מיטרוניקס

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

Re: מיטרוניקס

הודעהעל ידי דני » 07 אוקטובר 2012, 12:25

שני נושאים על הפרק:

1. דוחות הרבעון השני שפורסמו לפני חודש וחצי אכן היו טובים יחסית. בשורה העליונה יש עליה של 11% במכירות. עליה זו, יחד עם שיפור בתמהיל (יותר רובוטים לבריכות פרטיות) והפסקת הדימום של אדמנט, הביא לשיפור של 50% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עם זאת, משהו שלא הוזכר בכתבות המפרגנות שפורסמו בעתונות בעקבות הדוחות הוא שבשל חוסר אישור הסכם ניהול חדש עם הקיבוץ ברוח תיקון 16 החברה לא שילמה עד כה השנה דמי ניהול לקיבוץ. בהנחה שהיה הסכם ניהול, הרווח הרבעוני היה יורד בסביבות המיליון ש"ח (אבל עדיין היה מרשים). דוח הרבעון השלישי פחות צפוי ויהיה מעניין יותר - בד"כ בדוח זה הרווחים נמוכים עד שליליים כיוון שעיקר מכירות החברה מתבצעים ללקוחות בחצי הכדור הצפוני בחציון הראשון, ובחצי השנה החברה יוצאת מלאי ללא מכירות. החברה מדברת שנים על הצורך לפתח פעילות בחצי הדרומי כדי להגיע לפעילות לאורך כל השנה, ואכן הקימה בשנה שעברה חברת בת באוסטרליה. המכירות שלה, אשר יתרכזו בחצי השני של השנה, יהיו אינדיקציה להצלחת המהלך. ושוב - חשוב לזכור שבדו"ח הרבעון השלישי ככל הנראה יתבטאו דמי הניהול לקיבוץ עבור 9 החודשים הראשונים, ולכן תהיה פגיעה ברווח הנקי.

2. הסכם הניהול המדובר הגיע להצבעה ב-4/10 (עדיין לא פוסמה התוצאה - אני מניח שהוא אושר כיוון שהוא גובש עם בעלי המניות הרלוונטים). ההסכם החדש נראה על פניו הוגן ומבוסס על רווחיות החברה. דמי הניהול הבסיסיים של 1.12 מליון ש"ח (שאת רובם ניתן להסביר בשכר דירקטורים ומנכ"ל לשעבר), + רווחים כאחוזים מהרווח הנקי מעל לסכום של 15 מליון ש"ח. לא יודע על סמך מה נקבעו מדרגות הרווח בהסכם, אבל אני מניח שאחרי הפסקת פעילות אדמנט החברה צריכה להגיע בקלות לרווח שנתי ממוצע של 35 מליון ש"ח, שיביא את דמי הניהול ל-2.8 מליון ש"ח - עדיין נמוך משמעותית מה-3.9 מליון שהקיבוץ קיבל עד כה. גם אם בעתיד החברה תצליח והקיבוץ יקבל לפתע סכומים גדולים מהסכם הניהול המקורי, לפחות זה יהיה קשור גם בהצלחת החברה ובעלי מניותה.

בגדול, נראה שהחברה חוזרת לדרך המלך, הן ניהולית והן בתוצאות, ואני מאמין שגם מחיר המניה ישקף שינויים אלו ככל שהם יהפכו ברורים יותר. דבר אחד שמטריד אותי הוא חוסר ההבנה שלי איך בעולם ששקוע במיתון יכולה חברה כמו מיטרוניקס, שמוכרת מוצר מותרות, להצליח. בינתיים נמתין לדוחות הרבעון השלישי

ג.נ. מחזיק
דני
משקיע

נתן: 6 תודות
קיבל: 20 תודות

הודעהעל ידי דפני » 07 אוקטובר 2012, 15:31

היי דני ,
לא נכנסתי לדוחות אבל נראה לי שלחברה היו שני רבעונים טובים ,אם היא תמשיך כך אז המניה מאד זולה.
איפה שיש קיבוץ באמצע יש בעיות של דמי ניהול או כספים רבים שעוברים לקיבוץ ,תעבור על כל מה שכתבו בעבר על החברה ,
אני זוכרת שהיו אלו בעיות .
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 42 תודות

הודעהעל ידי דני » 10 דצמבר 2012, 11:23

החברה מפרסמת דוח רבעון שלישי, שעל פניו הוא לא פחות מנפלא: צמיחה מרשימה במכירות בתשעה חודשים למרות אובדן הלקוח העיקרי בארה"ב; תחילת מכירות באוסטרליה שמביאות את החברה לרווח גם רבעון השלישי (בניגוד לעבר אז החברה מכרה רק ברבעונים הראשון והשני והפסידה בשלישי ורביעי) ועליה של 30% בצבר ההזמנות לרבעון הרביעי כך שנראה שמגמה זו תמשך גם ברבעון זה; ובעיקר – בשעה טובה כל הנתונים הטובים של החברה הזו יורדים לשורה התחתונה: רווח נקי של קרוב ל-50 מליון ₪ בתשעה חודשים, תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 40 מליון, וכל זאת בחברה בלי חוב ובלי צורך לבצע השקעות משמעותיות בציוד / מפעלים על מנת להמשיך לצמוח.

בעבר התלוננתי כל הזמן שאני לא יודע איך לתמחר את החברה הזו, כי היא עברה שינויים רבים בשנים האחרונות, וקשה לי מאוד לנטרל את כל ההשלכות. עכשיו, כשכבר יש דוחות של 9 חודשים בלי אדמנט (ובדוחות יש גם את 9 החודשים הראשונים של 2011 בנטרול אדמנט), הרבה יותר קל לנסות לשים שווי הוגן על החברה. עוד רפרנס שניתן להעזר בו הוא עבודת סמינריון שמצאתי באתר של ערן בן חורין, שמתבססת על דוחות 2011 ומתמחרת את החברה ב-2.85 ₪ למניה. אפשר לנסות להכניס תיקונים להערכות שעומדות בבסיסו (לדוגמא, מניחים שם שהצמיחה במכירות הרובוטים לשוק הבריכות הפרטיות, מגזר הפעילות העיקרי של החברה, יעמוד ב-2012 על 6%, כשבפועל הוא עומד על 27.5%!) ולראות מה יוצא.

כך או כך, כמחזיק מניות ותיק בחברה אני שמח מצד אחד שכל הסיבות שבגללן רכשתי את המניות אכן מגיעות לידי ביטוי, ומחיר המניה מגיב בהתאם (עלה השנה ב-90%). הנזק שנעשה עם רכישת MGI מאחורי החברה, והיא יכולה לחזור להתמקד בעסק הרובוטים, שהוא עסק נפלא. מצד שני אני גם ראלי יותר מכפי שהייתי לפני מספר שנים לגבי אפשרויות הצמיחה של החברה. שווי השוק הנוכחי (455 מליון) נראה בטווח הסביר אם לא בונים על צמיחה מרשימה (ותמחור של חברת צמיחה בהתאם). בהתאם, אני הרבה יותר קרוב להתחיל למכור את המניות שלי מאשר לקנות מניות נוספות.
דני
משקיע

הודעהעל ידי דני » 20 דצמבר 2012, 19:48

מנכ"ל מיטרוניקס מתראיין ומספק תחזית אופטימית: הכפלת המכירות והרווח עד ל-2017.
אני בהחלט שמח לשמוע שיש לחברה תוכנית אסטרטגית (בדוחות אין לכך רמז), אבל גם זוכר שהחברה היתה רחוקה מאוד מלעמוד ביעדי התוכנית האסטרטגית הקודמת: רווח נקי של 100 מליון ש"ח עד 2011.
מקווה (וגם מעריך) שהפעם יצליח להם יותר.

ג.נ. מחזיק
דני
משקיע

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 01 אפריל 2017, 09:01

שנים שלא דיברנו על החברה הזאת אבל הכתבה הזאת קפצה לי בפיד:

מיטרוניקס ממשיכה לשלוט בשוק הבריכות הפרטיות וצמחה ב-16% ב-2016

http://www.themarker.com/markets/reports/1.3973759

אני מסתכל על גרף המנייה (כאן: http://finance.themarker.com/quote/?mad ... Id=1091065) ותוהה: יכול להיות שהיא עלתה ב400% מאיזור ה300 לאיזור ה1500 בארבע ומשהו שנים? {shock}
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 287 תודות
קיבל: 58 תודות

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 01 אפריל 2017, 09:11

רפרפתי עכשיו על השרשור הזה ורואה שמכרתי באיזור ה800-900 אי שם לפני 8 שנים.

אז המנייה מאז התרסקה ב66% ואז עלתה ב400% = 100% מעל מחיר המכירה שלי ב9 שנים. בסיידר. נרגעתי. הכל טוב :lol:
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 287 תודות
קיבל: 58 תודות

הקודם

חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 11 אורחים