ניהול תיק באקסל

הפניות ודיונים על אתרים אחרים עם מידע רלוונטי למשקיעים

ניהול תיק באקסל

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 12 פברואר 2010, 01:25

האמת?

אני לא יודע איך הקובץ הזה הגיע לגרסא 11.3 לפני ששמתי לב לקיומה. ;-Y

כל פעם שתמיר מעלה גרסא חדשה, הוא כותב עליה בקומונה של מנדי, אבל איך שהוא מעולם לא הורדתי לראות במה מדובר.

עד לפני כמה ימים.

הורדתי.

הדבר הראשון שתפס אותי (ועדיין מציק) זה שהתוכנה רוצה שני דברים:

1. הפעלת פקודות מאקרו.
2. הפעלת data connection.

שזה לא ממש בטוח.

לכו תדעו מה התוכנה עושה ולמי היא משדרת מה.

תמיר שלח לי מסרים בנוסח של "לא בריא לדאוג" ו"התשדורת היחידה היא עם ביזפורטל לשם משיכת הנתונים", אבל אני עדיין לא רגוע וחשוב מאוד לדעתי שתהיו מודעים לנושא הזה.

חוץ מזה, ועוד כמה באגים קטנים שאציין בהמשך, תוכנה חביבה ביותר! (y)

המשתמש מזין את מס' הנייר, הכמות והמחיר, והתוכנה מושכת נתונים מביזפורטל ונותנת תזרים צפוי לפי ימים, מועדי האקס, סך החשיפה הנותרת ועוד ועוד.

באמת מאוד נחמד ונוח!

אני עדיין "משחק" איתה אז אני בטוח שעוד יהיה לי מה להגיד בהמשך (שאני אסתום את הפה? אני?).

האפליקציה היא חינמית והדבר היחיד שתמיר מבקש בתמורה הוא לא שבחים (שזה הוא מקבל די והותר בקומונה של מנדי) אלא ביקורת בונה (שזה אחד מהדברים שאני, אתם יודעים, הכי אוהב לתת 8-) ) ואומנם כבר שלחתי לו הערה/שאלה או שתיים אבל אני חושב שלטובת הכלל, מעכשיו אכתוב אותן כאן. אם תמיר לא ייכנס, אשלח לו הודעה באמצעות מערכת המסרים של תפוז ונתקדם ככה.

אז מי שרוצה להוריד ומוכן לקחת עליו את הסיכון שצויין לעיל, הנה הכתובת:

http://tamir.host4zero.com

שיהיה בהצלחה!
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 280 תודות
קיבל: 57 תודות

Re: ניהול תיק באקסל

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 16 פברואר 2010, 02:43

קודם כל, יצאה גרסא 12, אבל עוד לא הורדתי אותה (ניתן לאחרים להתגלח עליה :twisted: ).

הסתכלתי קצת על תזרימי הדאטה ונראה שהכל כשר והולך לביזפורטל ולאומי טרייד, אבל אני לא מבין גדול בזה.

את פקודות המאקרו עוד לא בדקתי.

במהרה בימינו ואמרו אמן.

מה שכן, יש לי כמה הצעות שיפור:

1. מגניב שיש סך תשלומי קרן וריבית לפי חודש. אני חושב שכדאי שיהיה גם סה"כ תזרים חודשי (קרן+ריבית) - אומנם זה קל להוסיף אבל תמיר מציע לא לעשות שינויים בתיק בשביל לא לחרבש דברים, לכן אני מעלה את הנקודה הזאת.

2. התזרים של גליל מור מראה 0 מנובמבר 2014.

3. מיון לפי עמודות יכול להיות נחמד (לדוגמא, לפי ימי אקס, אבל לא רק).

4. ברוב הפעמים, לאחר קנייה, יש צורך בלחיצה על כפתור "מיון התזרים". לדוגמא: קניתי מנה נוספת בתשואה אג"ח א', התזרים ל2010 הראה מספר אחד. לאחר לחיצה על כפתור המיון, הוא הראה מספר אחר.

5. מיסוי לא מופיע בתזרים הצפוי.

6. זה בטח מסובך אבל אם היה מצב שהתוכנה תתחשב בתאריך הקנייה (כי יכול להיות שכבר היה קופון שהתקבל), זה היה מצויין.

זהו ביינתים.

ותבוא הברכה על תמיר! thx! (clap)

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי Guychook123 » 16 פברואר 2010, 09:42

הי ,
לגבי הערותייך , ראה תשובותיי בכחול:

1. מגניב שיש סך תשלומי קרן וריבית לפי חודש. אני חושב שכדאי שיהיה גם סה"כ תזרים חודשי (קרן+ריבית) - אומנם זה קל להוסיף אבל תמיר מציע לא לעשות שינויים בתיק בשביל לא לחרבש דברים, לכן אני מעלה את הנקודה הזאת.

אני אוסיף בעתיד הקרוב

יטופל בקרוב. מוזר שאף אחד לא התלונן על הבאג הזה, למרות שהאקסל שלי קיים כבר זמן רב... :)

בעייתי כרגע

4. ברוב הפעמים, לאחר קנייה, יש צורך בלחיצה על כפתור "מיון התזרים". לדוגמא: קניתי מנה נוספת בתשואה אג"ח א', התזרים ל2010 הראה מספר אחד. לאחר לחיצה על כפתור המיון, הוא הראה מספר אחר.

יטופל בקרוב

כרגע בעייתי: מבחינה ויזואלית הגיליון עמוס בנתונים ואין מקום. אשמח לשמוע רעיונות

6. זה בטח מסובך אבל אם היה מצב שהתוכנה תתחשב בתאריך הקנייה (כי יכול להיות שכבר היה קופון שהתקבל), זה היה מצויין
דווקא לא מסובך בכלל. ספר לי מה בדיוק היית רוצה לראות ובאיזה מצב. תודה
Guychook123

נתן: 0 תודות
קיבל: 0 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 16 פברואר 2010, 09:58

היי תמיר,

קודם כל, תודה על תשובותיך המהירות.

Guychook123 כתב:5. מיסוי לא מופיע בתזרים הצפוי.
כרגע בעייתי: מבחינה ויזואלית הגיליון עמוס בנתונים ואין מקום. אשמח לשמוע רעיונות

לא חושב שזה צריך לקחת מקום. לדוגמא: איפה שרשום שהתזרים הצפוי מאג"ח X הוא 100 ש"ח, אז שהגיליון ירשום 80 ש"ח (כי, מה לעשות, משלמים 20% מס) וכו'.

Guychook123 כתב:6. זה בטח מסובך אבל אם היה מצב שהתוכנה תתחשב בתאריך הקנייה (כי יכול להיות שכבר היה קופון שהתקבל), זה היה מצויין
דווקא לא מסובך בכלל. ספר לי מה בדיוק היית רוצה לראות ובאיזה מצב. תודה

הרעיון הוא שאם קניתי אג"ח לפני חודש, אבל את התוכנה גיליתי או עדכנתי רק היום, אז בעת ביצוע הקנייה אני ארשום בנוסף לכמות היחידות וכו', גם את תאריך הקנייה והתוכנה תתחשב בכך שלפני שבועיים קיבלתי קופון. משם הכל ממשיך כרגיל.

כנ"ל עם מכירה, אגב. כי יכול להיות שמכרתי לפני שבועיים ורק היום אני מעדכן את המכירה ולכן לא קיבלתי את הדיבידנד שהיה לפני שבוע, בניגוד למה שהתוכנה חושבת.

כאמור, עושה לי רושם שזה מסובך, אבל קטונתי.

עלה והצלח! (y)

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי Guychook123 » 16 פברואר 2010, 20:36

הי ,
כתבת :

לא חושב שזה צריך לקחת מקום. לדוגמא: איפה שרשום שהתזרים הצפוי מאג"ח X הוא 100 ש"ח, אז שהגיליון ירשום 80 ש"ח (כי, מה לעשות, משלמים 20% מס) וכו'.

קצת בעייתי כרגע. יש גם עניין של ריבית נכיון שאין לי דרך להשיגה

כתבת :

הרעיון הוא שאם קניתי אג"ח לפני חודש, אבל את התוכנה גיליתי או עדכנתי רק היום, אז בעת ביצוע הקנייה אני ארשום בנוסף לכמות היחידות וכו', גם את תאריך הקנייה והתוכנה תתחשב בכך שלפני שבועיים קיבלתי קופון. משם הכל ממשיך כרגיל.
כנ"ל עם מכירה, אגב. כי יכול להיות שמכרתי לפני שבועיים ורק היום אני מעדכן את המכירה ולכן לא קיבלתי את הדיבידנד שהיה לפני שבוע, בניגוד למה שהתוכנה חושבת.
כאמור, עושה לי רושם שזה מסובך, אבל קטונתי.

לצערי, אין לי דרך להשיג את אירועי העבר (תזרימים,דיבידנדים וכד') באופן אוטומטי.
אבל, חשבתי מראש על תרחיש מסוג זה והוספתי לחצן הוספת שורה בגיליון TRANSACTIONS, אשר בעזרתו ניתן להוסיף ארוע ( מכירה,קנייה, דיבידנד וכו') מהעבר שלא היה ידוע לך בעבר.
מה דעתך ?
Guychook123

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 18 פברואר 2010, 01:12

Guychook123 כתב:קצת בעייתי כרגע. יש גם עניין של ריבית נכיון שאין לי דרך להשיגה

כן, כן, לא, לא.

אני לא מבין הרבה באקסל אבל חשבתי שאם פשוט תפחית את שיעור המס (הרי הוא ידוע ומופיע בתוכנה) אז התזרים יהיה יותר "אמיתי" (כי מי שמצפה ל100 ש"ח בחשבון במרץ, יתאכזב לגלות שזה רק 80).

Guychook123 כתב:אבל, חשבתי מראש על תרחיש מסוג זה והוספתי לחצן הוספת שורה בגיליון TRANSACTIONS, אשר בעזרתו ניתן להוסיף ארוע ( מכירה,קנייה, דיבידנד וכו') מהעבר שלא היה ידוע לך בעבר.
מה דעתך ?

כן, תיארתי לעצמי שזאת בעיה. הוספה ידנית נשמע לי פתרון מעולה.

עלה והצלח!

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי Guychook123 » 18 פברואר 2010, 07:37

לאחר הוספת שורה ידנית, מומלץ לבצע רענון (רענון אגח/רענון כל האגחים/רענון ניירות ערך) למען שלמות הנתונים.

Guychook123

הודעהעל ידי Guychook123 » 01 מרץ 2010, 12:08

בגירסה 13 שתשוחרר בקרוב, יהיה גם תזרים חודשי ( קרן + ריבית ) על פי בקשתך.

תמיר.

=================

ההולך בדרכים כתב:קודם כל, יצאה גרסא 12, אבל עוד לא הורדתי אותה (ניתן לאחרים להתגלח עליה :twisted: ).

הסתכלתי קצת על תזרימי הדאטה ונראה שהכל כשר והולך לביזפורטל ולאומי טרייד, אבל אני לא מבין גדול בזה.

את פקודות המאקרו עוד לא בדקתי.

במהרה בימינו ואמרו אמן.

מה שכן, יש לי כמה הצעות שיפור:

6. זה בטח מסובך אבל אם היה מצב שהתוכנה תתחשב בתאריך הקנייה (כי יכול להיות שכבר היה קופון שהתקבל), זה היה מצויין.

זהו ביינתים.

ותבוא הברכה על תמיר! thx! (clap)
Guychook123

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 02 מרץ 2010, 04:15

Guychook123 כתב:בגירסה 13 שתשוחרר בקרוב, יהיה גם תזרים חודשי ( קרן + ריבית ) על פי בקשתך.

תמיר.

thx!

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 02 מרץ 2010, 09:02

עוד משהו שקלטתי רק עכשיו:

אני רואה שקופונים/פידיונות לא נמחקים מ"תזרים".

אם אני לא טועה, זה אומר שבקרוב אצטרך לגלול מטה מטה רק כדי לראות את הקופון/פידיון הבא... :?

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הבא

חזור אל אתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד