אנליסט

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

אנליסט

הודעהעל ידי דפני » 18 מרץ 2010, 10:32

בתוך התיק שלי אני מנהלת 2 תיקים נוספים לשני הילדים שלי ,בן 14 ובן 10 .
לבן ה14 קניתי בזמנו בירידות הגדולות 117 יח אנליסט ב10.5 ש"ח ליחידה כלומר השקעתי 1228 ש"ח .
מאז המניה עלתה ב 326 % אבל היפה שהם מחלקים עכשיו דיביד. של 4 ש"ח למניה שזה יוצא 30% מההשקעה
רק מהדיביד. (yy)
היום לפי דעתי המניה במחיר שלה כך שאינני ממליצה.
ממשיכה להחזיק.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 42 תודות

Re: אנליסט

הודעהעל ידי דפני » 24 מרץ 2011, 09:22

עדיין לא קראתי את הדוחות אבל הם מחלקים דיביד. של 6 ש"ח למניה .
אוהבת לקבל דיביד. :P
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

הודעהעל ידי דני » 01 ינואר 2013, 17:32

ראיתי שאנליסט הופיעה ברשימת האחזקות של כל המגיבים בשרשור האחזקות ל-2013 (דפני, פרולן ונועם).
מישהו מכם רוצה לספר עליה קצת? לפרט מה הוא מוצא בה? האם הם השקעה טובה יותר משאר בתי ההשקעות? האם הייתם רוכשים בשער הנוכחי או שזו אחזקה ישנה יותר?
דני
משקיע

נתן: 6 תודות
קיבל: 20 תודות

הודעהעל ידי דפני » 02 ינואר 2013, 09:51

היי דני ,
מניית אנליסט נסחרת היום ב 20 ש"ח ולפי החשבון שלי שווה בערך 25 ש"ח אז האם הייתי קונה אותה היום ?
חזרתי להסטוריה וב 2007 היא נסחרה ב70 ש"ח .
בעיני היא שווה בזכות הדיביד. שלה ולכן אני לא מממשת למרות שאני מורווחת עליה ממש יפה.
מצב שוק ההון קשה היום ולמרות שהרווחים קטנו אנליסט חברה מרוויחה (פחות מבעבר),אין לה חובות גדולים .
אולי יש חברות אטרקטיביות יותר וזה מקרי ששלושתנו מחזיקים במניה .
אני מחזיקה גם בלידר שוקי הון ודש בקטנה.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

הודעהעל ידי נועם » 05 ינואר 2013, 13:41

לגבי המניה:
אני חושב שתחת ההנחה שהחברה תצליח לשמור על נתח השוק שלה בתחומי הפעילות היא היום די זולה. קשה לי להעריך עד כמה ההערכה הזו תתממש, אני אופטימי.
זו חברה שהרווחים שלה תלויים מאוד במצב הבורסה (עליות - רווחים עולים), וכיום היא נמצאת ברמת רווחים נמוכה יחסית באופן היסטורי, והמכפיל רווח שלה הוא עדיין בסביבות ה-12.
בד"וח של החברה מפורסמים נתונים החל ממועד הנפקתה (מכובד) - ניתן לראות שם את התנודתיות בהכנסות וברווחים.
http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=724824
עמוד 85.
כך שאני חושב שאם הבורסה תקפוץ מתי שהוא ב-5 שנים הקרובות, מחיר המניה יכול להיות גם כפול מהיום, כפי שהיה בעבר.

גם לי יש עוד כמה מניות פיננסיות שמתבססות על הנחה דומה.
נועם

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

המשתמש הבא הודה ל נועם עבור ההודעה לעיל:
דפני

הודעהעל ידי meir-h » 19 אפריל 2017, 09:29

ילין לפידות העלה אחזקתו באנליסט ל-5.36% והפך לבעל עניין
בית ההשקעות רכש בראשית השבוע מניות של מתחרהו בעלות כוללת של 8.7 מיליון שקל; הרכישה בוצעה הן עבור תיק הנוסטרו והן עבור כספי החוסכים
http://www.calcalist.co.il/markets/arti ... 70,00.html
אנליסט נחשב לאחד המתחרים של ילין לפידות, כך שלכאורה מדובר בעסקה שמחייבת פיקוח. ואולם עסקות שבהן בית השקעות אחד רוכש מניות בבית השקעות אחר הנסחר בבורסה אינן כה נדירות ואחזקה של פחות מ–5% אינה דורשת אישור של המפקחת על שוק ההון, דורית סלינגר. אמנם במקרה זה בית ההשקעות ילין לפידות זקוק לאישורה של סלינגר, אך לא צפויה בעיה לקבלו. הרכישה הזו אינה נחשבת לרכישה "אסטרטגית" — מכיוון שהיא לא מתכננת להתערב באנליסט, שבשליטתם של אהוד שילוני ושמואל לב. הסיבה לעסקה היא פיננסית בלבד — בילין לפידות מעריכים כי מניית אנליסט נסחרת במחיר נמוך ואטרקטיבי.
כשבתי השקעות קונים את המניות של המתחרים באמצעות גופי ההשקעה שלהם (קרנות נאמנות, קופות גמל, קרנות השתלמות או קרנות פנסיה) מטרתם היא להניב רווח מעליית מחיר המניה, ולא ולהתערב בניהול או מתוך רצון להשתלט על החברה. כשמנהל בית השקעות רוכש מניות של המחרה שלו — יש בכך סוג של אמירה. למעשה הוא אומר: "אני מאמין בחברה הזו, היא זולה והמחיר שלה צפוי לעלות". זוהי פעולה שלא נהוג לראות בענפים אחרים. בחברות ביטוח, למשל, היא אינה מקובלת.

http://www.themarker.com/markets/1.4033602
על שלושה דברים אנליסט עומדת: על קרנות נאמנות, ועל תיקי השקעות, ועל קופות גמל.
פעילות ניהול קרנות הנאמנות היא נקודת האור בדוחות של בית ההשקעות, ועל כן היא "נזר על ראשה" של אנליסט, בניהולו של איציק שנידובסקי.
http://www.agach.co.il/?p=3488
meir-h
לא גורו בכלל

נתן: 0 תודות
קיבל: 131 תודות

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד