השקעה לפי השוואה למדד

דיונים על שיטות השקעה שונות על ידי שימוש בניתוחים טכנים

Re: השקעה לפי השוואה למדד

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 23 פברואר 2011, 15:12

אבל למה בארון, למה? :mrgreen:

בשבילך, גיזמו, בטח שנראה את הסרטון ונדסקס :punk:

יום טוב! 8-)
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 285 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי GizM0 » 23 פברואר 2011, 21:22

ההולך בדרכים כתב:אבל למה בארון, למה? :mrgreen:

לא הבנתי את ההערה.
האורח זה לא אני. סתם הערתי הערת אגב..
סמל אישי של המשתמש
GizM0
לא גורו

נתן: 28 תודות
קיבל: 32 תודות

הודעהעל ידי נוב » 24 פברואר 2011, 00:43

אני הייתי האורח.
סמל אישי של המשתמש
נוב
בערך משקיע

נתן: 3 תודות
קיבל: 1 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 24 פברואר 2011, 09:59

אה, סורי.

טעות שלי.

ברוך הבא, נוב!

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי נוב » 24 פברואר 2011, 11:07

תודה,

אז אני מבין שבשבילי לא תהיה מוכן לצפות בוידאו...
סמל אישי של המשתמש
נוב
בערך משקיע

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 25 פברואר 2011, 07:41

נוב כתב:תודה,

אז אני מבין שבשבילי לא תהיה מוכן לצפות בוידאו...

חס ושלום!

לא משהו אישי, אבל אני על אינטרנט סלולרי בימים אלו וצפייה בסרט זה לא בקטנה...

סימנתי אותו אצלי ובהזדמנות (וחברים שמכירים אותי כאן יודעים שזה עניין של שעות עד חודשים) אצפה ואשמח להחוות דעה, בטח אחרי כל הקרקורים שלנו לעיל.

מה שכן, שומר, לעומתי, פנוי בטירוף.

שלא לדבר על דיויד. הבטלן.

אז, ח'ברלך, לעזרתכם אודה! :twisted:

thx!

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי shilk84 » 28 פברואר 2011, 09:44

GizM0 כתב:מעבר לזה, זיו סגל הוא המנתח הטכני היחיד (שאני מכיר) שמנהל תיק וירטואלי פומבי בגלובס.
http://www.globes.co.il/globessites/glo ... 1&fid=3174

תשואת התיק מתאריך 8/3/2007: 280.6% (לעומת 5.7%- של ה- S&P500) ו-7.3% מתחילת השנה (לעומת 5.1% של ה- S&P500)

מזל או שכל?

כתבתי בתחילת השנה על קניון המניות המרשים (לכאורה, בדגש על הלכאורה...) של זיו סגל.
בקצרה - זיו סגל משמש גם כיועץ לקרן נאמנות שנקראת "אקסיומה ארה"ב מודולורית" שדומה להפליא כמובן לקניון המניות.
פערי התשואה בין הקניון הווירטואלי לקרן האמיתית הם מדהימים לדעתי...
39.5% תשואה שהשיג התיק הווירטואלי ב-2010 הפכו ל-1.5% בקרן. האם הקשיים בניהול קרן נאמנות הם ההסבר היחיד לפער?

http://www.long.co.il/index.php?option=com_kunena&Itemid=53&func=view&catid=5&id=9779

אגב, בהקשר לשרשור - כל מי שמתיימר שיש לו "שיטת השקעה" שמשיגה תשואה יפה לאורך זמן (15-20 שנה לפחות) ודורשת השקעת זמן מינימלית היא לדעתי בגדר "לא יגעת ומצאת - אל תאמין".
shilk84

נתן: 0 תודות
קיבל: 4 תודות

המשתמש הבא הודה ל shilk84 עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

הודעהעל ידי אלדד » 28 פברואר 2011, 22:41

מסכים לגמרי עם שילק- עשינו בלונג גם קצת ניתוח של הסיבות שיכלו לגרום להפרשים האלו. בשורה התחתונה, אין דין תשואה תאורטית כדין תשואה אמיתית.
לונג, הפורום הכלכלי לקבלת החלטות פיננסיות והשקעות ערך.
http://long.co.il/
אלדד
בערך משקיע

נתן: 0 תודות
קיבל: 0 תודות

הודעהעל ידי נוב » 28 פברואר 2011, 23:46

ניסיתם להבין אם יש היגיון כלכלי מאחורי הגישה שלו?
סמל אישי של המשתמש
נוב
בערך משקיע

הודעהעל ידי מהטמה במבי » 14 אפריל 2011, 00:48

ראיתי. נחמד. אני לא יודע להסביר למה זה מעניין אותי לראות מה הטכנאים האלה ממציאים אבל זה נחמד. לראות על מה עוד הם מסוגלים לחשוב. מה שמדהים הוא שחלק מהדברים שם הם כל כך מגוחכים כמו לספור שמונה שפיצים בגרף. יופי. השפיצים יגידו לך לאן המניה הולכת.
מחפשים תבניות במקום בו עדיף לא לחפש אותן וחושבים שאם יש נוסחא מתמטית מאחורי זה אז זה בטח נכון ואם מוסיפים לזה את המילה אקספוננציאלי אז זה גם יותר מדויק. כשזה לא עובד הם תמיד יכולים להאשים את הפסיכולוגיה. במקום לקלוט שהם נעזרים באמונות תפלות הם מאשימים את עצמם שלא עשו את זה מספיק טוב.

בקשר לסרטון עצמו. הכלי הראשון שזיו סגל מציג הוא הממוצע הנע. שזה אחד הדברים שפשוט מדהימים אותי כל פעם מחדש לראות איך אנשים מאמינים לזה. הם מבלבלים בין סיבה לתוצאה. כל פעם שהגרף פורץ כלפי מעלה בצורה משמעותית (או מטה) בהכרח מתוך הגדרה הוא יעבור בדרך את הממוצע הנע. זה לא אומר שכל פעם שהוא עובר את הממוצע הוא באמת אורז מזוודות ועולה על טיסה. אחת הגושפנקות הראשונות שהרעיון הדבילי הזה קיבל הייתה במשבר הגדול של 1929 כאשר מן הסתם בדרך למטה הגרף עצר לקפה אצל הממוצע ואחרי שהתעדכנו על דה ועל הא המשיך בצניחה חופשית עם מצנח מעופרת יצוקה. אני יכול להבטיח שגם במשברים העתידיים הגרף יפרוץ את הממוצע הנע, הבעיה היא שגם בין משבר למשבר הוא יפרוץ אותו עוד 20,000 פעם בערך. ה"פריצה" היא פרוצה ואתה אף פעם לא יכול לדעת של מי הילד עד שכבר מאוחר מדי לעשות הפלה.

הרעיונות הטובים שהיו לו הם להצמד למדד ולפזר את התיק על 50 מניות. גם באפט אמר יותר מפעם אחת שאם אתה לא יודע מה אתה עושה פיזור הוא רעיון טוב. הרעיון הטוב השני שהיה לו זה להצמד לבאפט. כבר ראינו שמי שעוקב אחרי באפט אפילו אם זה באיחור (כיוון שלוקח זמן עד שהדוחות מתפרסמים) מכה את השוק.

עוד משהו שהעלה אצלי חיוך זה שהוא אמר שאפשר להסתדר גם עם תיק מצומצם של 50 מניות. 50! מצומצם!? משעשע שעבור סוחר טכני תיק עם 50 מניות הוא תיק מצומצם.
במקרה יש לי סיכום של הקורס עליו הוא מדבר שהעביר אותו המרצה שהוא מזכיר ושם כתוב שתיק עם 10-12 מניות נותן לך את רוב היתרונות שבפיזור. אז משהו כנראה הלך לאיבוד בתרגום פה. (ובשביל לא לפגוע בשמי הטוב שאף אחד לא יחשוב חס וחלילה שאני מיישם משהו שכתוב שם).
מהטמה במבי
בערך משקיע

נתן: 2 תודות
קיבל: 7 תודות

המשתמש הבא הודה ל מהטמה במבי עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

הקודםהבא

חזור אל שיטות השקעה - טכני

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד