מדד ה-VIX וה-VIXTA

הפניות ודיונים על אתרים אחרים עם מידע רלוונטי למשקיעים

Re: מדד ה-VIX וה-VIXTA

הודעהעל ידי Tasty-Mushroom » 08 מרץ 2010, 17:44

שומר הלילה כתב:או-קיי ביצעתי את הנסוי תחת הפרמטרים הבאים:

השתמשתי ערכי המדדי ה-VIX והסנופי של תחילת כל חודש, החל מה-1 בינואר, 1990 וכלה ב-1 בפברואר, 2010. סה"כ 242 חודשים. הערכים נלקחו מהיאהו-פייננס.

באופן אריבטררי הגדרתי חלון זמן מינימלי של 150 חודשים והרצתי את הניסוי על כל סוגי החלונות בגודל 150-242, בכל האפשריות הקיימות. סה"כ: 4,278 איטרציות שונות.
בכל איטרציה השוותי בין 2 האסטרטגיות - סכום קבוע מול סכום תלוי-VIX.

מכיוון שנוסחת ה-VIX מורכבת מאופציות, היא מודדת בעצם פחד אשר ימומש בעתיד בעזרת קנייה/מכירה מוגברת. האם לא יותר הגיוני להשקיע לפי החישוב שהצגת, תקופה מסויימת אחרי המדד, או מהיום אחורנית?
ז"א - למצוא לפי נתונים היסטוריים כמה שבועות אחורה ללכת במדד ה-VIX בכדי לדעת כמה להשקיע היום.

לדעתי הניסוי צריך להיות השקעה קבועה בכל חודש לעומת השקעה לפי מדד ה-VIX ב-Delay מסוים. השאלה היא מה הוא ה-Delay האופטימלי? :?:
סמל אישי של המשתמש
Tasty-Mushroom
משקיע

נתן: 29 תודות
קיבל: 14 תודות

הודעהעל ידי שומר הלילה » 08 מרץ 2010, 18:57

Tasty-Mushroom כתב:מכיוון שנוסחת ה-VIX מורכבת מאופציות, היא מודדת בעצם פחד אשר ימומש בעתיד בעזרת קנייה/מכירה מוגברת. האם לא יותר הגיוני להשקיע לפי החישוב שהצגת, תקופה מסויימת אחרי המדד, או מהיום אחורנית?
ז"א - למצוא לפי נתונים היסטוריים כמה שבועות אחורה ללכת במדד ה-VIX בכדי לדעת כמה להשקיע היום.

לדעתי הניסוי צריך להיות השקעה קבועה בכל חודש לעומת השקעה לפי מדד ה-VIX ב-Delay מסוים. השאלה היא מה הוא ה-Delay האופטימלי? :?:

אה, זה כבר יותר מדי עינוי-נתונים. ונניח שיצא לי משהו כמו "ה-Delay האופטימלי הוא 87 יום" מה אנחנו יכולים להפיק מזה?
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

נתן: 28 תודות
קיבל: 55 תודות

הודעהעל ידי Tasty-Mushroom » 08 מרץ 2010, 19:08

שומר הלילה כתב:אה, זה כבר יותר מדי עינוי-נתונים. ונניח שיצא לי משהו כמו "ה-Delay האופטימלי הוא 87 יום" מה אנחנו יכולים להפיק מזה?

אם תמצא שזה אכן 87 יום, ולאורך זמן נראה תשואה עודפת על השקעה בסכומים קבועים, אז בכל הראשון לחודש תשקיע לפי מצבו של מדד ה-VIX 87 ימים לפני כן.
לאחר מציאת X הימים, ואם אכן תיהיה תשואה עודפת, לא יהיה הבדל בין ההצעה המקורית שלך (להשקיע ע"פ מדד ה-VIX של אותו יום) לבין ההצעה הזאת מבחינת מאמץ. המאמץ יהיה במציאת מספר הימים האופטימלי, אם יש כזה בכלל.
סמל אישי של המשתמש
Tasty-Mushroom
משקיע

הודעהעל ידי שומר הלילה » 08 מרץ 2010, 19:34

Tasty-Mushroom כתב:
שומר הלילה כתב:אה, זה כבר יותר מדי עינוי-נתונים. ונניח שיצא לי משהו כמו "ה-Delay האופטימלי הוא 87 יום" מה אנחנו יכולים להפיק מזה?

אם תמצא שזה אכן 87 יום, ולאורך זמן נראה תשואה עודפת על השקעה בסכומים קבועים, אז בכל הראשון לחודש תשקיע לפי מצבו של מדד ה-VIX 87 ימים לפני כן.
לאחר מציאת X הימים, ואם אכן תיהיה תשואה עודפת, לא יהיה הבדל בין ההצעה המקורית שלך (להשקיע ע"פ מדד ה-VIX של אותו יום) לבין ההצעה הזאת מבחינת מאמץ. המאמץ יהיה במציאת מספר הימים האופטימלי, אם יש כזה בכלל.

לא מסכים. הקריטריון שלך חייב להיות א-פריורי לבדיקה, אחרת כל מה שעשית זה לירות את החץ ואז לסמן את המטרה. במילים אחרות: נניח ומצאתי ש-87 הוא הדיילי האופטימלי, אין לי שום יסוד להניח שהדבר יהיה כך בעתיד (אני לא מדבר על בטוח כמובן אלא אפילו על עדיפות סטטיסטית). בזמנו ראיתי הרצאה על עינוי נתונים והמרצה לקח את הסנופי500 וניסה למצוא קורלציות בינו לבין סטי-נתונים של האו"ם. במקום הראשון היה ייצור חמאה בבנגלדש בדיליי של שנה. כמובן שאין שום קשר סיבתי (חזק לפחות) בין השניים אלא רק קשר קורלטיבי מקרי. קורלציה זה לא מספיק - אני צריך סיבתיות א-פריורית.

כתבה ב-Fool הרלוונטית לנושא: http://www.fool.com/investing/general/2 ... arket.aspx

נ.ב. - אם אתה באמת רוצה, אין לי בעיה לבדוק (התוכנה כבר כתובה והמודיפקציות הדרושות הן זעירות). אני פשוט לא רואה מה ניתן להפיק מכך.
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי Tasty-Mushroom » 08 מרץ 2010, 20:09

שומר הלילה כתב:לא מסכים. הקריטריון שלך חייב להיות א-פריורי לבדיקה, אחרת כל מה שעשית זה לירות את החץ ואז לסמן את המטרה. במילים אחרות: נניח ומצאתי ש-87 הוא הדיילי האופטימלי, אין לי שום יסוד להניח שהדבר יהיה כך בעתיד (אני לא מדבר על בטוח כמובן אלא אפילו על עדיפות סטטיסטית). בזמנו ראיתי הרצאה על עינוי נתונים והמרצה לקח את הסנופי500 וניסה למצוא קורלציות בינו לבין סטי-נתונים של האו"ם. במקום הראשון היה ייצור חמאה בבנגלדש בדיליי של שנה. כמובן שאין שום קשר סיבתי (חזק לפחות) בין השניים אלא רק קשר קורלטיבי מקרי. קורלציה זה לא מספיק - אני צריך סיבתיות א-פריורית.

כתבה ב-Fool הרלוונטית לנושא: http://www.fool.com/investing/general/2 ... arket.aspx

נ.ב. - אם אתה באמת רוצה, אין לי בעיה לבדוק (התוכנה כבר כתובה והמודיפקציות הדרושות הן זעירות). אני פשוט לא רואה מה ניתן להפיק מכך.

מסכים איתך בקשר לאינוס הנתונים, וקורלציות. ומכיר את הדוגמה עם יצור החמאה בבנגלדש. אבל אתה מבין שהמחשבה שהייתה לך מראש היא בדיוק אותו הדבר? הרי אם היית מוצא שיש תשואה עודפת לפי השיטה המקורית שלך, זו היא גם קורלציה בלבד, זה שאתה יכול להסביר את התוצאות בהיגיון "כי זה הוא מדד פחד, ולכן זה הגיוני" לא אומר שזה הוא קשר סיבתי. לכן, אם היית מוכן לקבל את השיטה הראשונה שהצעת, אין סיבה לא לקבל את השיטה שאני מציע. למשל, אם מספר הימים האופטימאלי יצא כ-60 ימים (כחודשיים), ניתן יהיה להסביר את השיטה, וזאת כיוון שאז פוקעות האופציות שבהן משתמש ה-VIX לחישובו (שוב, כמובן שזו היא עדיין קורלציה בלבד, אך עדיין קורלציה עם אינטואיציה כלשהי מאחוריה):

מדד VIX מחושב בזמן אמת על ידי בורסת האופציות של שיקגו (CBOE). המדד משקלל את סטיית התקן הגלומה במחיריהן של האופציות מסוג CALL ו-PUT הפוקעות בתקופה של כחודשיים מיום חישובו

ולכן, אני אישית הייתי מופתע אם הרעיון הראשוני שלך היה נותן תשואה עודפת על המדד, וזאת כיוון שהמדד מצביע על הלך רוח עתידי. ז"א לא על דם שזורם כרגע ברחובות - אלא על דם שיזרום בעתיד.

כמובן שיכול להיות שאני טועה בגדול :D
סמל אישי של המשתמש
Tasty-Mushroom
משקיע

הודעהעל ידי שומר הלילה » 09 מרץ 2010, 20:17

אני מבין מה אמרת אבל עדין חולק עליך. ה"דיילי" שאני בחרתי (אפס) היה בחירה א-פריורית. הסיכוי שהייתי נופל על הדיילי האולטמטיבי הוא אפסי. אתה לעומת זאת רוצה דיליי פוסט-פריורי. בעצם, אתה רוצה להוסיף עוד משתנה למשוואה (הפכת קבוע, 0, למשתנה). עכשיו, כל משוואה שנוסיף לה משתנה, תהה אפילו התפלגותו רנדומלית - תבצע פיטיג לשאלה בצורה יותר טובה [1]. השאלה היא האם הוספת המשתנה הזה מוצדקת? אני סבור שלא.

[1] - לאלה שלא מבינים על מה אני מדבר, נסו ניסוי: קחו סט נתונים באקסל, הוסיפו לו קו מגמה לינארי (בעצם פולינום ממעלה ראשונה) ובדקו את ערך ה-R שלו. אח"כ הוסיפו לו קו מגמה פולינומי ממעלה 2 ובדקו את ערך ה-R שלו. המשיכו כך גם עם מעלה 3 ואילך. ה-R-ים שתקבלו ביחס למעלה יהוו פונקצייה מונוטונית עולה. מה זה מלמד אותנו? כל משתנה שנוסיף ישפר את ה"ניבוי". אם אין לנו דרך להצדיק את המשתנה הזה, הניבוי שנקבל יהיה במידה רבה כוזב.

נ.ב - השבוע שלי קצת עמוס, אבל אני מבטיח לנסות זאת בסופ"ש ;)
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי שומר הלילה » 28 מאי 2010, 01:01

כתבה בגלובס על VIX ועל הקורלציה עם ה-S&P500

המעניין הוא, שמשברון החוב הנוכחי הביא את הפחד לזנק אל מעל 45% ברקע לירידה מינורית ב-12% במדד המניות בלבד, זאת לעומת קריסה של ממש במדד המניות בשלושת המקרים היחידים בעשור האחרון בהן אירעה חציה של רמת 40% ב-VIX. מסתבר שצריך הרבה מאוד פחד במצב הנוכחי כדי להצליח להפיל את מחירי המניות ולו במעט, בשונה ממאורעות היסטוריים, מה שמלמד אולי על חוסנו ועמידותו של השוק כעת.

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000561700
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי Tasty-Mushroom » 23 דצמבר 2010, 08:46

כיצד אפשר להשתמש ב-VIX ככלי אלמנטרי בהשקעות?

בתשובה לשאלה כיצד ניתן להשתמש בפועל במדד הוויקס בניהול השקעות, נותן גלאי כדוגמה את המקרה של חודש יולי 2009, שבראשיתו נרשמה ירידה מקומית במדד המעו"ף לכ-840 נקודות, שהייתה מלווה דווקא בירידת ה-VIX לערכו הנמוך ביותר מאז תחילת 2009. "במצב זה, ברור היה לנו שנוצרה הזדמנות בשוק, ולכן הגדלנו חשיפה למניות", מספר גלאי. "ואכן, מיד לאחר מכן טיפס ת"א 25 לשיאים חדשים של 960 נקודות".

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?Fromelement=MainTopic&did=1000610455
סמל אישי של המשתמש
Tasty-Mushroom
משקיע

הקודם

חזור אל אתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד