אורכית אגח א

דיונים על השקעות "סולידיות"

מנהל: David24

אורכית אגח א

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 13 יוני 2010, 11:18

ביזפורטל
על חברה שהחוב שלה פחות מסוכן ממה שנדמה

אורכית תקשורת היא חברה שמלהיבה ומתסכלת את המשקיעים גם יחד כבר שנים מספר. החברה מפתחת ומשווקת מתגים (סוויצ'ים - Switches) שמטרתם לאפשר תעבורת רשת גדולה יותר במרכזיות של חברות הטלקום השונות.

לאחר מספר שנים של פיתוח המתגים (אורכית למעשה החלה כחלוצת ה-ADSL ויצאה מהתחום בעור שיניה בתחילת שנות ה-2000) הצליחה חברת הבת בבעלות מלאה קוריג'נט (Corrigent) לזכות בלקוח משמעותי ראשון, ענקית הסלולר היפנית KDDI.

ואכן החוזה עבד כהלכה וסיפק לחברה הכנסות בהיקף מצטבר, עד היום, של כ-200 מיליון דולר, מהם כ-165 מיליון דולר בשנים 2005 ו-2006 בלבד. הכנסות אלה יצרו לה רווחיות נאה של 27.5 מיליון דולר באותן שנתיים.מאז מנסה אורכית, לרוב בהצלחה חלקית, לרכוב על גל ההצלחה הראשוני עם KDDI ולהפוך מ"חברה של לקוח אחד" לשחקנית נישה משמעותית בשוק.

...

http://www.bizportal.co.il/shukhahon/bi ... mid=237403
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 297 תודות
קיבל: 58 תודות

Re: על חברה שהחוב שלה פחות מסוכן ממה שנדמה (ביזפורטל)

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 05 אוגוסט 2010, 02:52

עדכון:

בעקבות הכתבה הנ"ל נכנסתי בקטנה לאורכית אגח א' ועכשיו חיזקתי בעקבות הסכם ההשקעה של 10M$.

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=561751

יצא אתמול גם דו"ח רבעון 2 אבל הוא פחות מעניין. החברה מפסידה. לחברה יש כסף לשלם את האג"ח.
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

Re: על חברה שהחוב שלה פחות מסוכן ממה שנדמה (ביזפורטל)

הודעהעל ידי Tasty-Mushroom » 05 אוגוסט 2010, 09:59

ציטוט מהכתבה שפרסמת:

...
בנוסף, לאור הבנת הגופים המוסדיים שהשתתפו בהנפקה את הסיכונים הגלומים בפעילות החברה הוכנס בתשקיף סעיף מיוחד המאפשר למשקיעים לבחור לפדות את מלוא החוב במרץ 2012 לפי 1 שקל נקוב לכל 100 ע.נ. אג"ח (תוך כדי ויתור על ההצמדה).

בחישוב פשוט, ובמחירו הנוכחי של האג"ח, עולה שהתשואה השנתית עד מרץ 2012 היא כ-16.5% - גבוה משמעותית מהתשואה הרשומה במערכות הבורסה. המח"מ, על פי תנאי זה שקבוע באגרת, הוא כ-1.6
...

הכותב חישב כאילו המשקיעים בטוח יפדו את מלוא החוב במרץ 2012 - אך לפי מה שאני מבין זה לא בטוח בכלל. אם מצב החברה יהיה חיובי יחסית, לא יפדו את החוב, ואז התשואה כיום היא כ-10% ברוטו, למח"מ 5.31 - פרמייה מספיקה לסיכון הגלום?

ג.נ: לא מחזיק, עדיין.

עדכון: אחרי שבדקתי בתשקיף, טעות שלי: "איגרות החוב ניתנות לפדיון מוקדם, לפי בחירת המחזיק בהן". לכן באמת החישוב הגיוני ונכון.
סמל אישי של המשתמש
Tasty-Mushroom
משקיע

נתן: 29 תודות
קיבל: 14 תודות

Re: אורכית אגח א

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 08 אוגוסט 2010, 09:44

טוב, העברתי את הדיון הזה לפורום אג"ח + שיניתי את הכותרת, כך שיהיה ברור שעסקינן באורכית.

ועכשיו לחדשות, ועיקרן תחילה:

אני עומד בתור למכור את האחזקה שלי באג"ח.

על שום מה ולמה?

ונעבור לחדשות בהרחבה.

ביום שישי, בעקבות שיחה עם דיויד (הפראנויד) עשיתי כמה חישובים.

מה יותר מעניין? הפארנויה של דיויד או החישובים שלי?

תשובות בסקר המצ"ב.

סתם, סתם.

ברור שהחישובים שלי.

אז ככה.

הכל התחיל, כאמור, מהפארנויה של דיויד (תבורך) לגבי אפשרות שהחברה תזמן את כל מחזיקי האג"ח ובתמיכת המוסדיים היקרים (כי מה אכפת להם? כסף שלהם?), הם יצביעו על כך שלא יהיה אפשרות של פרעון מוקדם במרץ 2012 אלא יתנו עוד קצת ריבית ועד 2017 אלוקים גדול.

רצתי חיש לתשקיף והרבצתי תורה בדיויד בכך שלא נראה לי שזה תרחיש סביר כלל ועיקר. יותר הגיוני, אם כבר, להציע הצעה למחזיקי האג"ח שמי שלא יפדה, יקבל תנאים משופרים. המוסדיים, נניח, יסכימו וכמה כבר מהציבור ירוץ ויפדה?

ובא שלום על ישראל.

אלא מה?

במהלך הנבירה שלי בתשקיף ראיתי שפספסתי פרט "קטן".

במרץ 2012, בפידיון המוקדם, לא תשולם הריבית שנצברה מאז התשלום הקודם בספטמבר.

הופ, הלך קופון.

אז עשיתי קצת חישובים וראיתי "מכור" בעיניים.

להלן החישובים:

נשארו עוד 3 קופונים לשלם (ספטמבר 2010+2011, מרץ 2011).

כל קופון: 3%.

כלומר: 9%

בהצמדה למדד, נכון להיום, יוצא בערך 10%. נגיד 10.

המחיר בסגירה של יום חמישי: 93.5

הפידיון: 100 (לא מוצמד).

עכשיו, הקופונים מוצמדים למדד. הקרן, במקרה של פידיון מוקדם, לא.

כלומר, אם תהיה עוד אינפלציה של אפילו רק 3% בשנה וחצי הקרובות, אז בפועל הרווח הריאלי שיחושב להלן יהיה קטן עוד יותר...

אבל בואו נניח, לצורך החישוב, אינפלציה מעתה ועד הפידיון: 0% ( LOOL LOOL LOOL LOOL ).

אז מה יש לנו?

10% קופונים + 7% רווח הון.

17% בשנה וחצי.

זה 10% בערך תשואה שנתית!

לא 20% כמו שביזפורטל רושמים!

:!! {ouch}

כמובן שיש מצב שהחישובים הגסים שלי אינם נכונים, אבל אם הם כן, אז למה קיבינ%#^ אני מחזיק את האג"ח הזאת?!?

דעתכם?

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי אורח » 08 אוגוסט 2010, 10:29

ההולך בדרכים כתב:1) נשארו עוד 3 קופונים לשלם (ספטמבר 2010+2011, מרץ 2011).

בספטמבר 2011 אין קופון? אני עצלן ללכת למאיה אחרי שאתה עשית זאת.
ההולך בדרכים כתב:2) כמובן שיש מצב שהחישובים הגסים שלי אינם נכונים, אבל אם הם כן, אז למה קיבינ%#^ אני מחזיק את האג"ח הזאת?!?

עצלן כמוני גם מתקשה לעקוב אחרי החישוב. האם אפשר לקבל פירוט רב, או אולי קובץ אקסל, לחשבון הזה?
מחזיק
אורח

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 08 אוגוסט 2010, 10:41

אורח כתב: ההולך בדרכים כתב:1) נשארו עוד 3 קופונים לשלם (ספטמבר 2010+2011, מרץ 2011).

בספטמבר 2011 אין קופון? אני עצלן ללכת למאיה אחרי שאתה עשית זאת.

יש, למה אין? כתבתי ספטמבר 2010+2011 (הייתי עצלן מכדי לכתוב ספטמבר 2010, מרץ 2011 וספטמבר 2011).

אתה רואה מה זה? לפעמים עצלנים עושים עבודה כפולה! (כמו זה שבמקום להרשם לאתר, אתה כל פעם ממלא את הcaptcha - סורי, הא, יותר מדי רובוטים יש שם בחוץ)

ו...

עצה שלי, אל תסמוך על מילה שאני אומר!

תמיד טוב לבדוק בעצמך.

אורח כתב:עצלן כמוני גם מתקשה לעקוב אחרי החישוב. האם אפשר לקבל פירוט רב, או אולי קובץ אקסל, לחשבון הזה?
מחזיק

קובץ אקסל אין לי אבל החישוב הגס ממש פשוט, לא?

מה שכן, טעיתי קצת בחישוב:

3 תשלומים של 3 אחוז שווה 9 אחוז.

אבל 9% מתוך 100 בעוד כרגע זה 93.5, אז זה יוצא בהצמדה לאינפלציה 10.8 אחוז, נגיד 11, כיפאק היי, עוד 1% לשנה וחצי

פחחחחחחחחח....

(n)

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

חזור אל אג"ח, מק"מ, פק"מ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד