גלובליזציה זה טוב - הסרט.

הפניות ודיונים על קטעי וידאו וספרים

מנהל: שומר הלילה

גלובליזציה זה טוב - הסרט.

הודעהעל ידי שומר הלילה » 22 יוני 2010, 23:56

סרט מנק' מבט חיובית על הגובליזציה ועל היתרונות העצומים שהיא הביאה לעולם השלישי. בעולם מלא סרטים והוגי דעות אשר שונאים תהליך (מבורך מאוד, לדעתי) זה, מרענן לשמוע דעת אנטי-אנטי-גלובליזציה (בכוונה פעמיים "אנטי") המגובה בהוכחות.

גוגל וידאו, 50 דקות.

לינק: http://video.google.com/videoplay?docid ... 464137680#

סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

נתן: 28 תודות
קיבל: 55 תודות

Re: גלובליזציה זה טוב - הסרט.

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 10 ספטמבר 2010, 16:39

משובח, אהבתי.

thx!

באותה נימה, יש ספר משובח בשבח הקפיטליזם. מרד הנפילים.

(y)
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 270 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי שומר הלילה » 10 ספטמבר 2010, 18:01

נתחיל בציטוט:

There are two novels that can change a bookish fourteen-year old’s life: The Lord of the Rings and Atlas Shrugged. One is a childish fantasy that often engenders a lifelong obsession with its unbelievable heroes, leading to an emotionally stunted, socially crippled adulthood, unable to deal with the real world. The other, of course, involves orcs.

קראתי את איאן ראנד (בגיל 24, לא ב-14) והיא אף פעם לא הייתה הכוס תה שלי. למרות שאני קפיטליסט די קיצוני, העובדה שהיא דוחה כל סוג של צדקה (גם וולנטרית לחלוטין) בתורת המוסר שלה, תמיד היה עבורי בעיה רצינית. פרט לעניני המוסר היא לא חדשה שום דבר שההוגים הליברלים במאות שלפניה לא אמרו כבר.

אם אתה באמת רוצה ספר טוב על שוק, מוסר ודמוקרטיה אני ממליץ לך על החברה הפתוחה ואויביה של קרל פופר. 800 עמוד ושווה כל דקה.
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 12 ספטמבר 2010, 15:35

שומר הלילה כתב:קראתי את איאן ראנד (בגיל 24, לא ב-14) והיא אף פעם לא הייתה הכוס תה שלי. למרות שאני קפיטליסט די קיצוני, העובדה שהיא דוחה כל סוג של צדקה (גם וולנטרית לחלוטין) בתורת המוסר שלה, תמיד היה עבורי בעיה רצינית. פרט לעניני המוסר היא לא חדשה שום דבר שההוגים הליברלים במאות שלפניה לא אמרו כבר.

אם אתה באמת רוצה ספר טוב על שוק, מוסר ודמוקרטיה אני ממליץ לך על החברה הפתוחה ואויביה של קרל פופר. 800 עמוד ושווה כל דקה.

הדיון נהיה, כמובן, אוף טופיק, אבל בכל זאת:

איאן ראנד הייתה, כנראה, בנאדם מאוד מעניין. אין ספק שדעותיה היו אנטי חזק לקומוניזם ופרו חזק לקפיטליזם טהור.

לא פעם בספר תהיתי אם היא יותר בעניין אהבת מרדכי או יותר בעניין שנאת המן :twisted: .

היחס הקיצוני שלה לצדקה הוא גם מעניין. הרעיון שעומד מאחוריו (כך לפחות אני הבנתי את רוח הדברים) הוא שאם אתה נותן צדקה, אתה בעצם תורם לסטייט אוף מיינד של "מגיע לי", "שיתנו גם לי משהו" וכיוצא בזה של הצד המקבל.

לא שאני נגד צדקה, אבל באופן אישי אני רואה יותר ערך ב:
- תרומות/הלוואות/השקעות לצרכי יזמות (באמצעות גופים כמו Kiva שהזכרתי בעבר, או בדרכים אחרות, ישירות יותר)
או
- תרומות לצרכי קידום אידיאולגיה שאני מאמין בה.

שני המקרים עדיפים בעיני על פני מתן כסף לצריכה.

קיימות תיאוריות אחרות שתומכות באותו רעיון. הרי אם תתחיל לחלק X$ כל יום, בסוף פשוט יהיה תור של אנשים מחוץ לבית שלך שיהיה להם משתלם יותר לקבל ממך את הכסף על פני ללכת ולהביא ערך כלכלי מוסף למערכת באמצעות יזמות כלשהיא.

מה שכן, היו בהחלט קטעים בספר שחשבתי על כך שהיא הייתה בטח מקבלת חום ממשבר האשראי ;-Y

אני בכל זאת חושב שהספר חזק ביותר ואולי אף מקביל, מבחינת תיאור דרמתי של מציאות אפשרית, ל1984 ועולם חדש ואמיץ.

נדיר שאני קורא ספר שהוא 'סיפורת' וממרקר קטעים. אבל מרקרתי הרבה במרד הנפילים. :punk:
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 270 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי שומר הלילה » 12 ספטמבר 2010, 20:41

ההולך בדרכים כתב:היחס הקיצוני שלה לצדקה הוא גם מעניין. הרעיון שעומד מאחוריו (כך לפחות אני הבנתי את רוח הדברים) הוא שאם אתה נותן צדקה, אתה בעצם תורם לסטייט אוף מיינד של "מגיע לי", "שיתנו גם לי משהו" וכיוצא בזה של הצד המקבל.

לא שאני נגד צדקה, אבל באופן אישי אני רואה יותר ערך ב:
- תרומות/הלוואות/השקעות לצרכי יזמות (באמצעות גופים כמו Kiva שהזכרתי בעבר, או בדרכים אחרות, ישירות יותר)
או
- תרומות לצרכי קידום אידיאולגיה שאני מאמין בה.

שני המקרים עדיפים בעיני על פני מתן כסף לצריכה.

אני התכוונתי צדקה במובן הרחב - מה שאנחנו נוהגים לכנות המגזר השלישי, מלכ"רים או כל פעולה התנדבותית. ראנד התנגדה מוסרית גם לאלה (אם כי היא ציינה במפורש שהיא לא תמנע ממך לעשות זאת). היא האמינה שכל אדם צריך להתרומם ע"י משיכת שרוכי נעליו. בזמנו הייתי מלמד בהתנדבות ילד לבגרויות. אם אמא שלו לא הייתה מרוויחה מספיק כסף כדי לשים אוכל על השולחן, לא נראה לי שההייתי מצליח ללמד אותו משהו. או בקיצור, צריך איזשהם תנאים בסיסים (מזון, קורת גג, בריאות וכו') שעליהם אפשר לבנות צדקה "מתקדמת" יותר כמו חינוך, יזמות ועוד.

מה שכן, היו בהחלט קטעים בספר שחשבתי על כך שהיא הייתה בטח מקבלת חום ממשבר האשראי

בודאי. מה שמאוד הרשים אותי בספר הוא התחזית הכמעט מושלמת לעלייתן של פילוסופיות ניהילסטיות ואנטי-רציונליות. הספר יצא לאור ב-57, פוסט-מודרניזם, ניו-אייג' ואנטי-מדעיות עוד לא הופיעו בקמפוסים של צרפת וארה"ב. למעשה, הפרופסור הדביל אשר מכשיר בתעלולים רטורים את ההתערבות הממשלתית הוא כמעט תיאור מדוייק של הבון-טון השלט כיום כמעט לחלוטין במחלקות סוציולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטאות.
סמל אישי של המשתמש
שומר הלילה
גורונישט

הודעהעל ידי dzrihen » 14 אפריל 2011, 14:49

סרט משובח ועשוי היטב
dzrihen

נתן: 0 תודות
קיבל: 0 תודות

הודעהעל ידי ronensha28 » 20 מרץ 2012, 16:51

tכן הסרט מקיף ועשוי טוב
אך עדין לא השתכנעתי...
רוב הבעיות שנפתרו הם גם בעיות שנגרמו מהגלובליזציה אז מי מנצח הביצה או התרנגולת?
ronensha28

נתן: 0 תודות
קיבל: 1 תודות

חזור אל מדיה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד