז שהמכירה בהפסד הותנתה בהסכמת הרוכשים להיענות להצעת הרכש המיוחדת.בטענה שמכירת 2.6% ממניותיה של איי.די.או גרופ נעשתה תוך הפרת דין, כולל חובת הזהירות והאמון החלה עליהם כדי למקסם את הערך לבעלי המניות — וגרמו להם נזק כשמכרו את המניות במחיר נמוך משמעותית משוויין בבורסה.
דיווח של שיכון ובינוי מסוף דצמבר 2017 על עסקה, שבה מכרה 2.6% ממניותיה של איי.די.או גרופ מחוץ לבורסה במחיר של 63.3 שקל למניה, שהיה נמוך ב–7% ממחיר הבורסה באותו היום. שיכון ובינוי ציינה אז כי הרוכשת התחייבה שלא לבצע עסקה במניות איי.די.או גרופ עד לפרסום הצעת רכש בידי שיכון ובינוי למניות איי.די.או גרופ, או עד לחלוף 90 יום מהעסקה — לפי המוקדם מבין השניים.
לפידות טוענת כי לנוכח ההודעה המיידית של שיכון ובינוי בדבר כוונתה לפרסם הצעת רכש מיוחדת למניות איי.די.או גרופ, ברור שאין בסיס כלכלי למכירת 2.6% ממניות איי.די.או גרופ במחיר שנופל ב–7% ממחיר הבורסה — שכן שיכון ובינוי עצמה מתכוונת לרכוש מניות של איי.די.או גרופ במחיר גבוה יותר בהצעת רכש עתידית. יתרה מזו, לטענת לפידות, שיכון ובינוי העדיפה למכור את המניות מחוץ לבורסה, אף שקיבלה הצעות גבוהות יותר, באותו יום שבו בוצעה המכירה, מרוכשים פוטנציאליים, ואף שיכלה למכור אותן במסחר במחיר גבוה יותר. אלה מעידים, לטענת לפידות, על קיומו של מניע נסתר במכירה לרוכש ספציפי שזהותו לא נחשפה, תוך כוונה להפר את דיני הצעת הרכש המיוחדת.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 26 יוני 2018, 08:28

מכירת שיכון ובנין לסידוף יוצרת מלחמת שליטה מחודשת בחברת איידיאו גרופ
https://www.themarker.com/markets/1.6200537
עוד לפני שהושלמה העברת השליטה בחברת שיכון ובינוי מאריסון השקעות לנתי סיידוף, מתפתח עימות בינו לבין אחד משותפיה של שיכון ובינוי. משה דיין, אחד מבעלי המניות בחברת איי.די.או גרופ (ADO Group) שנסחרת בבורסה בתל אביב, הציע בשבוע שעבר לנתי סיידוף, בעל השליטה המיועד בשיכון ובינוי, לרכוש משיכון ובינוי את חלקה (37.5%) באיי.די.או גרופ, ששוויו בבורסה הוא 729 מיליון שקל.

בתגובה להצעתו של דיין, הציע לו סיידוף לרכוש את החלק של קרן אפולו ושלו עצמו בקבוצה, ששוויו הוא 669 מיליון שקל. סיידוף סבור שהעברת השליטה בשיכון ובינוי לא תחייב פרסום הצעת רכש מלאה למניותיה של איי.די.או פרופרטיס (ADO Properties), אבל הבהיר לדיין שאם יהיה צורך בה, בכוונתו להזרים לאיי.די.או גרופ את האמצעים הכספיים לבצע אותה יחד עם קרן אמריקאית שתהיה שותפה אתו.

שיכון ובינוי מצד אחד, וקרן אפולו ומשה דיין מצד שני, חתמו בספטמבר 2017 על הסכם בעלי מניות, שלפיו יתחלקו בשליטה באיי.די.או פרופרטיס. ההסכם, שכפוף לקיומם של תנאים מתלים עד לסוף יוני 2018, נחתם בעקבות מאבק שליטה קצר שהוביל לרכישת מניותיה של איי.די.או גרופ בבורסה בידי דיין, בעל חברת Dune, וקרן אפולו.
פקיעת הסכם המניות עשויה להביא לחידוש הרכישה של מניות איי.די.או גרופ בבורסה. העימות המסתמן כבר השפיע לטובה על מניית איי.די.או גרופ, שעלתה.
חידוש מאבק השליטה פועל לטובתו של יעקב לוקסנבורג, שמחזיק ישירות ובאמצעות החברות לפידות קפיטל ולפידות חלץ שבשליטתו ב–6.9% ממניות הקבוצה. לוקסנבורג רכש את המניות בקיץ 2017, בתקווה להפוך ללשון המאזניים במאבק השליטה בין שיכון ובינוי לאפולו־דיין. ואולם הסכם בעלי המניות מספטמבר 2017 גנז את תוכניותיו עד שבוע שעבר.
לוקסנבורג אמר אתמול ל–TheMarker: "אני מחוזר בידי שני הצדדים. קיבלתי הצעות לרכוש את חבילת המניות באיי.די.או גרופ במחיר של 75–76 שקל למניה, שגבוה ב–7.1%–7.5% ממחיר השוק. ואולם הסברתי לפונים שהחבילה אינה למכירה. בבדיקה כלכלית שעשינו, בהסתמך על עלייה של 23% במניית החברה הבת איי.די.או פרופרטיס, השווי הכלכלי של איי.די.או גרופ הוא 84–88 שקל למניה. בנוסף, אני שוקל להגדיל את האחזקה באיי.די.או גרופ בעוד 10%–15% ולחבור לאחד הגופים".
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 31 יולי 2018, 20:22

הסכם בעלי המניות של שיכון ובינוי באיי.די.או גרופ התבטל .האם נראה שוב מאבקי שליטה??
https://www.themarker.com/markets/1.6336187
חברת שיכון ובינוי שבשליטת שרי אריסון וקבוצת אפולו-דיין דיווחו הערב (ג') שהסכם בעלי המניות ביניהן שנחתם בספטמבר 2017 והסדיר את השליטה המשותפת בחברת איי.די. או גרופ לא נכנס לתוקף.

שיכון ובינוי שהחזיקה ב-40.1% ממניות איי.די.או גרופ מצד אחד, וקרן ההשקעות הפרטית אפולו וחברת דיון שבבעלות משה דיין (36.9% ) מצד שני, חתמו על הסכם בעלי מניות שסיים את מאבק השליטה על מניותיה של חברת איי.די.או גרופ בקיץ 2017. כניסתו של ההסכם לתוקף הותנתה בקבלת חוות דעת מהגוף המוסמך באירופה, שיאשר שהסכם בעלי המניות באיי.די.או גרופ אינו מחייב פרסום הצעת רכש למניותיה של החברה הבת איי.די.או גרופ פרופרטיס שמתמחה בנדל"ן מניב למגורים בברלין ונסחרת בבורסה בפרנקפורט בשווי של 2.1 מיליארד יורו.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 29 אוגוסט 2018, 09:12

כצפוי מאבק השליטה בחברה מתחדש לשמחת המחזיקים במניה.בתקווה שבסוף אחד הצדדים יגיש שוב הצעת רכש
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 77,00.html
https://www.themarker.com/markets/1.6428470
מאבק השליטה באיי.די.או גרופ מתחדש - והמניה עולה ב-6% במחזור ענק
מתעצם הסכסוך בין שיכון ובינוי לבין משה דיין וקרן אפולו - הראשונה טוענת שההסכם שנחתם בין בעלי המניות בטל ומבוטל ■ יעקב לוקסנבורג: "אין סיבה לקיומה של איי.די.או גרופ
שיכון ובינוי, שבשליטת נתי סיידוף (47%), סבורה שהסכם בעלי המניות באיי. די. או גרופ - שנחתם בינה לבין דיין ואפולו בקיץ 2017 - בטל של אי התקיימות התנאים המתלים לכניסתו לתוקף. בעקבות פיצוץ פגישה שהתקיימה אמש בין הצדדים הודיעו דיין ואפולו לשיכון ובינוי שהם חולקות על עמדה זו ושעל הצדדים להסכם להמשיך לפעול בתום לב על מנת לנסות ולהביא לקיום התנאים המתלים - עד למועד האחרון שנקבע, שהוא ה-31 בדצמבר 2018. שיכון ובינוי מציינת שניסתה לשכנע את אפולו ודיין שההסכם בטל אך נואשה מכך. על אף זאת, היא עדיין מחזיקה בדעה - שמגובה בחוות דעת משפטית - שההסכם בטל, ובכוונתה להגיש את ההודעה בתיקי התביעות המתנהלות נגדה בקשר להסכם בעלי המניות באיי.די.או גרופ.
בעקבות המחלוקת אם ההסכם תקף או בטל הודיעו דיין ואפולו על כוונתם להעמיד 4 דירקטורים מטעמם לבחירה באסיפת בעלי המניות הקרובה של איי.די.או גרופ שתתקיים ב-25 בספטמבר. בזימון לאסיפה שפירסמה ב-20 באוגוסט, החברה העמידה לבחירה מחודשת 4 דירקטורים: המנכ"ל המיועד של שיכון ובינוי משה לחמני, עמית שגב, והדירקטורים הבלתי תלויים דוד ברוך ונחמה רונן.

נ.ב. מחזיק
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 25 ספטמבר 2018, 10:23

איי.די.או מודיעה: שיכון ובינוי, משה דיין וקרנות אפולו הגיעו להסכמות
כעת נצפה לפעולות משפטיות מצד לוקסי
https://mayafiles.tase.co.il/RHtm/11850 ... 185419.htm
https://www.themarker.com/markets/1.6498085
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 26,00.html

שיכון ובינוי, שבשליטת נתי סיידוף, וחברת דיון, שבבעלות משה דיין, הגיעו להסכמות על הצבעה בנושא מינוי דירקטורים באסיפת בעלי המניות הקרובה באיי.די.או גרופ, ועל מנגנון של זכות סירוב ראשונה על מניותיהם לתקופה של 18 חודשים.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

הבא

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 9 אורחים

cron