אגרות חוב שאלה

דיונים על השקעות "סולידיות"

מנהל: David24

אגרות חוב שאלה

הודעהעל ידי דפני » 29 ינואר 2009, 09:15

היי להולך ולדוד,
אני ממש לא מתמצאת באגרות חוב ,התחלתי להסתכל כי אבא שלי מתבכיין על רבית הבנק .
מהכתבה הוצאתי את אקסלנס אגח ב שנסחרת 102.1 נותנת ריבית 6.58% ופידיון הקרן לא רחוק ,נדמה לי 2010 עד 2013.
ומשלי חילן טק אגח ב ,מחיר 102.9 ,ריבית 6.6% ,קרן ראשון 2010 ואחרון 2015 (אני מחזיקה במניה שאמנם היא דלת מסחר אבל מה יכול
לקרות לחברה שמוציאה תלושי משכורות) .
דעתך בנידון.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 43 תודות

Re: אגרות חוב שאלה

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 29 ינואר 2009, 11:04

היי דפני,

אני מבין שהחיפוש הוא אחר אג"ח סופר סולידית, נכון?

אני אשתדל מאוד מאוד להזהר בדבריי הבאים, כי כסף של גמלאים הוא כסף מאוד יקר וחלילה אם ייקרה לו משהו, ובכל מקרה אני מבקש שתחשבי עוד 10 פעמים לפני שתנקטי איזו פעולה, אפילו אם היא טיפונת מסוכנת, עם כספו של אביך ולא משנה מי הכותב.

קודם כל, אם אבא שלך שם את כספו בפק"מים, אז אפילו מק"מ יהווה שיפור (ניתן להשיג היום כ1.3% שנתי על מק"מ, מגוחך אבל עדיף על בערך כלום בפק"מ).

דבר שני, ניתן להשיג תשואות יותר גבוהות באג"חים ממשלתיים, אני בעד צמודי מדד. אני חושב שאפשר להשיג שם בערך 2.5% בימינו, אולי אפילו יותר.

ואז ניתן לפנות לקונצרניות שנותנות תשואות של 5-6%, שהן התשואות של האג"חים שציינת, וביניהן ניתן למצוא אג"חים של בנקים, שלפי דעתי הם יותר סולידיים מכל חברה, כי למרות כל הפחד, אני לא מאמין שהמדינה תיתן להם ליפול, אפילו לא לאחד מהם, כי זה ייצור פאניקה טוטאלית בשוק.

גם אקסלנס וגם חילן טק יכולים לפשוט רגל בטווח של 5 שנים, כמו בערך כל חברה הקיימת כיום בשוק, אף אחד לא מחוסן, בעקרון. אחרת לא היה כאן סיכון.

מה את אומרת?
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 292 תודות
קיבל: 58 תודות

הודעהעל ידי דפני » 29 ינואר 2009, 14:30

היי להולך ,
אבי מחזיק כספים במקמ ,אני הצעתי שיחכה ויקנה דירה קטנה להשכרה שזה בעיני הכי טוב ,
לגבי אקסלנס ממש נבהלתי כי רוב תעודות הסל שלי דרכם ,אם הם פושטים רגל הלכו התעודות או שזה יושב אצל נאמן.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 43 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 29 ינואר 2009, 18:35

היי דפני,

גם דירה להשכרה צריך לדעת לקנות, אני זוכר שלפני כמה חודשים ראיתי שמחירי דירות בחיפה ירדו ב40%, לדוגמא.

האמת, אני לא בטוח מה המדיניות עם תעודות סל. לפי דעתי זה צריך להיות אצל נאמן והכספים שם לא נחשבים כהון של החברה, אבל במקומך הייתי מתקשר לאקסלנס ושואל (הם בטח יוכלו להפנות אותך לאיפה זה רשום בתשקיף של התעודה או במקום אחר).

לגבי השקעה לאביך, עליית המדרגה הבאה היא לאג"ח ממשלתית, אני הייתי הולך על צמודת מדד שנסחרת מתחת לפארי, אם אפשר (למרות שהיום הריצה החזקה היא לאג"חים הקונצרניים ויש מצב שבעתיד הקרוב הן יירדו חזק, אבל למי שמחזיק עד הפידיון זה לא ממש משנה). למדינת ישראל יש רקורד טוב שלא משנה מה היה מצבה, את חובותיה היא תמיד פרעה ובזמן.

מקווה שעזרתי :-)
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 292 תודות
קיבל: 58 תודות

חזור אל אג"ח, מק"מ, פק"מ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד