החדרים הסגורים הגיעו אל שוק ההון-מרקר

הפניות ודיונים על כתבות שפורסמו באתרים אחרים

מנהל: שומר הלילה

החדרים הסגורים הגיעו אל שוק ההון-מרקר

הודעהעל ידי meir-h » 09 פברואר 2012, 11:59

שוב "המוסדיים" מצאו דרך להלוות לחברות את כספי החוסכים הפעם לא דרך הבורסה אלא בהלואות פרטיות.הכל סודי כר נרחב לתשלומים מתחת לשולחן.לדעתי השערוריה הבאה שתתגלה בעוד כמה שנים בשוק ההון.סוגרים דלת לגופים והם פותחים חלון הכל יד רוחצת יד.
http://www.themarker.com/markets/1.1637601

הרבה שנים לפני שהיתה מועמדת לתפקיד מנכ"ל בנק לאומי, רקפת רוסק-עמינח התפרסמה בזכות ההתבטאות האומללה שלה לגבי ההבדלים במתן אשראי בין הבנקים לשוק ההון. "אם במהלך חיי הלוואה נוצרת בעיה", אמרה רוסק-עמינח ב-2005, "בשוק ההון צריך לדווח לרגולטורים, צריך לדווח לנאמן, התקשורת מיד חוגגת ומחיר האג"ח צונח. אצלנו בבנק אפשר לפתור את הבעיה בחדר סגור. חושבים על הסדר פריסה, מדברים ומונעים כדור שלג".
ההתבטאות של רוסק-עמינח זיכתה אותה בזמנו בקיתונות של רותחין, כמי שמהללת את חוסר השקיפות של הבנקים ואת יכולתם "לטאטא בעיות מתחת לשטיח".
.....
הצעקה האחרונה בשוק ההון היא תחום ההלוואות הפרטיות - הלוואות לא סחירות וסודיות שמעמידים הגופים המוסדיים ישירות לחברות. כל הלוואה כזו נתפרת כהסכם פרטי בין החברה למוסדיים שמנהלים את המשא ומתן עמה. נתונים שפירסמה לפני חודש חברת דירוג האשראי S&P-מעלות מלמדים כי היקף ההלוואות הפרטיות זינק ב-2011 מ-3 ל-7.4 מיליארד שקל - זינוק של יותר מפי שניים בשנה אחת. מאז תחילת 2012 קצב הגידול של ההלוואות הפרטיות גדל והולך.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

חזור אל כתבות באתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron