המוסדיים ממשיכים להתנהל כעדר-דמרקר

הפניות ודיונים על כתבות שפורסמו באתרים אחרים

מנהל: שומר הלילה

המוסדיים ממשיכים להתנהל כעדר-דמרקר

הודעהעל ידי meir-h » 02 יוני 2011, 16:25

http://www.themarker.com/misc/article-p ... e/1.650516

איגרות החוב של אלביט הדמיה בע”מ זינקו אתמול, וכך גם מניית החברה. הזינוק הזה אירע בתגובה למצגת שפירסמה החברה, ובה פירטה את הדרך שבה היא עתידה לעמוד בהחזרי החוב שלה בשנתיים הבאות - בהנחה שלא תנפיק איגרות חוב נוספות.

תגובת בעלי האג"ח היתה לא רציונלית. מאז יוני 2009 גייסה אלביט הדמיה בהנפקות אג"ח חצי מיליארד שקל בלא פחות משישה סיבובי גיוס שונים. מרבית הכסף גויס בריבית של 5%, למעט הגיוס של מארס האחרון שנעשה בריבית אפקטיבית שנתית של 6% לסדרה ד'. אותה סדרה ד' נסחרה אתמול בתשואה לפדיון של 12.2% ברוטו.

כספי האג"ח של אלביט הדמיה לא גויסו לפני שלוש שנים, בתקופות אחרות בשוק. למשקיעים המוסדיים היו שש הזדמנויות בשנתיים האחרונות לבחון את איגרות החוב של החברה ולהחליט על רמת האמון שלהם בחברה.

משבר האג"ח הפרטי של מוטי זיסר ואלביט הדמיה מעיד שהמוסדיים ממשיכים להתנהל כעדר. הבדיקות שעשו המוסדיים לאלביט הדמיה לפני שלושה חודשים אמורות להיות תקפות גם כיום. פריט המידע החדש - מצוקת האשראי של בעל השליטה מוטי זיסר מול בנק הפועלים - לא אמור לשנות זאת.

דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא שהטריד את רשות ניירות ערך בשנתיים האחרונות - הדבר שבו נועדו לטפל תקנות ועדת חודק שנכנסו לתוקף - הוא חברות קיקיוניות בלתי מדורגות שמגייסות אג"ח בעשרות מיליוני שקלים בודדים.

ואולם ריצת עדר המשקיעים אחר חברה גדולה ומדורגת המגייסת מאות מיליוני שקלים היא סכנה גדולה לפחות באותה מידה.דוגמא מאלפת איך מנהלים את כספני הפנסיה וכולי.להם העיקר לגזור העמלת דמי ניהול ואולי גם עמלות הפצה של חברות הבת בזמן הנפקות.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

חזור אל כתבות באתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 5 אורחים

cron