העצה של באפט למשקיעים:תתעלמו מקשקושי הפרשנים "

הפניות ודיונים על כתבות שפורסמו באתרים אחרים

מנהל: שומר הלילה

העצה של באפט למשקיעים:תתעלמו מקשקושי הפרשנים "

הודעהעל ידי meir-h » 24 פברואר 2014, 19:28

להשקיע במניות זה כמו לקנות חווה חקלאית", כתב המשקיע האגדי הידוע בהשקעותיו ארוכות הטווח; כך לפי קטע מהמכתב השנתי לבעלי מניות ברקשייר שפורסם ב"פורצ'ן
העצה שלי לנאמן היא פשוטה מאין כמוה: להשקיע 10% במזומן באג"ח ממשלתיות קצרות מועד ו-90% בקרן העוקבת אחרי מדד המניות S&P 500 (אני ממליץ על הקרן של ואנגארד). אני מאמין שהתשואות ארוכות הטווח של הנאמן ממדיניות השקעות זו יעלו על אלו שישיגו מרבית המשקיעים - בין אם קרנות פנסיה, משקיעים מוסדיים או פרטיים - אשר מעסיקים מנהלי השקעות יקרים", כתב באפט.

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2253031
meir-h
לא גורו בכלל

נתן: 0 תודות
קיבל: 137 תודות

Re: העצה של באפט למשקיעים:תתעלמו מקשקושי הפרשנים "

הודעהעל ידי meir-h » 26 פברואר 2014, 18:46

http://www.bizportal.co.il/article/380907
עוד אמירות של "הגורו מאומהה"

1. לא צריך להיות מומחה כדי להשיג תשואות משביעות רצון . "אבל אם אתה לא מומחה, אתה חייב להכיר במגבלות שלך וללכת במסלול שצפוי להצליח בסבירות גבוהה. שמור על פשטות ואל תנסה 'לחבוט מעבר לגדר'. אם מציעים לך רווח מהיר, תמיד ענה ב'לא' מהיר", כותב הגורו.

2. התמקד בהכנסות העתידיות של הנכס בשאלה . "אם אתה לא מרגיש בנוח להעריך הכנסות עתידיות, עזוב את הנכס ותמשיך הלאה. אף אחד לא מסוגל להעריך כל אפשרות השקעה, אבל חוסר וודאות אינה הכרח - אתה פשוט צריך להבין את הפעולות שאתה עומד לעשות".

3. אם אתה מתמקד בעליית המחיר הצפויה של ההשקעה - אתה עוסק בספקולציות. "אין בכך כל פסול", מדגיש באפט. "אני מודע לכך שאני לא מסוגל לנחש באופן מוצלח כל הזמן, ואני סקפטי לגבי אלו שטוענים שהם מצליחים בכך לאורך זמן. מחצית מכל מי שהטיל מטבע אי פעם ניחש את התוצאה הנכונה בפעם הראשונה, אבל לאף אחד אין תוחלת חיובית אם הם ימשיכו לשחק מעבר להטלה זו. בנוסף, העובדה שמחיר נכס עלה בעבר אינה סיבה מספיק טובה לקנות אותו".

4. אל תחשבו מה מחיר הנכס שלכם בכל בוקר . "כשקניתי את שתי ההשקעות הקטנות שלי (המוזכרות בתחילת הכתבה) חשבתי אך ורק על מה יכניסו לי נכסים אלה ולא התמקדתי כלל במחיר הנכס השוטף. אם אתם יכולים להנות מסופי שבוע בלי להציץ במחירי המניות, נסו לעשות זאת גם במהלך השבוע".

5. מי שעוקב אחר דעות שונות על המאקרו-כלכלה או תחזיות על מצב השוק מבזבז את הזמן . "זה מסוכן מכיוון שזה יכול לטשטש את העובדות שבאמת חשובות", מסכם באפט, ולסיום מוסיף ציטוט של אגדת הבייסבול מיקי מנטל מהניו יורק ינקיז, שאמר פעם "אתה לא מבין עד כמה המשחק הזה קל עד שאתה נכנס לעמדת השידור".

"
meir-h
לא גורו בכלל

נתן: 0 תודות
קיבל: 137 תודות

חזור אל כתבות באתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד