לוי

דיונים על השקעות "סולידיות"

מנהל: David24

לוי

הודעהעל ידי דני » 27 מרץ 2013, 09:39

המוסדיים חכמים על חלשים (לפחות הם חכמים על מישהו)
חברת לוי הקטנה יחסית ביקשה הסדר חוב, שלא כולל ויתור על חוב אלא רק דחיה של שנה אחת בתשלום הקרן לשתיים מתוך שלושת סדרות האג"ח. בתמורה הם נאלצו:
1. לתת לבעלי האג"ח 17% מהחברה שלהם
2. להגדיל את הריבית
3. לספק בטחונות בשווי 2/3 מהחוב
4. לספק תרומת בעלים בדמות עבודה בשכר מופחת
5. לשאת ולתת על התנאים הללו כמעט שנה

זה נראה לי הסדר דרקוני בהתחשב בבקשה הצנועה יחסית של דחיית חוב, בטח בהשוואה להסדרי הטייקונים העלובים של השנים האחרונות.

ג.נ. מחזיק
דני
משקיע

נתן: 6 תודות
קיבל: 20 תודות

המשתמש הבא הודה ל דני עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: לוי

הודעהעל ידי meir-h » 27 מרץ 2013, 12:05

לדעתי זה לא הסדר דרקוני
חיבים לגמור עם הסיפור של "תן לי זמן.אולי המצב ישתפר.אולי יהיה משקיע מבחוץ.אולי המשיח יגיע.
אלא שבגדולים יותר וחזקים יותר נוהגים בכפפות של משי
ולקטנים קוצצים(יש ברית מילה) ;)
meir-h
לא גורו בכלל

נתן: 0 תודות
קיבל: 137 תודות

Re: לוי

הודעהעל ידי דני » 27 מרץ 2013, 15:22

שלא תבין לא נכון, כמחזיק אג"ח אני מוכן גם לקבל 50% מהחברה...
:D

אבל האמת היא שאם ההסדר באי.די.בי לדוגמא נראה לי עלוב ובעלי האג"ח לא מקבלים פיצוי ראוי, הרי שבמקרה הזה הפיצוי נראה לי מוגזם.
אולי אני רואה את הדברים בעיניים של בעל מניות ולא בעל אג"ח, אבל בקשה לדחיה של שנה, כשהמקור לתשלום האג"ח הוא נכס שכבר קיים הסכם למכירתו ורק יש עיכוב במימושו, נראה לי כמו משהו שצריך להסגר בצורה מהירה ועם פיצוי קטן יחסית דוגמת העלאה של הריבית, בטחונות, ואופציות למניות בלבד.
משך הזמן הארוך שההסדר הזה לקח, הפיצוי המרשים לבעלי האג"ח בדמות הקצאה בפועל של 17% מהחברה וההתרשמות שלי שהנהלת החברה היתה הוגנת לכל אורך הדרך, יוצרות אצלי תחושה שכמו הבנקים כך גם המוסדיים, עושים שרירים על הקטנים ומתרפסים בפני הגדולים.
ושוב - ההתרשמות שלי מתבססת על הפרסומים הרשמיים בלבד, אין לי שום חלק במשא ומתן או הכירות עם הנפשות הפועלות, ויכול להיות שאני לא יודע מה היה מאחורי הקלעים
דני
משקיע

נתן: 6 תודות
קיבל: 20 תודות

חזור אל אג"ח, מק"מ, פק"מ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד