מיטרוניקס

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

Re: מיטרוניקס

הודעהעל ידי צהוב הזקן » 27 יולי 2009, 13:14

תודה על התגובה, לא האמנתי שתופיע, כן קיוויתי :o :o

אם אתה מסתמך על סקר שנערך ע"י כלכליסט, למה אתה מציין זאת( בתגובותייך הקודמות..). כעת אני יודע כמה שווה ההערכה שלך...עם כל הכבוד

לכלכליסט.

באחד מציטוטייך, אתה מסביר מי הוא "זה" ( עונשו של זה)- " (זה = חברה שדואגת לחברי הקיבוץ כמטרה עליונה ורק אחר כך לכל השאר)"

ולכן שאלתי על חברי הקיבוץ, ברור לי טוב מאוד שחוץ מהקיבוץ יש עוד בעלי מניות, אבל תודה על השיעור שאתה מעביר!

עדיין לא הצלחתי להבין למה אתה חושב שהחברה לא מתנהגת באופן שווה לכלל בעליה(?!?) ולמה זה פוגע בבעלים שאינם חברי קיבוץ.

איך בדיוק מבדילים בין בעל א' לבעל ב'?

לגבי המנכ"ל הנוכחי, והקודם, שניהם אינם חברי קיבוץ, שכירים במפעל, מחזיקים מניות כמוך וכמוני, לי לא ברור מה מניע אותו ואם תוכל לסדר לי פגישה עם אובמה, אני אשתדל לא לאחר :lol:

קרדלות ורכס עלי טהאר, ניתן לאתר בקלות רבה בגוגל, אם זה באמת מעניין אותך..

יומטוב גם לך.

נ.ב נשארו לך עוד מניות של מיטרוניקס למכירה? מוכר? כדאי לך להפטר ממניות של "מעצבנים".( בכלל שימוש מופרז בשמות תואר מאוד תורם להבנה וגיבוש

דעה על עניינים כלכליים) תודה
צהוב הזקן

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 27 יולי 2009, 14:35

צהוב הזקן כתב:תודה על התגובה, לא האמנתי שתופיע, כן קיוויתי :o :o

אם אתה מסתמך על סקר שנערך ע"י כלכליסט, למה אתה מציין זאת( בתגובותייך הקודמות..). כעת אני יודע כמה שווה ההערכה שלך...עם כל הכבוד

לכלכליסט.

באחד מציטוטייך, אתה מסביר מי הוא "זה" ( עונשו של זה)- " (זה = חברה שדואגת לחברי הקיבוץ כמטרה עליונה ורק אחר כך לכל השאר)"

ולכן שאלתי על חברי הקיבוץ, ברור לי טוב מאוד שחוץ מהקיבוץ יש עוד בעלי מניות, אבל תודה על השיעור שאתה מעביר!

עדיין לא הצלחתי להבין למה אתה חושב שהחברה לא מתנהגת באופן שווה לכלל בעליה(?!?) ולמה זה פוגע בבעלים שאינם חברי קיבוץ.

איך בדיוק מבדילים בין בעל א' לבעל ב'?

לגבי המנכ"ל הנוכחי, והקודם, שניהם אינם חברי קיבוץ, שכירים במפעל, מחזיקים מניות כמוך וכמוני, לי לא ברור מה מניע אותו ואם תוכל לסדר לי פגישה עם אובמה, אני אשתדל לא לאחר :lol:

קרדלות ורכס עלי טהאר, ניתן לאתר בקלות רבה בגוגל, אם זה באמת מעניין אותך..

יומטוב גם לך.

נ.ב נשארו לך עוד מניות של מיטרוניקס למכירה? מוכר? כדאי לך להפטר ממניות של "מעצבנים".( בכלל שימוש מופרז בשמות תואר מאוד תורם להבנה וגיבוש

דעה על עניינים כלכליים) תודה

האמת, התלבטתי אם לענות לך, נראה לי קצת מיותר ההתנצחות הזאת. במחשבה שנייה, קיים שיפור רציני בתגובה השנייה שלך לעומת הראשונה ( (clap) ), אז אולי השלישית כבר תהיה עוד יותר עניינית ופחות עוקצנית וילדותית ("תאכל את הלב", "חפש קרדלות" וכו').

אני לא מסתמך על כלכליסט, את דעותיי אני די בטוח שכתבתי הרבה לפני הסקר אלא ציינתי זאת כ"גב" במובן של "לא רק אני חושב ככה". תיארתי לעצמי שלא תראה את זה ברצינות (אבל מעניין, איזה מקור עיתונאי היית מעריך את דעתו, אם בכלל?).

דוגמא אחת שקופצת לי לראש בנושא העדפת הקיבוצניקים היא סיפור האופציות שניתנו רק לחברי הקיבוץ ואיך הם ישר רצו לממש אותם וריסקו את המנייה. דוגרי, בעיקר עצלנות וחוסר עניין (חבל שלא דיברנו על זה כשהחזקתי את המנייה, בטח הייתי משקיע יותר בתגובות ובמקורות שלי) מונעים ממני לחפש אחורה (כולל בפורום הישן) את כל מה שכתבתי על החברה ולמה דעתי התגבשה למה שהיא.

כך או כך, אני מאחל לך הצלחה ושלווה.
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 270 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי צהוב הזקן » 29 יולי 2009, 11:52

שלום לך שוב,

הפעם הפתעת אותי לגמרי!

ממש הצדקה לאימרה שהנייר( מקלדת) סובלת הכל.

קצת מידע נכון לקוראים ולך:

1 אופציות ניתנו למנהלים ובכירים בחברה.
2. כיוון שקיבוץ יזרעאל עדיין קיבוץ שיתופי( המשכורות הולכות לקיבוץ ולא לעובד), לא ידעו איך לתת אופציות אישיות למנהלים חברי הקיבוץ.
3.על מנת לתת גם למנהלים חברי הקיבוץ, הוחלט על מתן אופציות פאנטום.רשומות על שם המנהל- חבר הקיבוץ אך שייכות לקיבוץ עצמו.
4.המניות לא ניתנות למימוש בשלב זה, והוכנה תוכנית ארוכת טווח, על מנת להשאיר את המנהלים הטובים בחברה ולתמרץ אותם להצלחת החברה, בכדי שביום הפקיעה יוכלו לממש את האופציות שלהם ברווח.
5. מיותר לציין שגם אני ואתה כמו שאר מחזיקי המניות נהנה ממהלך זה אם יצלח- כיוון שמניותינו יעלו באותה מידה.
6.לא רצו לממש ולא הפילו את המניות, נקודה.
7.למידע ממקור יותר מהימן, ניתן להתקשר לחברה, לחברת רו"ח שלהם או לבורסה לניירות ערך.
8.להשמיץ זה תמיד קל, מי כמוני יודע :lol:

יומטוב
צהוב הזקן

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 29 יולי 2009, 12:48

צהוב הזקן ידידי (בסוף נהיה חברים טובים, אתה תראה 8-) ),

אני (כפי שאני בעצמי טוען שוב ושוב) עצלן לא קטן אז אני לא ארוץ בשלב זה לבדוק את המספרים אבל משהו לא מסתדר לי במה שכתבת.

אם האופציות לא מומשו (ושוב, אני יכול לבדוק אבל אני חושב שמספר האופציות כן ירד), איך אתה מסביר את העלייה הרצינית (שוב, על פי זכרוני הרעוע) במספר המניות?

כמו כן, תמרוץ בעזרת אופציות הוא דבר טוב, באופן כללי. השאלה היא מה המחיר למימוש. אם אני לא טועה (ושוב, כרגע אני גם אנטי וגם בעל אותו זכרון של גבינה שוויצרית כרגיל), מחיר המימוש לא היה גבוה ולא בדיוק תמרץ להעלאת ערך המנייה.

בטוחני כי כלל חברי הפורום בהווה ובעתיד יפיקו תועלת מהדיון הזה ומהמידע שאתה מביא ותביא ועל כך תודתי לך :-)

ולסיום, אני ממש לא נהניתי "להשמיץ" את החברה. הפילוסופיה שלי אומרת שמניות שאני מחזיק = חברות שאני אחד הבעלים שלהם והנטייה הטבעית שלי (ושל כל בעלים של כל דבר בעולם בערך) לראות את רכושו (יהיה אשר יהיה) דווקא במשקפיים ורודים מהרגיל ולא להיפך. העובדה שהגעתי למצב שהתנהלות החברה עיצבנה אותי ושאיבדתי בה אמון ממש לא הייתה המטרה שלי בקנייתה ובהחזקתה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי דפני » 29 יולי 2009, 14:24

משום מה ואולי אני הוזה אבל צהוב הזקן נשמע לי כמו ינון,סגנון הכתיבה מנסה להדמות להולך.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 42 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 30 יולי 2009, 10:48

דפני כתב:משום מה ואולי אני הוזה אבל צהוב הזקן נשמע לי כמו ינון,סגנון הכתיבה מנסה להדמות להולך.

המממ.... לא חשבתי על זה...

חשבתי אולי זה מישהו שעובד בחברה ולכן כל כך רגיש, אבל זה יכול להיות גם ינון אני מניח (ינון, זה אתה?).

speaking of Yanon, אללה איסתר איך הוא העתיק כתבה מFOOL ופרסם אותה בגלובס בלי בושה. מה את אומרת? סגנון הדיבור שלו גבוה, ההתנהלות הרבה הרבה פחות...

חבל...

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 10 ספטמבר 2009, 23:39

מה שונה? מה דומה?

;)

לוגיקה נותן בראש לחברות קיבוצנקיות...

מעברות - "הכי קרוב לאמא"

מי מאיתנו לא מכיר את הסלוגן מחמם הלב של מטרנה "הכי קרוב לאמא". מסתבר שגישה אמאית זו מיושמת בפועל גם בין חברת מוצרי מעברות, יצרנית מטרנה, לבין "אמה" בעלת השליטה בה, קיבוץ מעברות. ההבדל היחידי הוא שבמקום שהאם תניק ותדאג לתינוקה, במקרה הנ"ל התינוקת, חברת מוצרי מעברות יצרנית מטרה, מניקה את "אמה" בעלת השליטה בה, באמצעות תשלום עבור שירותים ודמי ניהול נדיבים כפי שניתן להתרשם מטבלה 1.

...

http://www.buysidemetrics.com/?p=4703

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי דפני » 11 ספטמבר 2009, 08:22

לפחות משקיעי מעברות לא הפסידו כסף אלא להפך,אני קניתי מניית מעברות ב 29/10/08 ומימשתי בימים אלו ב 120% רווח בלי להחשיב את
הדיבידנדים שחולקו כך שאם המשקיעים לא נפגעים והחברה כמובן לא נפגעת מהתשלום הרב לקיבוץ אז זה בסדר ,אם הם היו שוכרים כאלו
שטחים מפרטי הם גם היו צריכים לשלם הון תועפות.
וזה לא כמו מיטרוניקס שמחלקת כספים שאין לה או קווינקו שגונבת כספים מהמשקיעים.
לדעתי בכל חברה שנגרד את פני השטח נמצא דברים שעדיף שלא נדע מהם, כך שמה שחשוב בסופו של דבר שהחברה תמשיך לגדול ולהרוויח
וכמובן שאנו נרוויח גם.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 42 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 11 ספטמבר 2009, 11:15

דפני כתב:לפחות משקיעי מעברות לא הפסידו כסף אלא להפך,אני קניתי מניית מעברות ב 29/10/08 ומימשתי בימים אלו ב 120% רווח בלי להחשיב את
הדיבידנדים שחולקו כך שאם המשקיעים לא נפגעים והחברה כמובן לא נפגעת מהתשלום הרב לקיבוץ אז זה בסדר ,אם הם היו שוכרים כאלו
שטחים מפרטי הם גם היו צריכים לשלם הון תועפות.
וזה לא כמו מיטרוניקס שמחלקת כספים שאין לה או קווינקו שגונבת כספים מהמשקיעים.
לדעתי בכל חברה שנגרד את פני השטח נמצא דברים שעדיף שלא נדע מהם, כך שמה שחשוב בסופו של דבר שהחברה תמשיך לגדול ולהרוויח
וכמובן שאנו נרוויח גם.

היי דפני,

גם אם החברה מרוויחה וגודלת ומחלקת דיבידנדים, המשקיעים עדיין מפסידים כי חלק מהרווחים שהיו צריכים להיות, הולכים לתשלומים מופרזים לקיבוץ.

כל מי שמכיר חברה קיבוצניקית, יודע למי האינטרסים שלה הולכים. זה לא ענין של לשלם מחיר הוגן תמורת השירותים שהחברה מקבלת מהקיבוץ, זה עניין של מקסום התשואה לקיבוץ מהחברה.

וזה על חשבון המשקיעים. חד וחלק.

בתקופות של גאות, למי איכפת אם כמה אחוזים מהרווח הנקי גולחו לטובת כל מיני הוצאות הזויות. בתקופות של שפל, האחוזים האלה כואבים מאוד.

מסקנה: להיות בסדר צריך כל הזמן. גם בגאות.

מסקנה אופרטיבית: לחברה יש בעל בית שהוא קיבוץ? כבדהו וחשדהו.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 14 ינואר 2010, 08:37

מיטרוניקס מצאה דרך לתגמל את הקיבוצניקים: אופציות פנטום לקיבוץ יזרעאל ב־60 מיליון שקל

...

עלות העסקת חברי הקיבוץ הסתכמה בשנת 2008 ב־8.5 מיליון שקל.

...

בנובמבר האחרון החליטה החברה להוריד ב־40% את מחיר מימוש האופציות שהעניקה לעובדיה מ־7 שקלים ל־5 שקלים, ובכך קירבה את האופציות לכסף.

לא מחזיק.

http://www.calcalist.co.il/markets/arti ... 30,00.html

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הקודםהבא

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד