בואינג (BA) זולה ?

דיונים על מניות החברות הנסחרות בארה"ב

בואינג (BA) זולה ?

הודעהעל ידי יהונתן » 29 אוקטובר 2009, 13:04

בשביל חברה במעמדה ועם חפיר כל כך עמוק, היא נראית אטרקטיבית ביותר. נסחרת כרגע ב-40-50 $, במכפיל מגוחך של פחות מ-10 על הרווחים הרגילים הצפויים. נכון, יש איגודי עובדים שעושים צרות (אבל היוזמה החדשה להעביר מפעלים לקרוליינה יכולה לעזור). נכון, הדרימליינר מתעכב ומתעכב (אבל בסוף בואינג תצליח להוציא אותו. זו חברה עם מסורת של פריצות דרך טכנולוגיות). במחיר שבו ניתן לקנות אותה היום, אפשר היה לקנות אותה לפני 13 שנים. מחלקת דיבידנד נחמד. רק לפני שנתיים חזו שתפרוץ את ה-140 דולר. מה אני מפספס?
יהונתן

נתן: 0 תודות
קיבל: 0 תודות

Re: בואינג (BA) זולה ?

הודעהעל ידי דפני » 29 אוקטובר 2009, 14:31

המניה לא זולה ולפי החישוב היא במחיר שלה לפי הרווחים שהיו.
הבעיה שב 21/10/2009 החברה דווחה על הפסד של 1.6 מיליארד $ וכמו כן חתכה את תחזית הרווח לשנה כולה.
כמו שאני מכירה את האמריקאים הם יורידו את המניה קשות אז שווה לחכות .
כמובן שזו דעתי ולא המלצתי.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 42 תודות

הודעהעל ידי יהונתן » 29 אוקטובר 2009, 15:03

ההפסדים נובעים מהעיכוב של הדרימליינר. אחרי השקתו, ההערכה היא שבואינג תתקרב ל-5 דולר למניה. מן הסתם המכפיל שלה יקפוץ לאזור ה-17 לפחות. לדעתי, 85$ למניה בתוך שנה וחצי זה סביר לחלוטין, ואפילו שמרני. חברות שמוכרות חלום רחוק, זוכות לקרדיט מהמשקיעים בשל הפנטזיה שהן משווקות. חברות שמוכרות חלום קרוב, זוכות לחבטות בשל הקשיים שמלווים תמיד את השקתו של החלום. אני זוכר זאת מטבע, שהיה לה קשה מאוד להכניס את הקופקסון לשוק באמצע שנות התשעים, אבל כשזה קרה, זה קרה, והיתר, כמו שאומרים, היסטוריה.
יהונתן

קיבל: 0 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 30 אוקטובר 2009, 01:38

יהונתן כתב:חברות שמוכרות חלום רחוק, זוכות לקרדיט מהמשקיעים בשל הפנטזיה שהן משווקות. חברות שמוכרות חלום קרוב, זוכות לחבטות בשל הקשיים שמלווים תמיד את השקתו של החלום. אני זוכר זאת מטבע, שהיה לה קשה מאוד להכניס את הקופקסון לשוק באמצע שנות התשעים, אבל כשזה קרה, זה קרה, והיתר, כמו שאומרים, היסטוריה.

זה נראה לי נכון ונקודה טובה לזכור (y)

לגבי בואינג, לא עברתי על הדו"חות שלה, אז אני באמת לא יכול לעזור הרבה (בימים אלו אני יוצא מבורסת ארה"ב ולא נכנס למניות חדשות), אבל מצאתי כאן 726 חוות דעת של גולשים:

http://caps.fool.com/Ticker/BA.aspx

בהצלחה!
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 281 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי דפני » 30 אוקטובר 2009, 07:54

היי להולך,
אתה יוצא מבורסת ארה"ב (כלומר מחסל את התיק )כי אתה חושב שהיא תיפול חזק ? בבקשה פרט יותר.
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 42 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 30 אוקטובר 2009, 08:57

דפני כתב:היי להולך,
אתה יוצא מבורסת ארה"ב (כלומר מחסל את התיק )כי אתה חושב שהיא תיפול חזק ? בבקשה פרט יותר.

את התיק אני מחסל מכמה סיבות, ביניהן גם אישיות, אבל הסיבות אותן אני מרגיש יותר בנוח לציין כוללות את העובדה שאני לא מאמין בדולר (בכלל ומול השקל בפרט) ולא מאמין בכלכלה האמריקאית (אבל זה נכון כבר הרבה זמן ולכן השתדלתי להשקיע, במיוחד בשלוש השנים האחרונות, בעיקר בחברות רב לאומיות ולא כאלו שמתמקדות בשוק האמריקאי).

בנוסף, כן, אני חושש מנפילה נוספת בשוק. כל הנתונים שאנחנו רואים הם נתונים לא אמיתיים שמוזנים מצריכה ציבורית ולא פרטית. בארץ יותר נוח לי כי רוב התיק שלי יושב באג"חים צמודי מדד לעומת ארה"ב, שם אני משקיע רק במניות.

שבת שלום!
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 281 תודות
קיבל: 57 תודות

הודעהעל ידי meir-h » 29 ינואר 2012, 09:55

השמים של בואינג רק נראים נקיים מענן
כל משבר בענף התעופה עלול להסתיים מבחינת החברה בנחיתת אונס
דו"חות חסרי ערך

בשבוע שעבר פירסמה יצרנית המטוסים האמריקאית הגדולה בואינג את דו"חותיה ל-2011. כותרות המדיה הפיננסית והאנליסטים העוקבים אחר החברה עשו את מה שהם עושים תמיד לאחר פרסום דו"חות - לקחו את ההודעה לעיתונות שפירסמה החברה שדנה בצדדים התפעוליים של עסיקה ואת דו"חות רווח והפסד, ניתחו אותם בניתוח שטחי וכתבו מה ההנהלה צופה לרווח השנתי בשנה הבאה.

בתקשורת פורסם שבואינג הרוויחה ב-2011 כ-4 מיליארד דולר, שהם 5.34 דולר למניה. ברבעון הרביעי היא הרוויחה 1.4 מיליארד דולר, או 1.84 דולר למניה, עלייה של 20% לעומת השנה הקודמת
לאן נעלמו מיליארדי דולרים?

ב-1999 היה לבואינג הון עצמי של כ-11.4 מיליארד דולר, ואם היינו מנכים ממנו רכוש לא מוחשי, היינו מקבלים הון מוחשי של 9.2 מיליארד דולר. בדו"ח ל-2011 יש לבואינג הון עצמי של 3.6 מיליארד דולר, ואם ננכה ממנו רכוש בלתי מוחשי, נקבל הון שלילי של 4.4 מיליארד דולר.

איך זה קרה? לאן נעלמו מיליארדי דולרים מההון של בואינג? החברה הרי דיווחה במצטבר על רווחים נאים
. עד אמצע העשור הקודם היה לבואינג גירעון, ולעתים אף עודף קטן בקרנות הפנסיה והבריאות של עובדיה. לא מדובר בסכום משמעותי, לחיוב או לשלילה. ואז, מאמצע העשור הקודם, ההתחייבות הזו תופחת והולכת עד שהיום היא כבר מגיעה לסכום אסטרונומי של 24 מיליארד דולר.

http://www.themarker.com/markets/1.1628272
meir-h
לא גורו בכלל

קיבל: 131 תודות

חזור אל מניות וול סטריט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד