טבע למי שעוקב

הפניות ודיונים על כתבות שפורסמו באתרים אחרים

מנהל: שומר הלילה

טבע למי שעוקב

הודעהעל ידי דפני » 02 מאי 2013, 14:39

סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו
 
הודעות: 532
הצטרף: 08 ינואר 2009, 14:36
נתן: 23 תודות
קיבל: 43 תודות

Re: טבע למי שעוקב

הודעהעל ידי meir-h » 02 מאי 2013, 19:16

שאל ישירות האם טבע מתכוונת לשנות את האופן שבו היא מנהלת את עסקיה הגנריים, נוכח העובדה שבנטרול תרומתה של הגרסה הגנרית של Pulmicort (על פי הערכות מכירות של 500 מיליון דולר ורווח נקי של 165 מיליון דולר) לטיפול באסתמה עסקיה הגנריים של החברה קרובים לאיזון תפעולי כלומר לא מרויחים כסף. טבע ציינה בדו"חות שהגנריקה סיפקה 21% מהרווח התפעולי של החברה כלומר 273 מיליון דולר; הערכה שפירושה שהמכירות בנטרול פולמיקורט תרמו רווח תפעולי של 110 מיליון דולר על מחזור של 1.8 מיליארד דולר. פירוט זה חשף גם שקופקסון סיפק לחברה 52% מהרווח התפעולי של החברה ברבעון הראשון, כלומר 676 מיליון דולר שהם 73% מהרווח הנקי Non GAAP.

אלן אוברמן, מנכ"ל טבע ארה"ב, השיב לגל כי החברה פועלת לפיתוח מוצרים גנריים מורכבים שחסמי הכניסה אליהם גבוהים יותר ולכן גם יעלו בטווח הארוך את רווחיותו של העסק הגנרי. בטווח הקצר יותר אמר אוברמן שהחברה מעלה מחירים על מוצרים ותיקים כדי להחזירם לרמת רווחיות נאותה,

http://www.themarker.com/markets/1.2010310

לא פלא אם כך המצב באמת שהמניה מקרטעת
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: טבע למי שעוקב

הודעהעל ידי meir-h » 05 אוגוסט 2013, 15:56

ההפרשה של 485 מיליון דולר על חלק מהתביעות שהוגשו נגד טבע בנוגע לתרופה פרוביג'יל העלתה את מחיר רכישת ספלון, הגרועה בתולדות טבע, ל-9 מיליארד דולר ■ העסקה החלישה את יכולתה של טבע לרכוש חברות בעלות צנרת מוצרים מקוריים, שתיתן תשובה למצוקת הקופקסון
ספלון, שהחזיקה בשבע תרופות מקור ובצבר של 11 תרופות בפיתוח, נראתה לכאורה כפתרון האידיאלי למצוקת טבע, והמצגת שהוכנה לקראת הכרזת העסקה ביטאה זאת היטב: ספלון מגדילה את המחזור ב-2.8 מיליארד דולר, כ-80% מסכום זה נובעים ממוצרים מקוריים שרווחיותם גבוהה. מוצרים אלו יגדילו את תיק המוצרים המקוריים של טבע מ-4.6 ל-7 מיליארד דולר ויקטינו את חלקו של קופקסון בהם מ-70% ל-47%. המצגת הדגישה כי לספלון יש צנרת של 11 מוצרים בשלבי פיתוח מתקדמים, ארבעה מהם בשלב השלישי והמכריע של הניסויים הקליניים, ואחד על סף הגשתה של בקשת אישור.

חמישה חודשים תמימים חלפו בין ההכרזה על העסקה לבין השלמתה; זמן ארוך דיו כדי להבחין בחולשותיה הגלויות לעין של העסקה ובאותות האזהרה החדשים. 40% מהכנסותיה של ספלון נבעו מתרופה אחת, פרוביג'יל, שעמדה לאבד את ההגנה הפטנטית באפריל 2012, כלומר בתוך פחות משנה, בגלל הסדר של טבע עצמה עם ספלון.

אם לא די בכך, שבוע לפני הכרזת העסקה הודיעה רשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי על פתיחת חקירה בנוגע לחשדות, שלפיהן טבע וספלון סיכמו על עסקה שבה הסכימה טבע לדחות את ההשקה של גרסה גנרית לאותה תרופה ממש, פרוביג'יל, ועברו בכך על חוק ההגבלים העסקיים


http://www.themarker.com/markets/1.2088353
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

Re: טבע למי שעוקב

הודעהעל ידי meir-h » 05 נובמבר 2013, 10:53

נחמד ...עם מסר

הלול של טבע // קוקוריקו-פסון: כשמוצאים תרנגולת שמטילה ביצי זהב

>> פעם אחת, בארץ רחוקה אי שם בין סין למונגוליה, היתה חווה. ובחווה, בין שאר חיות המשק, היה גם לול תרנגולות. במשך הרבה שנים, כמו שקורה בהרבה חוות, היו תקופות טובות יותר, וטובות פחות. אבל בזכות עבודה קשה ומסורה של מנהלי החווה ועובדיה, הבעלים זכו לרווחיות נאה, שאף צמחה באטיות מדי שנה.

יום אחד קרה משהו שלא אירע בחווה מעולם. בלול התרנגולות, שבו הטילו עד אז ביצים רגילות, גנריות, התגלתה תרנגולת שונה. שמה היה קוקוריקו־פסון, והיא הטילה ביצי זהב, שנמכרו ברווח אדיר - ולא ביצים רגילות, שהרווחיות עליהן היתה נמוכה.

שמחתם של מנהלי החברה ובעליה היתה כמובן גדולה מאוד. רווחי החווה זינקו, שוויה עלה - והמנהלים והבעלים הרגישו שהם על גג העולם.

דבר אחד העיב על השמחה הגדולה. קוקוריקו-פסון אמנם הטילה ביצי זהב, אבל כמו כל יצור חי, זמנה בעולם היה קצוב. במוקדם או במאוחר היה ברור לכולם שימיה כמטילת ביצי זהב יחלפו - והיא תסיים את חייה, כמו אחיותיה, כמרק עוף.

בשנים הראשונות זה כמובן לא הטריד אף אחד. קוקוריקו־פסון עדיין היתה תרנגולת צעירה, והיה לפניה די זמן של הטלת ביצי זהב. אלא שמנהלי החווה, כמו שמנהלי חוות עושים בדרך כלל, אמרו לבעלים כך: תראו איזה הצלחה יש לנו עם קוקוריקו־פסון. נפלא.

לכן, מה שכדאי לנו לעשות עם ביצי הזהב ועם הכסף הגדול שבו אנחנו מוכרים אותן, הוא להשקיע בגידול הדורות הבאים של תרנגולות כאלה. ואז, גם כאשר קוקוריקו־פסון תלך בדרך כל חי, יהיה לנו לול של תרנגולות המטילות זהב.

ואיך נעשה זאת? נשקיע בחוות אחרות שבהן נצפו אפרוחים עם פוטנציאל, נשקיע הרבה בגידול אפרוחים בעלי פוטנציאל אצלנו בלול. יש לנו הרי הרבה רווחים להשקיע. וגם נוכל לתת מניות בחווה שלנו לאחרים, בתמורה לחוות שלהם.

בעלי החווה השתכנעו ותיגמלו היטב את המנהלים. העיתונות המקצועית של ענף הלול השתכנעה, אפילו ה”לול סטריט ג’ורנל” באמריקה אמר שזה טוב. פרשנים לענייני משק חי, שנקראו “אנימליסטים” טענו שזו אסטרטגיה מצוינת, והכל היה טוב ויפה. חברות ייעוץ הכינו מצגות עם מאות שקפים שבהם המליצו איך להתכונן ליום שאחרי קוקוריקו-פסון. ואכן, מנהלי החווה יצאו למסעות השקעה, כדי לגלות ולטפח את קוקוריקו הבאה.
השנים חלפו, קוקוריקו-פסון עדיין הטילה ביצי זהב, אבל זמנה התקרב והלך. התברר שכל השקעות הענק, שמומנו מתוך תמורת ביצי הזהב ואפילו מנטילת הלוואות, למרות כל התקוות שתלו בהן - לא מצאו את הקוקוריקו־פסון הבאה. וכך, מצאו עצמם מנהלי החווה, למורת רוחם של בעליה, דאגתם הרבה של עובדיה ואל מול ביקורת עוקצנית ונוקבת של עיתונות ענף הלול, זו שהיללה אותם בעבר, עם תרנגולת מזדקנת מצד אחד, ובלי רווחי העבר שייצרה קוקוריקו־פסון, התרנגולת הנאמנהhttp://www.themarker.com/markets/1.2157304
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות


חזור אל כתבות באתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 3 אורחים