בוני תיכון

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

בוני תיכון

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 20 יוני 2010, 12:09

זהו!

כתבתי את זה!

:punk: :punk: :punk: :punk:

הסבר: כבר כמה רבעונים שאני רוצה לכתוב על החברה אבל כל פעם מגלה מחדש שעוד לא דיברנו עליה בפורום, אז מוותר.

אז זהו, עכשיו השם שלה כן מוזכר ובע"ה נתחיל לדבר עליה.

אם אף אחד לא יכתוב עליה כלום, אז אני אכתוב עליה כמה מילים, אם ירצה השם, בדו"ח הרבעוני הבא.

שיהיה בהצלחה!

מחזיק.
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 288 תודות
קיבל: 58 תודות

Re: בוני תיכון

הודעהעל ידי לא מתחכם » 20 יוני 2010, 13:41

עושה רושם שאתה גם מתחזק
סמל אישי של המשתמש
לא מתחכם
בערך משקיע

נתן: 6 תודות
קיבל: 0 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 20 יוני 2010, 14:33

לא מתחכם כתב:עושה רושם שאתה גם מתחזק

מחזיק, מחזק ומתחזק!

:mrgreen:

כן, לא אוהב להתחייב בעתיד ("אם אתה רוצה להצחיק את אלוהים, תספר לו את התוכניות שלך") ולכן, כשמדבר על עתיד, בדרך כלל מוסיף "בלי נדר", "בע"ה" וכו'.

כבר שנים.

יותר דתי לא נהייתי מזה.

(ביינתים ;) )

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 01 ספטמבר 2010, 05:37

החברה הוציאה דו"ח לרבעון השני לשנת 2010.

כפי שאולי שמתם לב, ימים די עמוסים עוברים על החתום מטה אז אין יותר מדי דיווחים (אם מישהו רוצה סקירה על נייר ספציפי שאני מחזיק, אשמח! גם ניירות שאיני מחזיק, יש מצב, אבל זה דורש יותר זמן, יו נו...)

אבל אחרי הדו"ח של בוני תיכון שקראתי עכשיו, אני רואה חובה לציין שלמרות חריקות פה ושם, זה הדו"ח הכי טוב שקראתי עד עכשיו! (clap) (אומנם עוד 40 ממתינים בתור, אבל בכל זאת, רספקט!).

מחזיק.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי yaniv » 04 ספטמבר 2010, 21:04

ההולך בדרכים כתב:החברה הוציאה דו"ח לרבעון השני לשנת 2010.

כפי שאולי שמתם לב, ימים די עמוסים עוברים על החתום מטה אז אין יותר מדי דיווחים (אם מישהו רוצה סקירה על נייר ספציפי שאני מחזיק, אשמח! גם ניירות שאיני מחזיק, יש מצב, אבל זה דורש יותר זמן, יו נו...)

אבל אחרי הדו"ח של בוני תיכון שקראתי עכשיו, אני רואה חובה לציין שלמרות חריקות פה ושם, זה הדו"ח הכי טוב שקראתי עד עכשיו! (clap) (אומנם עוד 40 ממתינים בתור, אבל בכל זאת, רספקט!).

מחזיק.

אשמח אם תפרט איך הערכת את שווי החברה.
נראה שבחברה כזאת צריך להסתכל על טבלת הפרוייקטים העתידיים ולנסות לשערך מה יהיו התקבולים מהם ואז ביחד עם מארג'ינים היסטוריים לקבל איזה שהוא מושג לגבי מה צפוי לנו בשורה התחתונה בשנים הקרובות.
יש לך נתונים לגבי המחירים למ"ר באזורים בהם הפרוייקטים של החברה מתבצעים ?
יהיה נחמד אם תוכל לשפוך מעט אור על הדברים...

שבוע טוב
יניב
yaniv

נתן: 0 תודות
קיבל: 9 תודות

הודעהעל ידי מאיר בלילה » 05 ספטמבר 2010, 21:24

למישהו יש מושג מדוע שער המנייה לא השתנה בימים האחרונים?
מאיר בלילה

הודעהעל ידי אלמונימי » 06 ספטמבר 2010, 01:29

זאת מניה עם סחירות נמוכה מאוד, 3 עסקאות בשבוע האחרון. :skull:
אלמונימי

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 06 ספטמבר 2010, 09:09

או לה לה...

או שזה האישור החזותי החדש והקליל או שהחברה הזאת מושכת תשומת לב יופי יופי, הא?

לגבי הסחירות, זה לא באמת פונקציה בשבילי. גם נדל"ן, לצורך העניין (למרות שיש המווון הבדלים), אי אפשר לקנות ולמכור בן רגע. זה לא אומר שלא עוסקים בזה.

לגבי שווי החברה, אני מפרט בפורום "שיטות השקעה - יסודי" באלו יחסים אני משתמש וכיצד אני מחשב אותם.

אני לא מאמין ביותר מדי לחזות את העתיד ולפעול על סמך הנחות שכל הפרוייקטים העתידיים יתבצעו ובמחירים של השוק (צופה) היום.

בסופו של יום, יכול להיות שחלק מהפרוייקטים יימכרו, או יצליחו מעל/מתחת למשוער. גם יכול להיות שפרוייקטים אחרים יצוצו ויירעו/ישפרו משמעותית את מצב החברה.

למרות שנדל"ן זה עסק לא רגיל מבחינת השקעות, אני כן מחשב באותו האופן את היחסים, לרבות את המחירים המשוערים.

המחיר הנכון שיוצא לי הוא בערך 100-300% מעל המחיר הנוכחי.

מה שכן, את תזרים המזומנים לא אהבתי במיוחד, אבל פה אני מתנחם במלל, בדירות שלא הוכרו ובשאר ירקות (אבל פוקח עין, זאת החריקה העיקרית אליה התכוונתי בפוסט הקודם).

כרגיל, אשמח לשמוע תגובות ודעות, בעיקר נגדיות :-)

יום טוב!

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הודעהעל ידי yaniv » 06 ספטמבר 2010, 19:53

הולך, תודה על התגובה. קראתי את סדרת הפוסטים שלך תחת "שיטות השקעה -יסודי".
אתה לא חושב שהערכת השווי של כל הפרוייקטים בתהליך (בשמירת מרווח ביטחון, נניח 10-15 אחוז מתחת למחיר השוק כיום) והכנסות שאמורות להיות מוכרות בקרוב (דירות שנמכרו ועדיין לא נמסרו בתאריך הדוח אבל אוטוטו ימסרו) יכולה לתת מידע חיוני בהשקעה כזאת ? סך הכל, מחירי הנדלן בארץ לא תנודתיים ברמות שיהפכו חישוב כזה ללא מדוייק כלל. ובכלל, אם שוק הנדלן יתרסק התרסקות יוצאת מן הכלל בעוצמתה, אז כנראה מאד שהמנייה הזאת לא תהיה יוצאת דופן. אם מחירי הנדלן יטפסו בצורה משוגעת, אז דיינו, חישבנו בצורה שמרנית גם כך.

אני לא טוען שהמספר שנקבל יהווה הערכת שווי מדוייקת, אבל הוא בהחלט בנצ'מרק לא רע בכלל. לדעתי, יכול להיות שזה בנצ'מרק יותר טוב מדוחות קודמים כי בעסקי נדל"ן עניין ההכרה בהכנסות ותזמוני פרוייקטים יכולים בקלות לעוות דוחות רווח והפסד והישענות על אלה בחישוב יחסים פיננסים שמהם ייגזר "שווי נכון" בעזרת מכפילים יכול להוביל לאי דיוקים מהותיים.

בכל מקרה, האם ניסית להבין למה המנייה מתומחרת כך בשוק ? השוק לא תמיד צודק בקשר ל"ערך הנכון" אבל הוא גם לא תמיד טועה. יכול להיות שהערכה כפי שציינתי לעיל (שלא ביצעתי לחברה המדוברת) תתכנס קרוב לערך השוק ואז ערך השוק בהחלט מגובה בהיגיון כלכלי כלשהו....
yaniv

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 07 ספטמבר 2010, 11:57

yaniv כתב:הולך, תודה על התגובה. קראתי את סדרת הפוסטים שלך תחת "שיטות השקעה -יסודי".
אתה לא חושב שהערכת השווי של כל הפרוייקטים בתהליך (בשמירת מרווח ביטחון, נניח 10-15 אחוז מתחת למחיר השוק כיום) והכנסות שאמורות להיות מוכרות בקרוב (דירות שנמכרו ועדיין לא נמסרו בתאריך הדוח אבל אוטוטו ימסרו) יכולה לתת מידע חיוני בהשקעה כזאת ? סך הכל, מחירי הנדלן בארץ לא תנודתיים ברמות שיהפכו חישוב כזה ללא מדוייק כלל. ובכלל, אם שוק הנדלן יתרסק התרסקות יוצאת מן הכלל בעוצמתה, אז כנראה מאד שהמנייה הזאת לא תהיה יוצאת דופן. אם מחירי הנדלן יטפסו בצורה משוגעת, אז דיינו, חישבנו בצורה שמרנית גם כך.

אני לא טוען שהמספר שנקבל יהווה הערכת שווי מדוייקת, אבל הוא בהחלט בנצ'מרק לא רע בכלל. לדעתי, יכול להיות שזה בנצ'מרק יותר טוב מדוחות קודמים כי בעסקי נדל"ן עניין ההכרה בהכנסות ותזמוני פרוייקטים יכולים בקלות לעוות דוחות רווח והפסד והישענות על אלה בחישוב יחסים פיננסים שמהם ייגזר "שווי נכון" בעזרת מכפילים יכול להוביל לאי דיוקים מהותיים.

בכל מקרה, האם ניסית להבין למה המנייה מתומחרת כך בשוק ? השוק לא תמיד צודק בקשר ל"ערך הנכון" אבל הוא גם לא תמיד טועה. יכול להיות שהערכה כפי שציינתי לעיל (שלא ביצעתי לחברה המדוברת) תתכנס קרוב לערך השוק ואז ערך השוק בהחלט מגובה בהיגיון כלכלי כלשהו....

היי יניב,

קודם כל, תענוג לקרוא את מה שאתה כותב. (y)

אני בהחלט מסתכל על הכנסות הלא מוכרות (למי שלא יודע, חברת נדל"ן לא יכולה להצהיר על הכנסות שקיבלה עבור דירות שהיא עוד לא מסרה, אפילו אם עסקינן בסכומים משמעותיים) ובהחלט יש שם המון מידע שעוזר להבין את המצב לאשורו (אני לא בטוח אבל במעומעם אני זוכר שברבעון הקודם הם בקושי מסרו דירות, למרות שהם מכרו יותר מברבעון המקביל...), אני גם זורק מבט קטן על המאקרו, על המצב רוח בשוק ועל דברים אחרים, אבל בסופו של דבר, אני משתדל לתת כמה שיותר למספרים וליחסים בדו"חות לעשות את הדיבורים.

במקרה של בוני תיכון, בוא נגיד שנחשב את כל הפרוייקטים הקיימים וייצא לנו רווח מסויים. אז מה? מה זה אומר? די כלום מבחינתי. וכי למה? כי החברה לא מתכוונת לסיים את הפרוייקטים ולסגור את הבסטה (אני מקווה... pray! ), אז עשינו חישוב מאוד ארוך שמוביל למסקנה שחסרים לנו נתונים שעוד לא קיימים במערכת. (כי מה עם הרווח/הפסד של הפרוייקטים העתידיים הללו?).

אני מחפש חברות שהם זולות היום. לא כאלו שמחר יהיו שוות יותר, לא כאלו שמחר ירוויחו יותר. היום.

מה שיפה ב"שיטה" שלי זה שהיא נותנת לי אפשרות "אובייקטיבית" להשוואה בין חברות שונות מענפים שונים. החברה צומחת ונסחרת בזול? זה מעניין אותי. סיפורים על פוטנציאל של גז/ביוטכנולגיה/הייפ אחר, יותר נדיר שיעניין אותי.

כולנו (אלא אם כן יש פה NOOB דנדש לגמרי) עברנו את המשבר שגם לפניו, אבל בטח ממנו והלאה, הבנתי שלא רק שהשוק "לא תמיד צודק", אלא אני מתייחס אליו כאל "כל הזמן טועה". הסבר: השוק אופטימי או פסימי כל הזמן. השוק תאב בצע או פחדן כל הזמן. מחירים נזרקים לכל הכיוונים. שווי חברה נע ונד כמו קנה סוף ברוח.

אז נכון, כשאני נתקל בחברה טובה שנסחרת במכפיל של 2(!), אני מנסה להבין מה הרציונל ולהבין מי טועה. השוק או אני. (מזכיר לי משפט של איזה ערס מנעוריי: "זה שאתה יותר גדול, לא אומר שאתה יותר חכם" - שזה בדיוק המשפט שאני אומר היום למר שוקי ;-Y ). עד היום, בטווח של שנה עד שלוש, יצא לי לגלות מי טעה. בסה"כ הכללי: השוק טעה יותר (yy)

כשעברתי על הדו"חות של בוני תיכון, יצאתי מבסוט. מבסוט מאיך שהחברה פועלת, מהמספרים שהיא מדווחת, מהמלל. וואלה, מרגיש שאני בעלים של חברה שיודעת לעבוד.

אם בא לך לצלול לתוך המספרים שלהם, אז יאללה, בכיף! נעוף עליהם ביחד :-)

אבל אני מציע שתרשם לקהילה, יהיה לך הרבה יותר נוח, סמוך על זלמא :punk:

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

הבא

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד