מוטיבציית-יתר: מנהל תיקים ישא באחריות

הפניות ודיונים על כתבות שפורסמו באתרים אחרים

מנהל: שומר הלילה

מוטיבציית-יתר: מנהל תיקים ישא באחריות

הודעהעל ידי meir-h » 01 אוגוסט 2013, 14:42


בית המשפט חייב את חברת מנורה לשלם פיצוי ללקוח של מנהל תיקים (המבוטח) שנפגע כתוצאה מניהול תיקים בדרגת סיכון גבוהה יחסית קבע: גם מוטיבציית-יתר להשיג רווחים ו/או להקטין נזקים יכולה להיות מוגדרת כטעות, רשלנות והשמטה בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי יש לתת פרשנות רחבה למונחים טעות, רשלנות והשמטה שבפוליסת ביטוח אחריות מקצועית של חברה לניהול תיקי השקעות, פרשנות אשר תכלול אף התנהגות של מנהל תיקים החורג מהרשאותיהם של לקוחותיו באופן מודע, אך ללא כוונת רווח אלא מתוך כוונה להשיא את רווחיהם ו/או להקטין את נזקיהם.

בין הצדדים לא הייתה מחלוקת כי ההשקעות בתיק ההשקעות של התובעים לא נשאו פירות וכי שווי התיק הצטמצם משווי של 2.9 מיליון ש"ח לשווי של 1.57 מיליון ש"ח. התובעים טענו כי לירון אסא בעליה ומנהלה של מומנטום אחראי כלפיהם באחריות אישית. מומנטום הודתה בכך שאסא טעה בכך שביצע עבור התובעים במהלך הרבעון האחרון של שנת 2008 השקעות בתעודות סל ממונפות ולאחר שהשקעה זו גרמה הפסדים בתיק השקעותיהם ובתיקים של לקוחות נוספות של החברה, ניסה אסא בתקופה שלאחר מכן באופן נואש ובלתי שקול להשיב את ההפסדים שנגרמו, הפסדים שהוא נמנע מלדווח על אודותיהם ללקוחותיו.

בפסק הדין קבעה השופטת רונן כי מומנטום ואסא הפרו את הוראות ההסכם בינם לבין התובעים ביחס להרכב תיק ההשקעות, מדיניות ההשקעה בו, וביחס לדיווחים השגויים שמומנטום דיווחה לתובעים ביחס למצב התיק והרכבו. השופטת ציינה כי בשלבים המאוחרים בחיי תיק ההשקעות ניסה אסא לטענתו "להציל" את ההשקעה מהנזקים שנגרמו בה ופעל לגישתו שלו בדרך של הימורים וללא שיקול דעת.


http://www.news1.co.il/Archive/001-D-334375-00.html
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

חזור אל כתבות באתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

cron