איידיאו גרופ

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 21 נובמבר 2017, 16:37

סיפור מענין שהחל לפני שלושה חודשים לצערי רק היום נתתי ליבי לענין

לחברת איידיאו גרופ אחזקה ב38% בחברת בת איידיאו פרופרטיז זאת חברת נדל"ן גרמנית שמחזיקה בדירות ונדל"ן מסחרי
הסיפור מתחיל ב20.8.17 איידיאו מפרסמת דוח מצוין שמתאר עליה בשווי הנכסים של הבת בגרמניה
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 90,00.html
שווי הדירות של איי.די.או גרופ טיפס ב-640 מיליון שקל ברבעון השני
החברה שפועלת בשוק הדיור בברלין (באמצעות החזקה של 38.2% בחברה הבת אי.די.או פרופרטיז), סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 569 מיליון שקל, עלייה של 18% לעומת הרבעון המקביל. עיקר העלייה מיוחסת לשערוך שביצעה בתיק הנכסים שלה, שכולל נכון לסוף הרבעון השני כ- 19,124 דירות בשווי של 2.6 מיליארד יורו.

זאת לדעת שיכון ובינוי מחזיקה ב40% מחברת איידיאו גרופ.

ימים ספורים אחרי כן שיכון ובינוי יוצאת בהצעת רכש של 10% ממניות איידיאו במחיר 56 שקל כמה אחוזים מעל מחיר השוק.המטרה אחזקת מעל 50% במניות כך שיתאפשר להציף רווח מאזני של מאות מיליונים...שבודאי שרי האריסון חפצה לקבל בדיוודנד

http://mayafiles.tase.co.il/rpdf/111600 ... 897-00.pdf

אלא שכאן באה תפנית בסיפור שתי קבוצות משקיעים אפולו קפיטל ומשפחת דיין המכירות את שוק הנדלן בגרמניה רכשו תוך ימים ספורים בבורסה ומחוץ לבורסה 36% ממניות החברה במחיר גבוהה מההצעה

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 73,00.html
קרן אפולו רוכשת מחוץ לבורסה מניות איי.די.או בעשרות מיליוני שקלים

הקרן שפועלת בשיתוף משפחת דיין הגיעה החזקה של 20% באיי.בי.או. המהלך עשוי לטרפד את הצעת הרכש שהגישה שיכון ובינוי של שרי אריסון - ההצעה מיועדת ל-10% מהמניות ונועדה להביא את שיכון ובינוי להחזקה של מעל 50% באיי.די.אונוצר מצב או ששיכון ובינוי מעלה את הצעתה בעשרות אחוזים או שהיתרון שאמור היה להיווצר נבלם.שיכון ובינוי לא שיפרה הצעתה ואז החל מאבק שליטה עם שני הרוכשים עד להסכם שליטה משותף

https://www.themarker.com/markets/1.4421320
הפוגה במאבק השליטה על אי.די.או: שיכון ובינוי ואפולו דיין במגעים לשליטה משותפת בעסקי הנדל"ן בגרמניה
קבוצת אפולו דיין הצליחה להגיע לאחזקה של כ-37% בחברת איי.די.או גרופ ■ הקבוצה דורשת לקחת חלק בניהול נושאי המשרה הבכירים של החברה הבת איי.די.או פרופרטיס - וביישום האסטרטגיה העסקית לעסקי הנדל"ן בגרמניה


אבל זה לא כל הסיפור..שועל בורסה ותיק יעקב לונסנבורג המכונה לוקסי רוכש במקביל בבורסה מניות ומגיע ל5% ממניות איידיאו

http://trade.bankleumi.co.il/trade/net/ ... msgtype=1&
מאבק השליטה בין שיכון ובינוי למשפחת דיין על חברת {איידיאו} שפועלת בתחום הנדל"ן למגורים בברלין מקבל הבוקר תפנית דרמטית. לפי דיווח לבורסה מהדקות האחרונות, יעקב לונסנבורג ('לוקסי') הפך לבעל עניין בחברה עם החזקה של מעל 5%. למעשה, בכך הפך לוקסי ללשון מאזניים במאבק השליטה בין 2 הענקיות שמחזיקות בכ-40% כ"א. בסה"כ מחזיק כעת לוקסי במניות איידיאו בשווי של כ-95 מיליון שקלים וזאת באמצעות החברות שבשליטתו (לפידות קפיטל ולפידות חלץ) וכמו כן באופן ישיר.

לפי הדיווח, העסקאות האחרונות שביצע לוקסי היו ביום שלישי בשער של מעל 69 שקלים, כלומר בצמוד למחיר השיא של המניה. משמעות הדבר היא שלוקסי, שהינו איש שוק הון ותיק וממולח, מעריך כי נוצרה הזדמנות לרווח מהיר, אולי כאשר תבוא הצעת רכש מלאה (בפרמיה נאה) בניסיון למחוק את החברה מהבורסה בת"א.

היום דיווחה שיכון ובינוי על הגעה להבנות עם משפחת דיין ועל הסכם שליטה

היום שוב תפנית בעלילה

https://www.themarker.com/markets/1.4611776
מאבק השליטה באיי.די.או גרופ: לוקסנבורג מתנגד להסכם בין שיכון ובינוי לאפולו-דיין
בעל השליטה בקבוצת לפידות דורש במכתב לדירקטוריון איי.די.או גרופ כי ההסכם ששם קץ למאבק השליטה בין שיכון ובינוי לקבוצת אפולו־דיין יועמד להצבעה כעסקת בעלי עניין ■ במצב כזה, לפידות - המחזיקה 6% מ-23% המניות שלבעליהן אין עניין אישי - עשויה להכריע את ההצבעהבינתיים אחרי שלושה חודשים מחיר המניה כיום 74 שקל 30 אחוז מעל ההצעה המקורית

...המשך יבוא בוודאי
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 28 נובמבר 2017, 10:04

בעל מניות בלפידות תוקף: "חשש שלוקסנבורג עשה שימוש במידע פנים לרווח אישי"

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 70,00.html
יעקב לוקסנבורג (לוקסי), בעל השליטה בחברת לפידות ובלפידות חלץ, נתקל במחסום לא צפוי בפוזיציה שתפס עם החברות הציבוריות בשליטתו בחברת הנדל"ן בגרמניה, איי.די.או. בעל מניות בשתי החברות, ארנון אפשטיין, שלח מכתבים לדירקטורים בשתי החברות וללוקסנבורג עצמו, שבהם טען כי התנהלותו שערורייתית.
בשבועות האחרונים רכש לוקסנבורג באופן אישי 0.58% ממניות איי.די.או, שנקלעה למאבק שליטה בין שיכון ובינוי של שרי אריסון (40%) למשפחת דיין וקרן אפולו (37%), עד שנחתם הסכם שליטה משותפת. לפידות מחזיקה ב־3.43% ממניות איי.די.או ולפידות חלץ ב־2.2%. לוקסנבורג, שנהפך באמצעות אחזקות אלה לגורם משמעותי באיזון בין שתי בעלות השליטה, טען שהסכם השליטה המשותפת מנוגד לטובת החברה.

אפשטיין מאשים כי מרכישת המניות באיי.די.או עולה "חשש כי הרכישה נגועה בעניין אישי של לוקסנבורג, נעשתה תוך ניגוד עניינים והפרה של חובותיו כנושא משרה וכבעל שליטה, ולא אושרה בהתאם להוראות חוק החברות, תוך פעולה למען עשיית רווח אישי מהיר, שימוש במידע פנים וחשיפת החברות לנזקים אדירים".
לוקסנבורג ערבב בין הציבורי לפרטי ללא אבחנה, ומנסה בדיעבד להכשיר את השרץ".
אפשטיין ממשיך וטוען כי העובדה שלוקסנבורג רכש את המניות בשלושה כובעים, היא "לא פחות ממדהימה. אם העסקה טובה, מדוע לא נרכשו כל המניות בידי החברות הציבוריות? אם היא מסוכנת, מדוע לסכן את החברות? משחק הכובעים שלו אינו חוקי והוא שערורייה". הוא מאשים את חברי הדירקטוריון כי פעלו בלי לשאול יותר מדי שאלות.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 19 דצמבר 2017, 12:38

פרק חדש בעלילה לוקסי מונע מינוי שני דירקטורים חיצוניים חדשים לחברה והערכת פעילות שניים נוספים
http://maya.tase.co.il/reports/details/1137198
לפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), מטרפדת מינוי דירקטורים באיי.די.או. באסיפה כללית מיוחדת של בעלי המניות בחברת איי.די.או, שנערכה אמש, מנעו בעלי מניות המיעוט מהציבור, ולפידות בראשם את חידוש כהונתן של מיכל מרום-בריקמן ושל לימור בלדב כדירקטוריות חיצוניות בחברה
בלפידות סבורים כי הדירקטוריות החיצוניות כשלו במילוי תפקידן וכי הן פעלו תוך העדפת קידום האינטרסים של שיכון ובינוי, על פני קידום האינטרסים של בעלי מניות המיעוט וטובת החברה. כמו כן סבורה לפידות כי על אפולו ודיון להיחשב כבעלות עניין אישי בהארכת כהונתן של הדירקטוריות החיצוניות, ביחד עם בעלת השליטה, שיכון ובינוי.

http://www.bizportal.co.il/capitalmarke ... cle/674007
https://www.themarker.com/markets/1.4737790
דבר נוסף בקרוב יהיה עידכון מדדים שבמסגרתו חברות שרוצות להיכלל במדדים חיב להיות מניות בידי הצבור 30% מכלל המניות.במצב כרגע הציבור מחזיק 16% מכלל המניות.אם לא יופצו לציבור תוך שבועות ספורים 14% מניות בשווי שוק כ350 מליון שקל המניה תצא ממדדי ת-א 90/125
מענין מה יעשו בעלי השליטה האם ימכרו מניות או יותרו על השתתפות במדדים שבוודאי יוריד הסחירות ואז יבצעו הצעת רכש למחיקה ממסחר
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 31 דצמבר 2017, 20:34

כפי שכתבתי בפוסט קודם יש חשש שהמניה תצא מהמדדים לאחר עידכון קרוב כי אין מספיק פיזור בידי הציבור
הנה היום הודעה של שיכון ובינוי על מכירת מניות ...גם קבוצת דיין מכרו חבילת מניות בשוק כנראה בפעולה מתואמת כך שהחברה מתקרבת למצב בו תישאר במדדים
http://mayafiles.tase.co.il/RHtm/113900 ... 139812.htm
שיכון ובינוי מדווחת שמכרה 712,088 מניות לפי מחיר של 63.3 שקל לצד שלישי בהיקף של 45 מיליון שקל - מדובר בדיסקאונט של 7% על מחיר השוק. לאחר מכירת המניות, תחזיק שיכון ובינוי בכ-37.5% מהון המניות של איידיאו ותרשום בדוחותיה רווח של כ-27 מיליון שקל.

הקטין משה דיין ביום חמישי שעבר את אחזקתו במניותיה של איי.די.או גרופ מ–22.2% ל–19.7%, כשמכר 687 אלף מניות במחיר של 63.3 שקל למניה, שהיה נמוך ב–6% ממחיר הבורסה של המניה בפתיחת המסחר, ובתמורה כוללת של 43 מיליון שקל.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: איידיאו גרופ

הודעהעל ידי meir-h » 11 ינואר 2018, 10:35

מלחמות לוקסי באיידיאו נמשכות חברת לפידות שלחה מכתב לשיכון ובינוי בהאשמה של יצירת קבוצת שליטה ללא הצעת רכש מהציבור כחוק.מעלה טענה מענינת מכירת מניות ע"י שיכון ובינוי ומצד שני קבוצת דיין בסוף השנה נראה כצעד אסור כי מכרו מחוץ לבורסה כמות דומה של מניות ובמחיר זהה שנמוך מהשוק.למעשה ממשיך בנסיונות לאלץ את שיכון ובינוי לבצע הצעת רכש בבורסה.
https://www.themarker.com/markets/1.5722621
ההסכם הותיר את השליטה באיי.די.או גרופ בידי שיכון ובינוי , אך העביר לשליטה משותפת ושווה את האחזקה באיי.די.או פרופרטיס, המתמחה ברכישה וניהול נדל"ן למגורים בברלין. איי.די.או פרופרטיס נסחרת בבורסה של פרנקפורט בשווי של 1.9 מיליארד יורו, והיא הנכס היחיד של איי.די.או גרופ, שבו היא מחזיקה ב–38.2%.
לוקסי דורש משיכון ובינוי לבטל את הסכם שיתוף הפעולה עם אפולו־דיין, שלדבריו אינו חוקי. הוא אף מעלה טענות חמורות בדבר עבירות על חוק החברות, חוקי ניירות ערך והחוק הגרמני, הנוגע לאיי.די.או פרופרטיס, הפועלת בגרמניה.

התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים, ששלחה שלשום קבוצת לפידות קפיטל, דורשת הקבוצה משיכון ובינוי — באמצעות משרד עו"ד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם טל ושות' — לבטל בתוך שבעה ימים את ההסכם בינה לאפולו־דיין. היא גם דורשת ממנה להימנע באופן מיידי מפעולות מתואמות נוספות של הצדדים, ואף למסור ללפידות עותק של ההסכם.

תוך כך איידיאו גרופ מפרסם ניר עבודה ראשוני שמעלה את שווי הנכסים של החברה הנשלטת בגרמניה ב750 מיליון יורו
http://mayafiles.tase.co.il/rpdf/114200 ... 235-00.pdf
איי.די.או. גרופ בע"מ ("החברה") מתכבדת להודיע כי בידי .A.S Properties ADO ,תאגיד מוחזק בשליטת החברה
("ADP ("נתקבלה אינדיקציה ראשונית במסגרת טיוטא בלבד (לא סופית ולא מחייבת, בשלב זה) ממעריך שווי
חיצוני (עמו נוהגת החברה להתקשר במסגרת עריכת דוחותיה הכספיים השנתיים ודוחות רבעון שני), לפיה סך נכסי
הנדל"ן להשקעה של ADP צפויים להיות מוערכים בתום שנת 2017 בכ- 350.3 מיליארד אירו, נתון המשקף גידול
של כ- 750 מיליוני אירו לעומת הערכת השווי החיצונית הקודמת שנתקבלה בידי החברה ליום 2017.6.30 .הגידול
כאמור נובע חלקו מרכישות נוספות של נכסי נדל"ן להשקעה בסך כולל של כ- 500 מיליוני אירו במהלך המחצית
השנייה של שנת 2017) ומרביתן ברבעון הרביעי), ויתרתו מעליית ערך של נכסי הנדל"ן להשקעה בברלין.

הנה קישור בבלומברג לציטוט המניה ADO Properties SA בגרמניה
https://www.bloomberg.com/quote/ADJ:GR
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 619
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 120 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים


חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron