השקעה לפי השוואה למדד

דיונים על שיטות השקעה שונות על ידי שימוש בניתוחים טכנים

השקעה לפי השוואה למדד

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2011, 19:34

אני מתחיל בעולם ההשקעות. נוב לגמרי.
נתקלתי בהרצאה הזאת על ניהול תיק השקעות תוך כדי השקעה של שעה ביום. (המרצה הוא חבר סגל במכללה למנהל)
http://www.youtube.com/watch?v=N6TGd2vlEqY

מה דעתכם?
אורח

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

Re: השקעה לפי השוואה למדד

הודעהעל ידי שומר הלילה » 20 פברואר 2011, 14:49

חבל לך על הזמן, תתקשה למצוא כאן משהו (או-קיי, אולי אחד) אשר קונה את הבולשיט הטכני. רוצה להשקיע ברצינות? תתחיל להתעניין בפאסיבי או ערך.
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

נתן: 28 תודות
קיבל: 55 תודות

הודעהעל ידי אורח » 20 פברואר 2011, 19:40

אני לא מנסה להמיר את דתו של מישהו.
אין כאן אף אחד עם ראש קצת פתוח?

המרצה משלב בין ניתוח טכני לפונדמליסטי.
אורח

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 21 פברואר 2011, 03:25

תגיד, אורח, לא מוזר לך שלמרצה יש שיטה שדורשת שעה ביום ובשאר הזמן, במקום לעשות חיים, הוא חבר סגל במכללה למנהל?

הסיבה היחידה שטכני עובד לדעתי זה כי הרבה משתמשים בו. וודו של שוק ההון.

(ואעבור ללשון רבים)

יש לנו ראש פתוח, חביבי. בגלל זה אנחנו מביסים את השוק :-)

זה לא אומר שאנחנו מקדישים זמן ונותנים לכל רעיון להיכנס לנו לראש ולחיים.

הנה רעיון שגם עובד בוודאות וגם דורש רק 5 דקות ברבעון:

תיקנה תעודת סל כל רבעון.

בהצלחה!
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 269 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי אורח » 21 פברואר 2011, 12:26

ההולך בדרכים כתב:תגיד, אורח, לא מוזר לך שלמרצה יש שיטה שדורשת שעה ביום ובשאר הזמן, במקום לעשות חיים, הוא חבר סגל במכללה למנהל?

לא מוזר לי, הוא איש אקדמיה.
ממציא אבן קיסר עדיין ממשיך לחקור בטכניון.

לקנות תעודת סל של המדד לא יביס את המדד.

בכמה מניות אתם משקיעים מכל מגזר (מהמגזרים שמרכיבים את המדד) ?
אורח

הודעהעל ידי שומר הלילה » 21 פברואר 2011, 14:06

אורח כתב:אין כאן אף אחד עם ראש קצת פתוח?

סלח לי מאוד, אבל זה נון-טיעון שיכול להצדיק כל עוולה. "מה זאת אומרת, אתה לא מוכן לשקול ריפוי באמצעות חייזרים/קומוניזם מלחמתי/התאבדות על ידי כדורים? שמור על ראש פתוח! :!!

הפירוש האמיתי של ראש פתוח הוא היכולת לשנות את דעתך מול ראיות משתנות. הבה נבחן את הראיות של ניתוח טכני:

* גיבוי אקדמי - אין. כמעט כל המחקרים בנושא, מצביעים על תשואת שוק או תשואת חסר. המחקרים אשר כן מצביעים על איזשהו מתאם חיובי, לרוב סובלים מ-selection bias
* קרנות - מכיר קרנות רציניות המשתמשות באופן מובהק ניתוח טכני ומכות את השוק לאורך זמן? אני אשמח לשמוע על חופן (לא מכיר אחת).
* משקיעי על - התוכל להצביע על משקיע-על אשר עשה את הונו מבאופן מובהק מניתוח טכני? כמו הקרנות, אני לא מכיר.

כמעט כל הראיות מצביעות על כך שטכני היא שיטה אשר "מנצלת" את היכולת/חולשה האנושית לחפש תבניות בכל מקום, גם כאשר הן אינם באמת שם.

נ.ב. - ניתוח פונדמטלי איננו השקעת ערך. ערך היא פילוסופיית השקעות המשתמשת בניתוח פונדמנטלי, אבל אתה בהחלט יכול להיות פונדמנטליסט ולא לדגול בערך (כמו מרבית האנליסטים).
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

2 המשתמשים הבאים הודו ל שומר הלילה עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים, צאלון

הודעהעל ידי אורח » 21 פברואר 2011, 18:47

שומר הלילה כתב:
אורח כתב:אין כאן אף אחד עם ראש קצת פתוח?

סלח לי מאוד, אבל זה נון-טיעון שיכול להצדיק כל עוולה. "מה זאת אומרת, אתה לא מוכן לשקול ריפוי באמצעות חייזרים/קומוניזם מלחמתי/התאבדות על ידי כדורים? שמור על ראש פתוח! :!!

הפירוש האמיתי של ראש פתוח הוא היכולת לשנות את דעתך מול ראיות משתנות. הבה נבחן את הראיות של ניתוח טכני:

* גיבוי אקדמי - אין. כמעט כל המחקרים בנושא, מצביעים על תשואת שוק או תשואת חסר. המחקרים אשר כן מצביעים על איזשהו מתאם חיובי, לרוב סובלים מ-selection bias
* קרנות - מכיר קרנות רציניות המשתמשות באופן מובהק ניתוח טכני ומכות את השוק לאורך זמן? אני אשמח לשמוע על חופן (לא מכיר אחת).
* משקיעי על - התוכל להצביע על משקיע-על אשר עשה את הונו מבאופן מובהק מניתוח טכני? כמו הקרנות, אני לא מכיר.

כמעט כל הראיות מצביעות על כך שטכני היא שיטה אשר "מנצלת" את היכולת/חולשה האנושית לחפש תבניות בכל מקום, גם כאשר הן אינם באמת שם.

נ.ב. - ניתוח פונדמטלי איננו השקעת ערך. ערך היא פילוסופיית השקעות המשתמשת בניתוח פונדמנטלי, אבל אתה בהחלט יכול להיות פונדמנטליסט ולא לדגול בערך (כמו מרבית האנליסטים).

יפה, אז אם אתה שומר על ראש פתוח אתה לא תשלול בחינה של שיטת השקעה מבוססת ניתוח טכני שפותחה באקדמיה (מערער לכאורה על החוסר בגיבוי אקדמי), נכון?
אורח

הודעהעל ידי שומר הלילה » 22 פברואר 2011, 16:52

אני לא שולל כלום א-פריורית. אם יש לך מאמר רציני, אשר עבר ביקורת עמיתים, המראה עליונות מובהקת לאורך זמן של השיטה הטכנית על השוק, אתה מוזמן לפרסמו כאן. רק בקשה אחת - אל תצרף מאמר אשר אתה עצמך לא קראת בעיון.
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי אורח » 22 פברואר 2011, 20:46

פרסמתי קישור להרצאה של חבר סגל במכללה של מנהל.
הוא מציג שם שיטת מסחר שמתבססת על המחקרים שלו.

צפיתי בהרצאה בעיון ואני חושב שיש היגיון מתמטי מאחורי התיאוריה הבסיסית שלו.
אני לא מכחיש, יש לי ביקורת על התיאוריה שלו אבל לדעתי הבסיס של התיאוריה שלו (צורת חלוקת התיק) יכול לשמש גם משקיעי ערך.

הבעיה הבסיסית היא שעד שעוד מישהו יצפה בוידאו הזה אין לי עם מי לדון בתאוריה הזאת.
אורח

הודעהעל ידי GizM0 » 23 פברואר 2011, 00:06

מעבר לזה, זיו סגל הוא המנתח הטכני היחיד (שאני מכיר) שמנהל תיק וירטואלי פומבי בגלובס.
http://www.globes.co.il/globessites/glo ... 1&fid=3174

תשואת התיק מתאריך 8/3/2007: 280.6% (לעומת 5.7%- של ה- S&P500) ו-7.3% מתחילת השנה (לעומת 5.1% של ה- S&P500)

מזל או שכל?
סמל אישי של המשתמש
GizM0
לא גורו

קיבל: 32 תודות

הבא

חזור אל שיטות השקעה - טכני

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד