אל תיכנסו למניות למרות כל מה שהמומחים אומרים... (גלובס)

דיונים כללים

אל תיכנסו למניות למרות כל מה שהמומחים אומרים... (גלובס)

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 23 אוגוסט 2015, 10:45

באופן אישי, היום זה היום הכי כיף שהיה לי בבורסה מאז שחזרתי לטפל בתיק המשפחתי. עוד לא ביצעתי פעולות אבל פתאום יש עניין. ואקשן. בואו, דובים! להולך יש מזומן מחכה למציאות! bear! bear! bear! :punk: :punk: :punk:

נלקין מונה 5 סיבות עיקריות לטלטלה הנוכחית בשווקים:

1. העלאת הריבית בארה"ב: "חלק מהסיבה לירידות הוא רצונו של השוק לכפות על הבנק המרכזי האמריקאי שלא להעלות את הריבית. בעידן ברננקי הפד היה מאוד לחיץ והגיב יפה לדרישות השווקים, כלל לא בטוח שזו תהיה התמונה בעידן של ג'נט ילן וסטנלי פישר".

2. חולשה במגזר הטכנולוגיה: "אפל ( 105.76 -6.12% )
היא ברומטר לכל מגזר הטכנולוגיה. בפועל ישנה תעשייה שלמה סביב חברת אפל של חידושים טכנולוגייים בתחום הסלולרי. על-פי נתונים שיש בידנו, התעשייה הזו נמצאת בהאטה משמעותית ואת הסימנים לכך ראינו לפני מספר שבועות. כל עוד לא יירשם שיפור משמעותי בגורמים המשפיעים על תעשיית אפל, גל הירידות לפחות במדד נאסד"ק צפוי להימשך".

3. ירידה בשיעור השתתפות בכוח העבודה בארה"ב: "שיעור השתתפות בכוח העבודה ירד ל-62.6% שהוא הנמוך ביותר מאז 1977. בטווח הקצר ניתן להתבשם מהנתונים הטובים של שיעור האבטלה הנמוך אך שיעור השתתפות הנמוך יתבטא בסופו של דבר בקצב הצמיחה בארה"ב".

4. קריסה בשוק הסחורות: "כל עוד לא יאמינו המשקיעים כי צפוי ביקוש עתידי לסחורות וישקפו אותו במחירם, נראה כי מניות רבות ושווקים רבים יסבלו מכך ונראה השפעה מהותית על שוקי המניות".

5. ההאטה בסין: "הכסף הרב שנמחק בירידה החדה בשוק המניות הסיני מגביר את החשש שההתרסקות במדדי המניות בסין עלולה לחלחל לכלכלה. הטיפול הכושל של הממשלה הסינית במשבר לא עוזר כמובן, ונראה שחוסר השקיפות והתערבות הממשלתית המסיבית בכלכלה ובשוקי ההון לא מוסיפה לביטחון המשקיעים".

www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001063222
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 281 תודות
קיבל: 57 תודות

Re: אל תיכנסו למניות למרות כל מה שהמומחים אומרים... (גלובס)

הודעהעל ידי דפני » 24 אוגוסט 2015, 17:21

נו יצאת לצוד ? או שזה עוד מוקדם מידי .לו יכולנו לתזמן .
סמל אישי של המשתמש
דפני
ממש לא גורו

נתן: 23 תודות
קיבל: 42 תודות

Re: אל תיכנסו למניות למרות כל מה שהמומחים אומרים... (גלובס)

הודעהעל ידי ההולך בדרכים » 27 אוגוסט 2015, 07:49

דפני כתב:נו יצאת לצוד ? או שזה עוד מוקדם מידי .לו יכולנו לתזמן .

קצת, בקטנות לגמרי.

הרי ברור לכולם (אני מניח) שמגדל הקלפים יתמוטט (שוב), השאלה רק מתי. כבר שנים שאני חושב "בקרוב" אבל השוק המשיך לעלות. זה לא מרגיע אותי. להיפך. גם את המשבר הקודם השוק לא ראה עד שהוא קרה. כך שעדיין מחזיק כ20% מהתיק במזומן, מוכן ומזומן :-)
כל הנאמר לעיל (גם אם נכתב באופן נחרץ) מהווה את דעתי האישית בלבד בזמן הכתיבה.

אין בדבריי משום כל המלצה, למעט המלצה שעל כל משקיע לבצע את בדיקותיו בעצמו ולהחליט על אחריותו האישית בלבד.

בהצלחה!!
סמל אישי של המשתמש
ההולך בדרכים
גורונישט

נתן: 281 תודות
קיבל: 57 תודות

חזור אל כללי

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 0 אורחים