קרנות נאמנות לטכנולוגיה עילית

הפניות ודיונים על כתבות שפורסמו באתרים אחרים

מנהל: שומר הלילה

קרנות נאמנות לטכנולוגיה עילית

הודעהעל ידי meir-h » 07 ינואר 2018, 08:55

בקרוב נמצא בבורסה קרנות נאמנות חדשות.קרנות לטכנולוגיה עילית המשקיעות בסטארט-אפים.האוצר רוצה לשתף את ציבור המשקיעים בעיקר מוסדיים בהשקעה בטכנולוגיה ואפשרות להשתתף באקזיט כמובן אם יהיה או למחוק השקעה כי רב הסטארט אפים נמחקים .בתוך כך הקרנות יסחרו בבורסה ככל מניה אחרת.כרגע יש חמש קבוצות שעושות רואוד-שאו בין מוסדיים כדי לאסוף לפחות 400 מיליון שקל סכום הדרוש לקבלת ההטבות מהאוצר.עד כמה שאני מבין כרגע האוצר יקצה כסף לארבעה מתוכן.
קרן שתגייס את הסכום המינימלי מקבלת מהאוצר מענק 50 מיליון שקל שמהוה כרית בטחון מהפסדים מצד שני אם הקרן תשקיע תוך שלוש שנים במספיק חברות תוכל לקבל 100 מיליון שקל הלוואת מדינה בריבית מינימלית ולמנף ההשקעות.
הקרנות לא חייבות להשקיעה כל הכסף בסטארט-אפ חלק מהכסף יושקע בחברות טכנולוגיה סחירות בארץ ובחו"ל אבל צריך לזכור דמי ניהול גבוהים 2% מסכום ההשקעה בתוספת 20% מהרווח אם יהיה אקזיט.בקיצור קרנות עם סיכון גדול מאוד כי כידוע 90% מחברות ההזנק נמחקות וההשקעה יחד איתם.
מאמר מדמרקר
https://www.themarker.com/magazine/1.5600894
בדרך לאקזיט: כך אפשר להשקיע בהיי-טק בלי להיות טייקון
עד כה, הציבור הישראלי רק טעם מפירות האקזיטים בהיי־טק המקומי, דרך השקעות הגופים המוסדיים ■ בקרוב קרנות ציבוריות חדשות יאפשרו לראשונה גם לציבור להצטרף להשקעה בחברות סטארט־אפ ■ אבל לפני שאתם ממהרים להשקיע - כמה קוצים בדרך

תמונה
הרצאה של אחד ממנהלי הקרנות
דור לי-לו קרן אי.בי.אי. טכנולוגיה עילית הזדמנות השקעה למשקיעים פרטיים בקרן בערבות מדינה
https://www.youtube.com/watch?v=evxOIYuM8Z8
.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 618
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 119 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: קרנות נאמנות לטכנולוגיה עילית

הודעהעל ידי meir-h » 17 ינואר 2018, 10:13

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 88,00.html
גיוס הכספים של קרנות ההייטק אטי ואפילו לא מתקרב ליעד הנדרש - כך נודע ל"כלכליסט". בשבועות האחרונים חמש קרנות הייטק שהושקו בחסות משרד האוצר מקיימות רוד שואו קדחתני בין הגופים המוסדיים, במטרה להיות הראשונות לסגור גיוס של 400 מיליון שקל.
לפי הכללים של משרד האוצר, ארבע הקרנות הראשונות שיגייסו 400 מיליון שקל כל אחת ייהנו מכרית ביטחון של המדינה בגובה של 50 מיליון שקל לקרן. אלא של"כלכליסט" נודע כי הגופים המוסדיים הגדולים מפנים כתף קרה למנהלי הקרנות, ולא ממהרים להתחייב ליטול חלק בשלב המוסדי של הגיוס.

בשיחות של נציגי הקרנות עם מנהלי השקעות של המוסדיים הם מסבירים כי הם מעדיפים להשקיע לאחר ההנפקה, מכיוון שהם חושבים שהמחיר יירד. הדבר נובע מכך שמדובר בקרנות סגורות – שבהן מנהל הקרן לא מתחייב לקנות מהמשקיע את היחידות בקרן. כדי לסחור ביחידות הקרן יש למצוא קונה או מוכר מרצון בבורסה, בדיוק כמו מניה. כאשר הונפקו קרנות נאמנות סגורות בעבר, הן נסחרו בדיסקאונט עמוק על השווי הנכסי שלהן בשל הסחירות הנמוכה. לפעמים המסחר בחסר מול שווי הנכסים הגיע אפילו ל־20%, ששקללו בעיקר את דמי הניהול ואת ההנחה שהמשקיע לא בהכרח יוכל למכור את הקרן בשוק.המוסדיים חוששים כי בשוק יתמחרו את הסחירות הנמוכה ודמי הניהול במסחר, ולכן מחיר יחידות הקרנות לאחר ההנפקה יירד. מנהלי ההשקעות של גופי הפנסיה מעוניינים להמתין ולהשקיע בקרנות בתמחור אטרקטיבי יותר, והם מוכנים אפילו לאבד בשל כך את ההנחה שיקבלו אם ישתתפו בשלב המוסדי
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 618
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 119 תודות


חזור אל כתבות באתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים

cron