מלרג

דיונים על השקעות "סולידיות"

מנהל: David24

מלרג

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 26 ספטמבר 2010, 15:58

בעבר (לפני מספר שבועות) כתבתי על סמך המידע הציבורי שהיה ידוע, הסכם עקרונות ארקו וכו' שהחברה תשלם.
בעבר שוחחתי עם נציגת הנאמן ונאמר לי שהחברה במעקב שלהם ואף הוגדרו מול עמית סמנכ"ל הכספים אבני דרך, שאם יתקיימו, לא תהיה לחברה בעיה לעמוד בתשלומים ונושא זה בטיפול ומעקב של הנאמן לאור בקשות המחזיקים.

ביום ג' האחרון בעקבות העובדה שלא ראיתי פרסום של החברה לגבי התקדמות הסכם העקרונות וכו' במאיה, פניתי שוב לנציגת הנאמן לברר באופן כללי האם החברה ממשיכה לעמוד באבני הדרך. באותה עת התברר לי שהנציגה שהשיבה לי לגבי המעקב כבר אינה עובדת אצל הנאמן, והנוכחית לא בדיוק ידעה על אותן אבני דרך וכן הבנתי כי באופן עקרוני היא מתקשה לקבל מהחברה התייחסות כלשהיא לפניותיה ובעקבות זאת ובהתאם למענה שיתקבל מהחברה לפניות בימים הקרובים, הנאמן ישקול לזמן אסיפת עדכון למחזיקים, אחרי החגים.

בנוסף פניתי לחברה באותו יום וניסיתי לשוחח עם עמית או היועצת המשפטית ולא נענתי ואף לא חזרו להודעתי (האמת שזה לא בפעם הראשונה, אז זה כשלעצמו אינו דבר חריג בחברה הנ"ל ולא הדליק לי מספיק נורות אדומות...).
בחוכמה בדיעבד על רקע פרסום "הפצצה" של מוגבלות החשבון ביום ו' האחרון, סיבת אי החזרה אף ברורה יותר.

לפיכך לאור כל הנ"ל הגעתי למסקנות/ניחושים הבאים, לצערי קצת מאוחר מידי....
ברצוני להדגיש שוב כי מדובר בספקולציות פרטיות שלי בלבד שאינן מסתמכות על שום עובדות מבוססות ויתכן שהן אף שגויות לחלוטין והחברה תעמוד בכל התחייבויותיה בזמן:

א. לא יבוצע התשלום הקרוב לאג"ח א' ו/או ב' בעקבותיו (כדי למנוע סיטאוציה של העדפת נושאים או ששניהם ישולמו או אף אחד מהם ישולם בסיטואציה של מהלך עסקים רגיל) והחברה תגלגל או כבר מצויה, למעשה, בסיטוצאיה של אי עמידה בהתחייבויותיה.
ב. הסכם העקרונות הלא מחייב עם ארקו, במתכונתו הנוכחית לא ימומש, ואף יש לי השערה פרועה לאור המידע האחרון שפורסם, שיתכן שהוא נולד במקור רק במטרה להרוויח זמן בדומה לפירסום על עריכת אסיפה שנתית וכו' - משדרים כלפי חוץ עסקים כרגיל.
כמובן שהאשמות קשות כנ"ל מחייבות הוכחה ואני מצביע רק על תחושות בלבד.
ג. איני מאמין כי סיטואציה של אי כיבוד שקים ע"י בנקים ו/או אי אישור להגדלת מסגרות היא דבר שבא בהפתעה גמורה מצד הבנק לחברה מהימים האחרונים והחברה לא הייתה מודעת אליו כבר זמן מהותי ניכר מראש, ואז נשאלת השאלה האם זה לא חייב פרסום עוד לפני כן ואפילו בעת החזרת השק הראשון?
יתר על כן יש מקריות מוזרה של תזמון ההודעה על המוגבלות בחשבונות ע"י החברה, בדיוק בשבוע בו כל החברה בחופשה מרוכזת ואין מי שיתייחס מצידה ויתן הבהרות כך שזה מריח כמו התגלגלות מתוזמנת למצב קיצוני.
ד. המצב הקיצוני מול הבנקים הוא למרות עדכוני החברה מהאסיפה האחרונה כי תעמוד בהתחייבויותיה על בסיס הגביה מהלקוחות, ואף פרסום תחזית תזרים המזומנים בדוחות הכספיים לפני פחות מארבעה שבועות, האם לא מוזר?
ה. האסיפה לבחירת הדירקטורים אף נדחתה בהודעה מהיום למועד לא ידוע. אם יש כוונה של החברה להישאר במצב עסקים רגיל איני מעריך שהייתה מתבצעת דחייה כנ"ל.
ו. במהלך אוגוסט הייתה מכירה איטית, עקבית ומתמשכת של אג"ח א' בכמויות גדולות יחסית במחירים שנעים סביב 71-73 אג' שנראתה לי אז תמוהה בעוצמתה, עיתויה וסיבתה (לפני כן האג"ח ביקר במחירים גבוהים משמעותית), אך גם כאן בניחוש פרוע שלי בלבד, יתכן שהייתה דחיה בדיווח במצב המשברי כדי לאפשר למישהו לשפר עמדות בינתיים. כמובן שמדובר בהאשמות קשות שכל עוד לא הוכחו הן בגדר פנטזיה בלבד או ניסיון לתת פרשנות שגויה לעבודות מסוימות.
ז. הודעת חברת הדירוג היא טבעית בסיטואציה הנוכחית כך שאינה מעלה או מורידה דבר.
ח. לאור הקנס שהחברה קיבלה על הצגה מוטעית של יתרות מזומנים משועבדים בדוחות הכספיים ותיקונים נוספים שבוצעו בדוחות, עולה לדעתי בלבד חשש לגבי אמינות/דיוק חובות הלקוחות שפורסמו במאזני החברה. גם כאן רק העתיד יקבע את העובדות.
חובות הלקוחות הם הנכס העיקרי של החברה למול מצבת נושיה (מלבד כ- 16 מליון ש"ח ערך הפרויקטים בחו"ל במאזני החברה), וגובהם המדויק יקבעו למעשה מה שווי ההחזר הצפוי לבעלי החוב, בסיטואציה של הסדר/הפעלה אחרת/פירוק, אם החברה תגיע לשם. לפיכך במצב הנוכחי גם המחירים שנראים היום כבייכול אטרקטיביים לאור הירידות עלולים תוך פרק זמן קצר להיראות יקרים. יש מספיק אג"ח שנסחרים גם ב- 20 אג'....

לסיכום מבחינתי ולצערי כבר במצב הנוכחי מדובר בסיכון שהתממש לגבי החברה.

בכל מקרה בהצלחה לכולם!

http://www.tapuz.co.il/Communa/ViewmsgC ... d=44240841

מחזיק :?
{כל הפוסט הועתק לכאן כגיבוי למקרה שהוא יימחק במקור}
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 279 תודות
קיבל: 57 תודות

Re: מלרג לאן? (Junkbond1, הפורום של מנדי)

הודעהעל ידי meir-h » 26 ספטמבר 2010, 17:06

לא הבנתי מי כתב בפורום מנדי אתה או אלמוני ולמה שימחק.
בכלל מזיכרון החברה בעלת היסטוריה בעיתית.לפני שלוש ארבע שנים היה ריב ארוך בין השותפים שהלכו לתהליך פרוק שנמשך חודשים ושנים ובינתיים החריבו את החברה כדי להוריד המחיר של ההתמחרות בינהם.לא הגישו דוחו"ת והמסחר הופסק במניה.לא יודע איך זה נגמר אך גרף 5 שנים של החברה מספר הכל.
בקיצור הנהלה בעיתית שהרסה חברה במלחמה בבית אז מה זה מחזיקי אג"ח או מניות מהציבור.
meir-h
לא גורו בכלל

נתן: 0 תודות
קיבל: 129 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 26 ספטמבר 2010, 18:32

meir-h כתב:לא הבנתי מי כתב בפורום מנדי אתה או אלמוני ולמה שימחק.

לא אני כתבתי את הפוסט.

העתקתי את כולו לכאן בגלל מחשבה שהוא יכול להמחק שם. זה קרה בעבר והפוסט הזה מעניין מדי לדעתי מכדי להעלם.

הרבה טענות קשות שגורות בו.

מעניין מה יהיה.

meir-h כתב:בכלל מזיכרון החברה בעלת היסטוריה בעיתית.לפני שלוש ארבע שנים היה ריב ארוך בין השותפים שהלכו לתהליך פרוק שנמשך חודשים ושנים ובינתיים החריבו את החברה כדי להוריד המחיר של ההתמחרות בינהם.לא הגישו דוחו"ת והמסחר הופסק במניה.לא יודע איך זה נגמר אך גרף 5 שנים של החברה מספר הכל.
בקיצור הנהלה בעיתית שהרסה חברה במלחמה בבית אז מה זה מחזיקי אג"ח או מניות מהציבור.

כן, יש יותר ממצב שאתה צודק.

התפתיתי בגלל העסקה עם ארקו. אם היא תצא לפועל, אז אין בעיה. אם לא, אז נראה שהושחלתי יפה יפה. :?

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי לא מתחכם » 27 ספטמבר 2010, 10:22

גם אני
סמל אישי של המשתמש
לא מתחכם
בערך משקיע

נתן: 6 תודות
קיבל: 0 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 28 ספטמבר 2010, 03:37

החברה פנתה לבית משפט

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=576268

וקיבלה צו הקפאת תהליכים.

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=576375

החברה נתנה מתווה להסדר החוב

האג"ח יהא צמוד ונושא ריבית של 3%, אשר תשולם בתשלומים רבעוניים החל מ- 3 חודשים ממועד אישור הסדר הנושים. הקרן תיפרע מעודפים תזרימים וממימוש השקעות החברה בחו"ל, במהלך של 5 שנים מהמועד הקובע.
לכל בעלי האג"ח תהא זכות המרה למניות החברה, ביחס ליתרת החוב כלפיהם שטרם נפרעה לפי יחס המרה של 3 ₪ ע.נ. אג"ח למניה אחת בת 0.05 ע.נ. (יחס המרה בתוך ההון העצמי). זכות המרה זו תוגבל ל- 50% מהיקף האג"ח הכולל (של סדרה א' וב' יחדיו) נכון למועד בקשה זו. זכות זו תעמוד למי שיקדים במימוש עד לתקרה הנ"ל.
לטובת מחזיקי האג"ח (באמצעות הנאמן על האג"ח) יירשם שעבוד שוטף שני בדרגה על נכסיה של החברה, כפוף לשש"כ ראשון בדרגה שינתן לטובת הבנקאים של החברה לצורך מימון פעילותה השוטפת העתידית של החברה.
כמו כן, לטובת מחזיקי האג"ח יירשם שעבוד ספציפי שני בדרגה על השקעותיה/נכסיה של החברה בחו"ל (כפי שיהיו נכון למועד אישור הסדר הנושים). שעבוד זה יהיה בדרגה שנייה לאחר שעבוד ספציפי ראשון בדרגה לטובת הגורם שמממן ו/או יממן את פעילות החברה בהשקעותיה בחו"ל.

מחזיק באג"ח א'

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי meir-h » 28 ספטמבר 2010, 15:39

בכתבה חדשה של צרניאק באתר להבה מתיחס גם לאגח של מלרג

נתחיל אם סיפור עצוב וקצת הזוי המתרחש בחברת מלרג : אתמול החברה הודיעה על בקשה וקבלת צו להקפאת הליכים, לאחר שהבנק סירב להעניק לחברה מימון נוסף אל מול חשבונות לקוחות מאושרים והחזיר שקים בשווי של 3 מליון ₪ בלבד,ובכך הפך את החברה ללקוח מוגבל (כנראה למישהו בבנק נשבר ה ... מהחברה).בנוסף לבעיות הכספיות עושה רושם שגם הנהלת החברה מביעה חוסר אמון בבעל השליטה, לאחר ששני בכירים בחברה ביניהם יו"ר הדירקטוריון בחרו להתפטר ולעזוב את החברה.

השאלה שבעלי האג"ח צריכים לשאול את עצמם האם כל ההמולה הזו משנה באופן מהותי את מצבם שכבר מלפני זה לא היה טוב במיוחד. לא ניכנס לפירוט מלא של תיאור החברה, אבל באופן עקרוני במידה והדוחות הכספיים מייצגים נאמנה את מצב החברה ובמידה ובית המשפט לא יכפה על בעלי האג"ח הסכם לא הוגן (סביר שזה לא יקרה),כמו זה שהוצע ע"י בעלי השליטה במסגרת בקשת הקפאת ההליכים (זה מעניין ,הנושא היחיד שלא נגעו בו , הוא השכר של מיכאל הירשברג,המנכ"ל ובעל השליטה). במחיר הנוכחי של האג"ח- זו השקעה מעניינת למי שמוכן לקחת את הסיכון ולהתאזר בסבלנות.הסיבה –חוב נמוך לבנקים שרובו מגובה בפיקדונות וסעיף לקוחות עצום (מעל 100 מיליון ₪) המורכב ברובו מלקוחות ממשלתיים ורשויות מקומיות.כלומר מלבד בעיית נזילות הנובעת מהתארכות מועדי התשלום של גופים אלו (בעיה ידועה בענף),אין לחברה מצב של חובות או נכסים שנמחקו.זו הסיבה שאני צופה למו"מ קשוח של בעלי האג"ח שהינם הנושים העיקריים עם החברה]

http://www.lpm.co.il/index.aspx?id=4017&itemID=4182

חברות שיש לי איזה זיכרון בהקשר לבעלי שליטה לא מתקרב...
meir-h
לא גורו בכלל

קיבל: 129 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 29 ספטמבר 2010, 10:45

מיכאל הירשברג מנסה להרגיע: "התחושה קשה, אבל מלרג היא חברה בריאה"

החברה, שנכנסה להקפאת הליכים, מאשימה את הממשלה באי־תשלום עבור עבודות, אבל המנכ"ל מודה: "תיקון הדו"חות ערער אמון הבנקים בנו"

...

http://www.calcalist.co.il/markets/arti ... 42,00.html

מחזיק באג"ח א'

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

Re: מלרג

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 06 אוקטובר 2010, 00:50

העברתי את הדיון מפורום כתבות לפורום אג"ח.

בהמשך לדיווח החברה מיום 31/08/2010 (אסמכתא 2010-01-606375) בדבר גיבוש עסקת הלוואה, מתכבדת החברה להודיע בזאת כי ביום 5 באוקטובר 2010 חתמה על הסכם הלוואה ("הסכם הלוואה") עם חברת ארקו החזקות בע"מ (להלן: "ארקו"), במסגרתו התחייבה ארקו להעמיד למלרג הלוואה בסך כולל של עד 2.75 מיליון דולר ("ההלוואה"), וזאת בכפוף להתקיימות התנאים המפורטים להלן.

...

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=577983

מחזיק dance!

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי אורח » 06 אוקטובר 2010, 03:12

ההולך בדרכים כתב:מחזיק dance!

אני לא איש עסקים, אבל זה נראה מאד יקר: הצמדה לדולר, 9.5% ריבית, שותפות ברוחים מפרויקט בחו"ל, ניתנת לקיצור בזמן, עדיפות על נושים אחרים.

מחזיק.

דרך אגב, בציטוט שהובא למעלה מאתר להבה רשום בהתחלה בשגיאת כתיב: "נתחיל אם"
אורח

קיבל: 9 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 06 אוקטובר 2010, 07:28

אורח כתב:אני לא איש עסקים, אבל זה נראה מאד יקר: הצמדה לדולר, 9.5% ריבית, שותפות ברוחים מפרויקט בחו"ל, ניתנת לקיצור בזמן, עדיפות על נושים אחרים.

מחזיק.

דרך אגב, בציטוט שהובא למעלה מאתר להבה רשום בהתחלה בשגיאת כתיב: "נתחיל אם"

היי אורח,

מסכים איתך שההלוואה לא בתנאים הכי נוחים למלרג, מן הסתם. אבל זה מה שהם הצליחו להשיג ואני שמח על שנראה רושם שההשקעה שלי באג"ח שלהם תקצור רווח נאה pray!

לגבי הטעות הקטיב, אין ספק שאתה צודק. זה צ'ארניק שטעה באיות. :twisted:

והנה כתבה מעניינת על משפחת עופר שבאתי לשים אותה בכתבות אחרות עד שהגעתי לפסקאות האחרונות שמדברות על הסאגה שממשיכה להתרחש מאחורי הקלעים של מלרג...

...

אורח מפתיע באסיפת מחזיקי האג"ח אתמול היה יוסף מלמד, לשעבר שותפו של מיכאל הירשברג לשליטה במלרג. מלמד, הנתון עד היום בסכסוך עם הירשברג, רכש 18 אלף שקל ערך נקוב אג"ח של מלרג. הוא אמר למשתתפים באסיפה כי "מחצית מהמניות של הירשברג נמצאות כיום בידי נאמן מטעם בורר בינינו כבטוחה לתשלום החוב של הירשברג אלי. לכן, כל פעולה שתיעשה בחברה צריכה להיות מתואמת איתי".

מלרג הנדסה וקבלנות הוקמה בשנת 1990 על ידי הירשברג ומלמד, שני מהנדסים שצירוף שמותיהם העניקו לה את שמה. בשנת 2005 הונפקו כ-25% ממניות החברה בבורסה, ובשיאה היא נסחרה בשווי של כ-270 מיליון שקל.

בסוף 2007 הסתיים סכסוך רווי יצרים בין השניים בהסכם לרכישת החזקותיו של מלמד (37%) על ידי הירשברג תמורת 67 מיליון שקל. מתוך סכום זה שולמו למלמד 27 מיליון שקל בלבד, סכום שככל הנראה מומן בחלקו באמצעות דיבידנד יוצא דופן של כ-20 מיליון שקל שחילקה מלרג בשנת 2008.

מלמד, המיוצג על-ידי עו"ד מיטל בן בסט, דורש כיום מהירשברג 52 מיליון שקל (סכום הכולל את יתרת החוב בתוספת ריבית ופיצוי). הסכסוך בין השניים, שכיהנו בעבר כמנכ"לים משותפים בחברה, הגיע לבוררות אצל השופט בדימוס שלום ברנר, וזה התחייב לתת את החלטתו עד לסוף החודש הבא.

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 7&fid=2027

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הבא

חזור אל אג"ח, מק"מ, פק"מ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד