ניתוח לפי גלי אליוט - מדד הS&P500

דיונים על שיטות השקעה שונות על ידי שימוש בניתוחים טכנים

ניתוח לפי גלי אליוט - מדד הS&P500

הודעהעל ידי ארז יערי » 17 נובמבר 2009, 22:57

אני חדש בפורום הקטן והאינטימי שלכם- ראיתי מס' פעילים קטן בפורום בכלל, ואפס פעילות בתחום הטכני , בפרט (כאשר זה החלק החזק שלי) , אז אתרום את מה שאני יודע לכתוב, לקרוא ולהבין - ואם יש מתענינים/שאלות אשמח להשיב.
מצורף גרף גלי אליוט, שבו תחזית להיפוך קרוב במגמה הראשית.
התחזית מבוססת על:
1. ספירת גלים לפי תאוריית אליוט.
2. ניתוח טכני של הגרף והאינדיקטורים שלו
ו... השלמת בסיס מאקרוכלכלי (שעליו אדלג הפעם - זה סיפור ארוך, ויכול להתיש )

המהלך היורד מ 1576 עד 666, יקרא על ידי סייקל 1 (בניתוח חלופי יקרא A - בפעם אחרת אתן את ההגדרות החלופיות).
הסייקל הנוכחי מסומן 2 ועתיד להסתיים בין 1100-1250, כאשר 61.8% (מס' פיבונצי) מהמהלך היורד = בערך 1230.
בתוך סייקל זה מסומנים תתי גל באותיות כי זה גל מתקן את המהלך היורד. הגל הנוכחי הוא גל Z והוא האחרון בסדרה של W-X-Y-X-Z

נעבור לאינדקטורים - ואצמצם סקירה רק על 2 מהם:
מחזורי מסחר - רואים בגרף כי ככל שהגרף עולה במחיר, המחזורים קטנים. שיפוע המחזורים יורד בעוד שיפוע הגרף עולה - זו סטייה שלילית, שמנבאת היפוך עתידי למהלך יורד.
RSI - באותו אופן גם שיפוע שיאי המתנד הפוכים לשיפוע גרף המחירים =סטיה שלילית, שמנבאת היפוך קרוב.
באותו אופן סטייה כזו קיימת במתנדים רבים - כך שטכנית הנבוי מבוסס חזק, וזה תומך בניבוי של ספירת הגלים. (דרך אגב אין בבתאורייה זו אפשרות לתחזית זמנים).

ועל קצה המזלג - פנדמנטל: המהלך היורד נגרם כתוצאה מהתפוצצות בועת האשראי (מהלך שטרם הסתיים, לצערי), התיקון העולה נגרם כתוצאה מהצפת תקציבית של כסף זול, הורדת ריבית , תכנית ההאצה וכו' - פעולות נגד דפלציה ע"י ממשלות ונגידי בנק מרכזי מסביב לגלובוס.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקובץ המצורף להודעה זאת.
ארז יערי

נתן: 0 תודות
קיבל: 0 תודות

Re: ניתוח לפי גלי אליוט - מדד הS&P500

הודעהעל ידי 007 » 18 נובמבר 2009, 15:37

ברוך הבא. :P
007
משקיע

הודעהעל ידי Kayben » 20 נובמבר 2009, 23:26

ואני חשבתי שזה פורום דקלרטיבי בלבד :)

אני מרגיש לפעמים שזה כמו להחזיר בשאלה חרדי... :lol:
סמל אישי של המשתמש
Kayben
לא גורו בכלל

נתן: 5 תודות
קיבל: 11 תודות

Re: ניתוח לפי גלי אליוט - מדד Wilshire 5000

הודעהעל ידי ארז יערי » 28 נובמבר 2009, 13:45

זה הפוך - זו מסיונייריות - להחזיר לחיק החסידות (חב"ד) את הכופרים (בעיקר)
אבל אין בעיה לא לקרוא ולהשאר כל אחד בדתו הוא - חילוני, דתי לאומי, חרדי אגודה או חרדי 100 שערים מוסלמי או נוצרי אפיסקופלי או נוצרי בפטיסטי - כולם מתקבלים בברכה.

למי שבכל זאת מעוניין אז מצורף ההמשך נכון לאתמול עם שתי חלופות - היפוך מאחורינו, או יהיה עוד שיא אחד גבוה יותר אך באפיסת כוחות שאחריו יקרה ההיפוך החזוי.
והכל - להנאת החברים
ארז יערי

הודעהעל ידי Kayben » 28 נובמבר 2009, 19:57

לא מסכים איתך.
אם יבוא מישהו שידגים איך הוא חוזה את מחירי המניות לפי מפות כוכבים?!

מאחורי השיטות הטכניות יש אינטרס של בתי השקעות.
כי הן שיטות שטומנות בחובן נפח מסחר גדול.
גורם שני הוא מכללות לימוד (כמו מגמות לדוג') שבהבטחת חלום מושכת
המונים ללמוד "שיטות" להיכנס בקלות לרווחים בשוק.

האם אתה מסכים יש רנדומליות בטבע?
אם כן, אז תסביר קודם כל למה זה לא עוד מקרה של רנדומליות בטבע?
או לחלופין, תסביר איך אפשר להוכיח שמשהו הוא רנדומלי בטבע.
בנוסף, האם אתה מכיר בתכונה האנושית לראות תבניות בכל דבר?
סמל אישי של המשתמש
Kayben
לא גורו בכלל

Re: ניתוח לפי גלי אליוט - מדד ה Wilshire 5000

הודעהעל ידי ארז יערי » 29 נובמבר 2009, 00:30

שכחתי לצרף את הגרף - אז הנה הוא להנאת אלה שכן רוצים לראות דעה נוספת/אחרת.

לעניינו - לא רציתי לפתח מחלוקת - בסה"כ רציתי להביע דעה - וכפי שאמרתי, אין חובה לקבל.

לעניין השיטה הטכנית :ראה אתר הכל בגרפים
http://www.grafim-online.com
יש שם תיק שקוף לקהל עם תשואה נאה, ואתה יכול לסחור במקביל ולנהות מתשואה נאה לכספך (כן, בשיטה הטכנית המבוססת על קריאת הגרף) הכל בעזרת הסבר קל להבנה.

אבל כאמור לא רציתי להתווכח, ואני אפילו מסכים לעמדתך (על מנת לסיים כאו מחלוקת באיבה), שאנו, שוחרי השיטה הטכנית (על אחת כמה וכמה גלי אליוט) הננו עובדי כוכבים ומזלות (עכו"ם) ואם אנו מרויחים אז כנראה זו יד המקרה (או היד הנעלמה של דאו) או הרבה מזל.( זם זה עכו"מ), ואפילו מאמינים בגורו.

ואל תכעס שאינני רוצה להתווכח בנושא (למרות שיש לי הרבה מילים לשפוך על זה) - ושיהיו לך הרבה הצלחות בשיטת המסחר שלך, ושתף אותנו בהן, שנשמח בשמחתך. {flower}
ארז יערי

הודעהעל ידי Kayben » 07 דצמבר 2009, 23:09

אני לא אוהב את המילה ויכוח, אני מעדיף את המילה דיון.
הפורום צריך לעודד דיון תרבותי, עם טענות.

בנתיים טענה שאני שמעתי - היא שגם אם לא יודעים למה זה עובד, הניתוח הטכני, מה שחשוב הוא השורה התחתונה.
אז אני רוצה לחתור לדעת מהי השורה התחתונה בטווח הארוך ולא בטווח הקצר.
ולשם העיניין גם באתר שנתת אליו לינק מוצגת התשואה מיוני 2009.
כאשר התיקים המוצגים הם רק החל מ3.10.

חוץ מזה, קראתי באודות - שהרעיון מאחורה הוא שיש תנועה סמויה של בעלי עיניין שכנראה מתבטאת בנפחי המסחר וכך אפשר לאתר את הכיוון שאליו אנו צועדים. השאלה שאני שואל - איך אני יודע שהכיוון שבעלי העיניין צועדים הם נכונים? הרי המוסדיים לא מציגים תשואות נהדרות בזכות המידע הפנימי שלהם אחרי הכל.
כלומר, יש פה הנחה סמויה שהם יודעים יותר ממני על הכיוון הנכון, וכל מה שאני צריך לעשות הוא לרכב להם על הגב.
אבל עובדתית המוסדיים לא מציגים תשואות טובות כל-כך, אז למה אני רוצה לרכב על הגב שלהם?

אולי זה לא משנה לי לאן הם צועדים, אלא שכל צעד שלהם מייצר תנועה גל ענק שאפשר לרכב עליו.
אולי, אבל פה יש הנחה שאני פועל בצורה מהירה ומדויקת מספיק - של כניסה ויציאה בזמן הנכון.
אני מסופק.
סמל אישי של המשתמש
Kayben
לא גורו בכלל

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 08 דצמבר 2009, 04:27

באופן אישי, לפי דעתי, ניתוח טכני הוא מעין וודו. יש בזה משהו אבל לא פעם הוא עובד כי הרבה שם בחוץ חושבים שהוא עובד, מה שגורם לו לעבוד. העובדה שהגדולים במשקיעי הערך טוענים שזה וודו בעוד שאני לא מכיר משקיע טכני רציני שאומר שניתוח יסודי זה וודו/שטויות/משהו בסגנון גם תורמת לתחושה שלי בנושא.

מסכים עם קייבן שההנחה הסמויה שהמוסדיים/בעלי הממון יודעים מה הם עושים היא הנחה שאני לא יכול להסכים איתה.

בכלל, טיב האדם הוא לחפש תבניות, גם איפה שאין. והסבר לאחור תמיד אפשר למצוא (לא משנה מה השיטה).

האמת, מאז שארז (ברוך בואו, שלא יהיה ספק!)התחיל לכתוב על ניתוח טכני, אני מתלבט מה לעשות.

מצד אחד, אולי עדיף לנו לשמור על הקהילה כעל קהילה שעוסקת בניתוחים יסודיים.

מצד שני, אולי לא מזיק שכמה כותבים טכניים גם יביעו את דעתם (מה רע שמנייה מסויימת תקבל תמיכה טכנית ויסודית בו זמנית?).

אולי כדאי לעשות סקר בנדון.... :ugeek:
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 283 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי Kayben » 08 דצמבר 2009, 19:19

אני אסביר לך מה רע בניתוח טכני בנוסף.
יש פה שוב הטיה, של ניסיון לקבל אישרור מכמה שיותר גורמים.
מתוך הנחה (שגויה) שכל המרבה הרי זה משובח (או לא מזיק).
במילים אחרות, ככל שבידי יותר מידע, ההחלטה שאני מקבל יותר מדויקת.
זה רק עלול לעודד ביטחון מופרז של המשקיע בדבר נכונות ההשקעה שלו.

אני יכול לומר שאותה תופעה קיימת בשימוש באינספור גורמים פונדמנטלים.
ההנחה שאם אני משתמש ביותר מסננים, והמניה צולחת את כולם - אז ההחלטה "יותר נכונה", היא שגויה.
תוספת "ידע" היא ממש לא בהכרח תורמת לקבלת החלטה מושכלת יותר.

אני לא צריך להתחשב ברגשות של מנתחים טכנים, שמא אני אעליב אותם ומשלח ידם.
אם עובדתית הדרך הזאת היא שגויה, אז היא שגויה. נקודה.

הדרך שאני כן מסתכל עליה היא שיש אנשים שמתשתמשים בשיטות האלה, ולכן אולי צריך להכיר בתופעה הזו.
כמו כן, יש עיניינים שקשורים בפסיכולגיית המונים, ויש עיניין של טרנד. לכן יש טעם בשימוש בגרפים לזיהוי מגמות כאלה.
אבל ניתוח של תבניות בגרף שחוזרות על עצמן בבסיס - יומי, שבועי, חודשי.
בנוסף התייחסות למדדים שונים ומשונים, למט"ח ולמניות באותו אופן.
לדעתי לא, וגם לא לעודד את זה.
יש מספיק גורמים שדוחפים אנשים תמימים לכיוונים האלה, לא צריך לעזור להם.
להפך, לנסות לגרום לאנשים להעמיק את הידע ולהבין שבבסיס - אין מאחורי השיטות האלה היגיון נכון.
איך אפשר לטעון שהמחיר "צודק" ולהסתמך עליו בלבד לטובת החלטות, ובו זמנית לחשוב שאפשר לנצח את השוק - זה הרי פרדוקס.
סמל אישי של המשתמש
Kayben
לא גורו בכלל

הודעהעל ידי ארז יערי » 09 דצמבר 2009, 00:28

במקום להמשיך לטעון במחלוקת (פשוט, קשה להיות סנגור של הטכנאים, רק הלימוד ונסיון מעשי יוצרים בטחון בשיטה - לא עוזרים דברי הסבר וסנגוריה) - אביא עדכון, למי שכן מעוניין לראות דעות אחרות.

מה שהניתוח הגרפי מראה שהמהלך העולה שהחל במרץ השנה, לקראת סיום - המחזורים יורדים, כמות קונים הולכת פוחתת, ורואים תשישות בעליה.

הגרף המצ"ב מציע חלופה של "היפוך מאחורינו" באיזור 1119, כאשר נדרש אישור בשבירה של רמת 1080, (ורצוי בהמשך החודש גם 1030 - על מנת להפוך את "ההיפוך" לעובדה) במהלך יורד במבנה של 5 גלים יורדים, כאשר 1, ו- 2 מסומנים בגרף.
חלופה לנ"ל עוד מהלך עולה במבנה של תיקון עולה במקבצים של שלישיות - שידחה את ההיפוך לתחילת 2010.

דעה - ותו לא, לא חובה, אבל דרך אפשרית לתפוס פוזיציה בשוק, קשה לניתוח, ומפחיד למסחר - קיצורו של דבר שורט עם סטופ של 2% (פריצת 1119).

דרך אגב היעד ארוך הטווח של שורט (יותר מ 17 חודשים, אולי 3 שנים) - נמוך מהשפל האחרון (666) - דרך ממש ארוכה. {flower}
ארז יערי

הבא

חזור אל שיטות השקעה - טכני

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד