שיכון דיירים אגח א

דיונים על השקעות "סולידיות"

מנהל: David24

Re: שיכון דיירים אגח א

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 08 דצמבר 2009, 09:30

עברתי היום (סוף סוף) על הדו"ח של החברה (כאן) וכמה נקודות מעניינות מהדו"ח ובכלל:

1. לאג"ח יש שעבוד קבוע ראשון בדרגה על חשבון העודפים. סך העודפים: 195M ש"ח.

2. כמות האג"ח במחזור: 109M

3. כמות האג"ח בידי חברת הבת: כ40M

4. החברה אינה צופה בעיות בתשלום האג"ח.

5. החברה ביקשה אישור מבעלי האג"ח להשתמש בחשבון העודפים לרכישת אג"חים ומחיקתם. האסיפה ננעלה ב22.11 ללא קבלת החלטות.

ג.נ.: מחזיק.
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 297 תודות
קיבל: 58 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 10 דצמבר 2009, 23:37

טוב, קודם כל וידוי: אתמול חיזקתי את האג"ח.

ועכשיו לפואנטה: מה אני מפספס?

ממה שאני רואה, זה כסף על הרצפה.

לאג"ח משועבדים סכומים הגדולים בהרבה מסך הסידרה (אפילו כולל האג"ח של חברות הבת) והתשואה ברוטו הינה 23%, צמוד למדד.

החסרון היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא שהשוק לא מת על הבעלים, אבל אם יש משהו שלבייב הזכיר לנו זה ש
money talks and bullshit walks

לחברה יש את הכסף, לאג"ח יש את השעבוד הראשון הקבוע וסה טו.

אם לא הייתי מפחד, הייתי מכניס לאג"ח הזאת עוד כסף (ואולי עוד אכניס.. ahhh ), ולכן כל הצעה/רעיון/הערה/הארה שלילית, יעזרו לי מאוד לאזן את התמונה שהצטיירה לי בראש.

עמכם התודה.

חג שמייח!

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי אורח » 12 דצמבר 2009, 03:39

ההולך בדרכים כתב:ועכשיו לפואנטה: מה אני מפספס? ממה שאני רואה, זה כסף על הרצפה.

הערות או הארות, שלא מביעות חיוב או שלילה: גם על איזי אנרגיה (המניה או האג"ח?) יש לך אותה שאלה. לי אין תשובות. אולי זה הגודל של החברה? האופן שבו השוק מסתכל על הענף? המרחק? ההרגשה שאי הודאות גדולה מדי?
אורח

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 13 דצמבר 2009, 01:35

אורח כתב:
ההולך בדרכים כתב:ועכשיו לפואנטה: מה אני מפספס? ממה שאני רואה, זה כסף על הרצפה.

הערות או הארות, שלא מביעות חיוב או שלילה: גם על איזי אנרגיה (המניה או האג"ח?) יש לך אותה שאלה. לי אין תשובות. אולי זה הגודל של החברה? האופן שבו השוק מסתכל על הענף? המרחק? ההרגשה שאי הודאות גדולה מדי?

ההשוואה לאיזי אנרגיה אינה מדוייקת, לדעתי.

באיזי צריך לראות מעבר לשורה התחתונה, ויש שם את עניין המרחק ואי הודאות.

בשיכון העניין נראה לי פשוט ולעניין: יש שעבוד קבוע וראשון על יותר כסף מסך הסידרה. בכל זאת, האג"ח נותנת תשואה יפה מאוד. בימינו, זה לא עניין של מה בכך.

מוזר.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 12 ינואר 2010, 00:50

ביום 10/01/2010 נודע לחברה כי ב 06/01/2010 הוגשו על ידי בנק פוסט הרומני בקשות לפירוק חברות בנות: Global building investment S.R.L ו - Pipera Gardens S.R.L

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... ompCd=1409

בהמשך לדיווח מהיום 11/01/2010 על הגשת בקשת פירוק לחברות בנות ברומניה ע"י בנק פוסט, החברה אינה צופה חשיפה מהותית במידה ויפורקו החברות הבנות שכן ההלוואות שנלקחו על ידי החברות הבנות הינן הלוואות נון ריקורס. לגבי חברת Global Building Investment S.R.L החברה הפחיתה כבר בספריה סך של כ - 31 מיליון ש"ח, כאשר סך השקעותיה ברומניה (כולל ריביות צבורות) כ - 21 מיליון ש"ח. לגבי Pipera Gardens S.R.L - החברה מושקעת סך של כ - 9 מיליון ש"ח (כולל ריביות צבורות).

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... ompCd=1409

מחזיק באג"ח א'.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 31 ינואר 2010, 09:04

זימון בעלי אג"ח א' לאסיפה על מנת לאשר:

מתן הוראה לנאמן לאשר לבנק המלווה של פרוייקט עיר הימים ("הפרוייקט") אשר 'העודפים' ממנו
משועבדים לטובת הנאמן עבור המחזיקים, כי המחזיקים (והנאמן בשמם) מסכימים להגדלת האשראי
של הפרויקט, שלא לצורכי הפרוייקט עצמו אלא לצורך תשלום למחזיקים שמועדו חל ביום
01.03.2010 , בסך של 23 מיליון ₪.

...

ג.נ.: מחזיק באג"ח.

http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=509204

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי אורח » 31 ינואר 2010, 18:40

ההולך בדרכים כתב:זימון בעלי אג"ח א' לאסיפה על מנת לאשר:
מתן הוראה לנאמן לאשר לבנק המלווה של פרוייקט עיר הימים ("הפרוייקט") אשר 'העודפים' ממנו
משועבדים לטובת הנאמן עבור המחזיקים, כי המחזיקים (והנאמן בשמם) מסכימים להגדלת האשראי
של הפרויקט, שלא לצורכי הפרוייקט עצמו אלא לצורך תשלום למחזיקים שמועדו חל ביום
01.03.2010 , בסך של 23 מיליון ₪.
...

ג.נ.: מחזיק באג"ח.
http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp ... _cd=509204

1. האם הבנתי נכון, שיש הרבה (195M) מעבר לדרוש (23M), אבל מבקשים אישור ללוות מהבנק כדי לשלם? האם כדי שזה יהיה רוחי, לא דרוש שהרוח שנובע מהעודפים יעלה על הריבית לבנק?
2. האם השוק לא סגר חלק מהפער שהיה לרעת האג"ח?

מחזיק באג"ח.
אורח

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 01 פברואר 2010, 07:03

אורח כתב:1. האם הבנתי נכון, שיש הרבה (195M) מעבר לדרוש (23M), אבל מבקשים אישור ללוות מהבנק כדי לשלם? האם כדי שזה יהיה רוחי, לא דרוש שהרוח שנובע מהעודפים יעלה על הריבית לבנק?

מחזיק באג"ח.

שלום אורח,

1. אם אני מבין נכון את המצב, הם לא יכולים לגעת בחשבון העודפים ולכן נאלצים להלוות מהבנק המלווה את הסכום לשלם לבעלי האג"ח. הבנק מסכים, מן הסתם, כי גם הם רואים את חשבון העודפים ויודעים שעם פרעון האג"ח, הסכומים ישוחררו ויש לחברה מאיפה להחזיר. על הדרך, הם גוזרים את הריבית שלהם, נו דאוט. בזמנו החברה ביקשה אישור מבעלי האג"ח להשתמש בחשבון העודפים כדי לשלם להם, אבל לא התקבלה החלטה (מפחדים שהבעלים יעשו שוב משחקים? לא יודייע...).

2. לא בטוח שהבנתי את השאלה, אבל אם אתה שואל אם האג"ח עלה, אז כן. כשהעליתי את נושא חשבון העודפים, בתחילת דצמבר, האג"ח היה ב90. היום הוא ב105, הפארי הוא 115, פרעון מתחיל ב1 למרץ השנה וימשיך כל שנה עד 2013, ריבית משולמת פעמיים בשנה. הכסף עדיין על הרצפה, אבל נשאר ממנו פחות משהיה :-)

מחזיק.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 01 פברואר 2010, 07:05

ההולך בדרכים כתב:
אורח כתב:1. האם הבנתי נכון, שיש הרבה (195M) מעבר לדרוש (23M), אבל מבקשים אישור ללוות מהבנק כדי לשלם? האם כדי שזה יהיה רוחי, לא דרוש שהרוח שנובע מהעודפים יעלה על הריבית לבנק?

מחזיק באג"ח.

שלום אורח,

1. אם אני מבין נכון את המצב, הם לא יכולים לגעת בחשבון העודפים ולכן נאלצים להלוות מהבנק המלווה את הסכום לשלם לבעלי האג"ח. הבנק מסכים, מן הסתם, כי גם הם רואים את חשבון העודפים ויודעים שעם פרעון האג"ח, הסכומים ישוחררו ויש לחברה מאיפה להחזיר. על הדרך, הם גוזרים את הריבית שלהם, נו דאוט.

2. לא בטוח שהבנתי את השאלה, אבל אם אתה שואל אם האג"ח עלה, אז כן. כשהעליתי את נושא חשבון העודפים, בתחילת דצמבר, האג"ח היה ב90. היום הוא ב105, הפארי הוא 115, פרעון מתחיל ב1 למרץ השנה וימשיך כל שנה עד 2013, ריבית משולמת פעמיים בשנה. תשואה ברוטו של 14%, (כמעט) חסרת סיכון, אם אני מבין נכון את הכל. הכסף עדיין על הרצפה, אבל נשאר ממנו פחות משהיה :-)

מחזיק.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 28 מרץ 2010, 10:43

החברה הוציאה דו"ח לשנת 2009.

בעמ' 57 מפרטת החברה את חשבון העודפים:

סך הכל מפרוייקטים שסויימו או בשלבי ביצוע אחרונים: 60M ש"ח

הערכת עודפים מפרוייקטים שעדיין בביצוע: 150M ש"ח

סך ההתחייבות שנותרה כלפי ציבור מחזיקי האג"ח: כ68M ש"ח.

החברה הודיעה שתעביר כספים גם מפרוייקטים אחרים שאינם בתשקיף, אם יהיה צורך, לשם פרעון האג"חים.

הריבית לתשלום בספטמבר כבר הופקדה.

מחזיק.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הקודםהבא

חזור אל אג"ח, מק"מ, פק"מ

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד