PTR

דיונים על מניות החברות הנסחרות בארה"ב

Re: PTR

הודעהעל ידי 007 » 08 דצמבר 2009, 20:33

אפרופו תאגידים מרושעים: לחברות הטבק והאלכוהול, יכולת מדהימה לפעול בסביבת אינפלציה גבוהה, כתוצאה מהbrand equity הגבוה שלהן. שמתבטא בתשואות גבוהות על ההון.
באתר של פיליפ מוריס אמורות להיות עדיין מצגות מ2008 שמראות את ההתמודדות של העסק עם היפראינפלציה באזורים שונים בעולם.

ג.נ. עדיין לונג אלכוהול. אבל בפוזיציה פחות משמעותית.
007
משקיע

נתן: 0 תודות
קיבל: 0 תודות

הודעהעל ידי שומר הלילה » 09 דצמבר 2009, 00:59

מממ... טבק. לא חשבתי על זה. לפי מה שאני רואה על PM רק בדיוונדים הם מנצחים חצי מהאג"חים בחוץ (1% כל רבעון בתמחור נוכחי).
השאלה היא האם נשארו בכלל שווקים חדשים למקלות סרטן. עדו, מה מצב המעשנים באוריינטל?

נ.ב - יש לי כבר פטרו-צ'יינה, מונסנטו ומיקרוסופט בתיק, אם אני מוסיף את פיליפ-מוריס, חופשי אני יכול לפתוח את קסם-תאגידים-מרושעים :twisted: :evil: :twisted:
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

נתן: 28 תודות
קיבל: 55 תודות

הודעהעל ידי עדו מרוז » 09 דצמבר 2009, 04:04

אני לא חושב שחברות הטבק והאלכוהול כל כך מרושעות. המעשנים, לפחות, יודעים שטבק לא בריא, אבל מי ששותה קולה לא יודע שחלק מהמרכיבים באים ממפעל לכימיכלים {shock}
לדעתי, חברות המזון והתרופות הרבה יותר מרושעות.

בקשר ל PM, אני לא עוקב אחריהם, אבל אני זוכר שבאחד הספרים פיטר לינץ' הראה איך למרות כל החקיקה נגדם, החברה ממשיכה לצמוח. היום אני מאמין שהמצב שונה. הכיוון בעולם לדעתי הוא די ברור - דיכוי גדל והולך של המעשנים. יותר ויותר מקומות אוסרים על עישון. קראתי שבניו-יורק ישנם בניינים בהם הוועד לא מקבל מעשנים. בטוקיו - כבר יש רחובות בהם יש סימון על המדרכה שאסור לעשן, בהונג-קונג (שעד לפני 3 שנים עוד היה מותר לעשן במסעדות) מתחילים כבר לאסור על עישון בתחנות אוטובוס. אפילו בסין מתחילים לאסור על עישון במקומות ציבוריים (אם כי זה עוד לא ממש תופס).

כמו כן ישנה ירידה בכמות הצעירים שמעשנים. מי שלא מתחיל לעשן לפני גיל 20, הוא לרוב לקוח אבוד לכל החיים בשביל חברות הסיגריות.
עדו מרוז
http://www.lichyot.com
סמל אישי של המשתמש
עדו מרוז
משקיע בערך

קיבל: 6 תודות

הודעהעל ידי שומר הלילה » 09 דצמבר 2009, 19:25

השאלה האמיתית היא האם PM תוכל לפצות על הירידה במעשנים בעולם המערבי ע"י הסבת 2.5 מיליארד לקוחות פוטנציאלים (סין,הודו ונספחים) מסיגריות מקומיות לPM. הייתי מס' פעמים בהודו ומס' המעשנים בה (לפחות במעמד הנמוך) הוא עצום. העניין הוא שהם מעשנים סיגריות מקומיות (כמו "בידי" - טבק בתוך עלים מגולגלים). מעניין אם PM תצלח לפני שהרגולטורים במדינות הללו ירימו את ראשם.
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי עדו מרוז » 10 דצמבר 2009, 03:52

בסין אני חושב של PM יש תחרות מאוד קשה. דווקא לפני עשר שנים נראה היה כי מלבורו תופסת כאן, אבל עכשיו אני רואה שאנשים מסביבי החלו לעשן סיגריות מקומיות יקרות ולא מלבורו.
בגלל שאני לא מעשן, אף פעם לא ממש הסתכלתי על זה, אז זאת רק הרגשה. אני יכול לשאול כאן מעשנים, ולהגיד לך עוד מספר ימים.

הדרך הכי טובה היא, כמובן, לבדוק בדוחות של PM איך הם מתרחבים בסין. בכל מקרה אני בטוח שיש להם כאן תחרות קשה עם כמה חברות מקומיות שמיצרות סיגריות יקרות.

עוד משהו - כשאני למדתי באוניברסיטה כאן (לפני 15 שנה) נראה היה כי כל הצעירים מעשנים. זה היה מאוד נדיר לראות מישהו בדור שלי שלא מעשן. אבל היום נראה לי שיש ירידה מאוד חדה במספר המעשנים הצעירים (אבל אני מדבר פה על האוכלוסיה העירונית. בכפרים המצב הוא בטח שונה).
עדו מרוז
סמל אישי של המשתמש
עדו מרוז
משקיע בערך

הודעהעל ידי שומר הלילה » 10 דצמבר 2009, 17:32

מממ...מרתק לגמרי. 8-)

יש לך אולי שמות של חברות מותג מקומיות לסיגריות שנסחרות?
אולי אני אנסה לעשות עליהן סקירה ראשונית ;) (זאת בהנחה ויש להן דוחות באנגלית בכלל)
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי David24 » 10 דצמבר 2009, 18:31

אם כבר מדברים על טבק,ריינולדס אמריקן רכשה חברת מוצרי גמילה מעישון משוודיה:

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=nh20091202_13

ריינולדס אמריקן, יצרנית הסיגריות השנייה בגודלה בארה"ב במונחי מכירות, הודיעה היום על
רכישת יצרנית מוצרי הגמילה מעישון השוודית Niconovum תמורת 310 מיליון כתר נורבגי (45 מיליון דולר).

גידור או win win?
:D
סמל אישי של המשתמש
David24
גורונישט

נתן: 6 תודות
קיבל: 28 תודות

הודעהעל ידי שומר הלילה » 10 דצמבר 2009, 18:56

ענק! (yy)
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי עדו מרוז » 15 דצמבר 2009, 12:59

אני לא משקיע בבורסות בסין, אלא רק בהונג-קונג, כך שאני לא יודע אפילו איפה לחפש חברות טבק. בינתיים שאלתי פה קרוב משפחה שלי, והוא גם לא יודע אלו חברות נסחרות בבורסה.
מה שכן, הוא אישר לי את מה שכבר שמתי לב לבד - הסינים מעדיפים סיגריות מקומיות. זה לא עניין של מחיר. חלק מהמותגים המקומיים הרבה יותר יקרים ממלברו, אלא עניין של טעם.

צריך לזכור, אבל, שיש 1.3 מיליארד סינים, כך שהשוק הוא מאוד גדול, ואני בטוח שחלק כן אוהבים מלברו, אבל מי שחושב שמלברו תגיע כאן לאחוזים מהשוק כמו במערב - טועה. יכול להיות ש PM רכשה חברות מקומיות שמאוד פופולאריות כאן. אני לא יודע. זה בטח מופיע בדוחות שלה, אז כדאי לך לבדוק.

דרך אגב, גם לחברות זרות אחרות לא יהיה כל כך קל להכנס לשוק הסיני. בין אם זה PG או קוקה-קולה - יש להם כאן תחרות לא קלה עם פירמות מקומיות. התחרות היא כבר לא במחיר (כמו שהיה פעם), אלא שהחברות המקומיות פוגעות יותר טוב לטעם הסיני. זה כמו שקשה מאוד לשוקולדים מחו"ל להילחם בפרה שלנו :twisted:
עדו מרוז
סמל אישי של המשתמש
עדו מרוז
משקיע בערך

הודעהעל ידי שומר הלילה » 15 דצמבר 2009, 13:10

אני אעשה זאת.
תודה על הטיפ וחנוכה שמח.
סמל אישי של המשתמש