האם המעו"ף תמיד יצא מחוזק מהסלמה ביטחונית? ביזפורטל

הפניות ודיונים על כתבות שפורסמו באתרים אחרים

מנהל: שומר הלילה

האם המעו"ף תמיד יצא מחוזק מהסלמה ביטחונית? ביזפורטל

הודעהעל ידי meir-h » 13 יולי 2014, 11:54

http://www.bizportal.co.il/article/389624

בשנים האחרונות מדינת ישראל הייתה מעורבת במספר סבבי עימותים, בעיקר מול הפלסטינים. העימותים בעלי השפעה מהותית על התנהלות הבורסה המקומית, וניתן לחלק אותם לשניים:

1. השפעה של הטווח הקצר , ברוב המקרים, בתחילת העימות, יש נטייה לירידות בבורסה בעקבות העלייה בפרמיית הסיכון של המשק ובגלל שלפעמים עסקים נסגרים בעקבות העימות, ולכן יש צפי לירידה ברווחי החברות

2. השפעה על הטווח הארוך ניתן לראות, כי בכל עימות בשנים האחרונות, לאחר הירידות שליוו את תחילת העימות, עבר מדד ת"א 25 לעליות, בתוך זמן קצר תיקן את הירידות ואף הגיע לשיאים חדשים. כלומר מהתנהגות מדד ת"א 25 ב-14 השנים האחרונות, ניתן לראות בבירור שהעימותים של מדינת ישראל מובילים תוך זמן קצר למהלך עליות משמעותי, למעט האינתיפאדה השנייה.

ההבדל העיקרי בין האינתיפאדה השנייה לשאר העימותים, הוא משך זמן העימות. מכיוון שהאינתיפאדה נמשכה שלוש שנים, היא הובילה לפגיעה מתמשכת במשק הישראלי, ולכן המדד ירד לאורך זמן. כאמור על פי ניסיון העבר, עימותים קצרים מובילים תוך זמן קצר לעליות בבורסה המקומית. ישנם כמה הסברים לתופעה, אך נראה שההסבר המרכזי הוא שבאופן תמידי השוק המקומי מתמחר אפשרות של תחילת עימות באזור, ולאחר עימות יש צפי לתקופה של שקט.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 689
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 146 תודות

חזור אל כתבות באתרים אחרים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים