Net nets

דיונים על שיטות השקעה שונות על ידי שימוש בניתוחים יסודיים

Net nets

הודעהעל ידי נוב » 18 פברואר 2012, 15:49

קראתי על שיטת הנט נטס ב-shookrun והתרשמתי.

אז נכנסתי לבלוג המדובר ואני אנסה לנתח את המניות שמופיעות שם כדי להבין את השיטה.
אני אשמח אם מישהו שמבין את השיטה יוכל לעבור על הניתוח שלי ויבדוק אם אני מסתכל על הנתונים הנכונים.

Imation Corporation Common Stoc (IMN)
Total Stockholder Equity:
733 מיליון בספטמבר 2011
שווי שוק היום: 240 מיליון
240/733 = 32%

הציגה רווחים:
Retained Earnings:
(153,400) בספטמבר - הרויחה לפני כן.
חילקו דיוידנדים? מ2009 לא מחלקת דיוידנדים

הנכסים השוטפים שלהם לא קטנו בצורה מדאיגה בבדיקה שנפרסת על לפחות 3 שנים:
Net Tangible Assets:
564M ב-2008
566M ב-2009
461M ב-2010
394M בספטמבר 2011
מ-2009 ניכר קיטון בנכסים המוחשיים (?)

המותגים שלהן היו מוכרים:
לא מופיע במאזן :)

--- האם אני מסתכל על השדות הנכונים ב-Balance Sheet?
סמל אישי של המשתמש
נוב
בערך משקיע

נתן: 3 תודות
קיבל: 1 תודות

Re: Net nets

הודעהעל ידי meir-h » 18 פברואר 2012, 19:09

אני זוכר את הבלוג שוקר-ראן מלפני כמה שנים לדעתי הוא פתח אתר חדש מאז.
את השיטה לא מכיר.אך נכנסתי לאתר יאהו פיננס ואני רואה שאתה מצטט מספרים זהים לאלה שאני רואה.אך כמובן לא יודע מה אתה אמור לעשות עם זה
אבל!לא מבין מה לך לעשות עם חברה זאת IMN .לפי המוצג שם הם מפסידים מדי שנה בגדול תזרים המזומנים שלילי.
אמנם יש קופת מזומנים נאה קרובה לשווי שוק של החברה וחובות קטנים אך היא נאכלת מדי רבעון ולכן כבר אין דיודנד שנים.
לכן המניה צנחה מ2007 50$ ל6$ כיום
אני קורא את פרופיל החברה ומבין שהעתיד מאחוריה.אם לא תמציא את עצמה מחדש או השתלטות עוינת לגרוף המזומן מקומה במדף ההיסטוריה
לצד אגפא וקודק.המוצרים שלה הם מדיה זיכרון מגנטי לתעשיה ולבית .עולם הולך ונמוג.
אם כוונתך רק ללימוד השיטה זה יכול להיות מענין אך אני לא מקור לתשובות לכך. :(
meir-h
לא גורו בכלל

נתן: 0 תודות
קיבל: 134 תודות

Re: Net nets

הודעהעל ידי מהטמה במבי » 18 פברואר 2012, 20:38

האתר שוקרן כמובן שייך לעודד קרייזל AKA רפי נלסון, אחד מוותיקי השקעות הערך בישראל האינטרנטית, שכעת כותב בלוג משותף עם "אורי" ועוד כמה תורמים קבועים.
http://www.buysidemetrics.com/

לגבי החברה עצמה, אני לא מהמיומנים ביותר בתחום הנט-נטס אבל אני יכול לתרום כמה מילים. סעיף ה Retained Earnings פירושו שמתחילת קיומה ועד היום היא הרוויחה את הסכום הנ"ל מינוס מה שחילקה לבעלי המניות. הסעיף הזה לא כל כך רלוונטי. בשביל לענות על שאלת הרווחיות הרבה יותר שימושי להסתכל על הרווח בשנים האחרונות ועל תזרים המזומנים.

לגבי היחס בין שווי שוק להון עצמי. שיטת הנט-נטס (לפי גראהם ו-ויטמן) מנסה למצוא חברות שנסחרות מתחת לשווי הפירוק שלהם. נכסים רבים ימכרו בפירוק בשבריר מהסכום בספרים. מוניטין למשל בד"כ יהיה שווה 0 בפירוק. לכן בחיפוש אחר נט-נטס לא כדאי להסתכל על הון עצמי. בספר של גראהם הוא נתן טווחים שימושיים לקביעת שווי נכסים. למשל מלאי ילקח ב-50% עד75% מהרשום בספרים וכן הלאה וכן הלאה. את הטבלה הביא עודד גם בשוקרן : http://shookrun.com/fa/value/farulesgra ... etnets.htm

גראהם גם מציין שפעמים רבות השווי של הנכסים הקבועים מפצה על הקיטון בשווי הנכסים השוטפים כך שבהרבה מקרים שווי הפירוק דומה לשווי הנכסים השוטפים. אז בשביל לקצר לא נעשה את החישוב על כל הנכסים ונשתמש בנכסים השוטפים כקירוב, אז יוצא שיש לנו 716 שוטפים פחות 425 לכיסוי כל ההתחייבויות ונשארנו עם 291. במקרים רבים שווי שוק 240 על 291 בנכסים היה די טוב. זה אמנם יחס של 0.82 לעומת ההמלצה של גראהם על 0.7 אבל יש כאן מקום לשיקול דעת ולשקלול של גורמים נוספים. במקרה הזה הגורמים הנוספים שצריך לשקלל הם בעיקר העובדה שהחברה הפסידה בין 30 ל-70 כל שנה הפסד תפעולי. כל מרווח הביטחון כאן הוא בערך 50. כלומר אם ימשיכו בקצב הזה יקח להם קצת פחות משנה בשביל למחוק לך את כל מרווח הביטחון.

חשוב לוודא גם שהשווי שוק המוצג לך באתרים הפיננסיים הוא נכון. צריך לבדוק את כמות המניות ואת קיומן של אופציות וכו'
מהטמה במבי
בערך משקיע

נתן: 2 תודות
קיבל: 7 תודות

חזור אל שיטות השקעה - יסודי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ואורח אחד