CMCT קרן ריט בדרך להנפקה

דיונים על מניות החברות הנסחרות בבורסת תל אביב

מנהל: David24

CMCT קרן ריט בדרך להנפקה

הודעהעל ידי meir-h » 15 נובמבר 2017, 11:01

הפעם מדובר בדבר חדש קרן נדל"ן אמריקאית מתכוונת להנפיק בבורסה הישראלית מניות לא אג"ח.ועוד חידוש מניות בכורה סוג של מניה המבטיחה דיוודנד שנתי ואפילו מצטבר.סוג של מניה/אג"ח להמרה
https://www.themarker.com/markets/1.4551799
במכשיר מימוני חדש, שמציע יתרונות הן לחברה המנפיקה והן למשקיעים המוסדיים, ועשוי לגוון את שוק איגרות החוב הקונצרני. מניות בכורה הן נייר ערך שנמצא על הרצף בין מניות לבין איגרות חוב. הן זכאיות לדיווידנד שנתי קבוע, בדומה לאיגרת חוב שמשלמת ריבית קבועה או משתנה על בסיס נוסחה שנקבעת מראש, מקבלות קדימות בחלוקת דיווידנדים על פני המניות הרגילות, וזכאיות לצבירת הדיווידנד אם החברה לא חילקה אותו בשנה מסוימת.
בניגוד למניות רגילות, אין למניות בכורה זכות להצביע באסיפת בעלי המניות של החברה. מניות הבכורה מקבלות עדיפות על פני מניות רגילות גם במקרה שהחברה מגיעה לפירוק, ונכסיה נמכרים כדי לפרוע את החוב לבנקים ולבעלי איגרות החוב. יתרת הנכסים לאחר תשלום החוב, אם נותרה יתרה, תחולק קודם לבעלי מניות הבכורה, ורק אחר כך לבעלי המניות הרגילות. בשל הנחיתות של מניות הבכורה בהשוואה לאיגרות החוב בכל הקשור לזכות הפירעון, מקבלות מניות הבכורה בדרך כלל דיווידנד בשיעור גבוה מהריבית על איגרות החוב.

https://www.themarker.com/markets/1.4547225
https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 32,00.html
חברת הדירוג מעלות S&P העניקה לקרן הריט (קרן השקעות בנדל"ן הזוכה לתנאי מיסוי מיוחדים) האמריקאית CIM Commercial Trust Corporation (CMCT), שייסדו הישראלים שאול קובה ואבי שמש, דירוג גבוה של AA מינוס עם תחזית יציבה. מעלות גם העניקה דירוג A מינוס לסדרה חדשה של מניות בכורה שתנסה CMCT להנפיק באמצע נובמבר הקרוב בבורסה בתל אביב, בהיקף של עד 900 מיליון שקל ערך נקוב (כ-250 מיליון דולר). התמורה שתתקבל תשמש את הקרן בעיקר להחלפת חוב בנקאי קיים בהיקף של כ-200 מיליון דולר ולרכישת נכסים חדשים.

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 75,00.html
https://www.themarker.com/markets/1.4604462
קרן הריט האמריקאית CIM Commercial Trust Corporation (CMCT), שייסדו הישראלים שאול קובה ואבי שמש, זכתה הערב לביקושים גבוהים של כ-860 מיליון שקל במהלך השלב המוסדי של הנפקת מניות בכורה שבצעה בבורסה בת"א.

בשלב המוסדי השתתפו מרבית חברות הביטוח הגדולות בשוק, ובהמשך הערב צפויה הקרן להחליט איזה סכום היא תגייס בשלב המוסדי. לפי ההערכות, הסכום יהיה כ-700- 800 מיליון שקל. המחיר שלפיו בוצע שלב המוסדי מגלם למשקיעים שרכשו את מניות הבכורה תשואה אפקטיבית של כ-6.3%.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 678
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 140 תודות

Re: CMCT קרן ריט בדרך להנפקה

הודעהעל ידי meir-h » 27 נובמבר 2017, 15:58

החברה רשמה את המניה הרגילה למסחר בבורסה הישראלית בשם סים קומרשייל

http://trade.bankleumi.co.il/trade/net/ ... bHidden=0&
והופכת למנית ארביטרז למסחר בארה"ב
http://finance.google.com/finance?q=NAS ... GPUsrZucAH
גם מנית הבכורה החלה להסחר בבורסה הישראלית בשם סים בכורה סד L

http://trade.bankleumi.co.il/trade/net/ ... bHidden=0&
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 678
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 140 תודות

המשתמש הבא הודה ל meir-h עבור ההודעה לעיל:
ההולך בדרכים

Re: CMCT קרן ריט בדרך להנפקה

הודעהעל ידי meir-h » 08 אוקטובר 2018, 08:48

אבי שמש ושאול קובה מתכננים לממש נכסים של CMCT בארה"ב ביותר ממיליארד דולר
קרן הריט האמריקאית, שגייסה בתלא אביב בשנה שעברה מניות בכורה ב-800 מיליון שקל, מתכננת לשנות אסטרטגיה ומציעה כמה חלופות לבעלי מניות בישראל
https://www.themarker.com/markets/1.6533482
פירסמהCMCT , שייסדו הישראלים שאול קובה ואבי שמש, הצעת רכש חליפין לבעלי מניות בכורה שלה בישראל מסדרה L, שבמסגרתה היא מציעה לבעלי מניות בכורה ישראליים שלה שלוש חלופות: הראשונה היא להמשיך להחזיק את המניות בלי שום שינוי; השנייה היא להמיר את מניות הבכורה למניות רגילות של CMCT במחיר שגובהו הסופי ייקבע בהמשך והוא ינוע סביב 28 דולר למניה (בכפוף להתאמות שונות); והשלישית היא להמיר את מניות הבכורה מסדרה L למניות בכורה חדשות מסדרה M בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) קצר. כך, ל-CMCT תהיה אופציה - החל מבעוד שנתיים - לרכוש בחזרה את מלוא מניות הבכורה ובהנחה של כ-4.5%.

מתמקדת בהשקעה בבנייני משרדים מקלאס A וכן מחזיקה בבתי מלון ומשקיעה בחוב של פרויקטי נדל"ן. בעת גיוס מניות בכורה בישראל ראשי הקרן הציגו בפני המוסדיים אסטרטגיית השקעה, שהתבססה על השקעות יחסית סולידיות בעיקר בתחומי המשרדים. ואולם כעת הוחלט בקרן לשנות את האסטרטגיה באמצעות הגדלת סיכון. .

CMCT נסחרת בנאסד"ק לפי מחיר של כ-17 דולר למניה, הנמוך בכ-35% מהמחיר הנגזר משווי נכסי נקי (המודד את הפער בין שווי נכסים לשווי התחייבויות), המוערך שלה נכון לסוף יוני 2018 שעמד על כ-23 דולר. בהתאם לכך, ב-CMCT בנו תוכנית אסטרטגית חדשה שמדברת על מימוש של עשרה נכסים (בעיקר משרדים) באוקלנד, וושינגטון וסאן פרנסיסקו, שנרכשו ב-2005 ושמשתרעים על פני שטח של 250,929 מ"ר.
meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 678
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 140 תודות

Re: CMCT קרן ריט בדרך להנפקה

הודעהעל ידי meir-h » 11 אוקטובר 2018, 09:07

https://www.calcalist.co.il/markets/art ... 80,00.html
באנו, גייסנו, גילחנו: למה המוסדיים זועמים על שאול קובה ואבי שמש?
הגופים המוסדיים זועמים על אנשי הנדל"ן אבי שמש ושאול קובה שהחזירו לישראל לראשונה מזה שנים את מודל מניות הבכורה, ומאשימים אותם בביצוע תספורת פחות משנה אחרי שהנפיקו בתל אביב. השניים גייסו 220 מיליון דולר בנובמבר 2017 מגופים מוסדיים בישראל בתמורה להנפקת מניות בכורה של חברת סים קומרשייל (CMCT) הנסחרת בבורסה בארה"ב, ונרשמה במקביל למסחר בישראל מניות הבכורה הבטיחו למוסדיים דיבידנד של 5.5% בשנה על ההשקעה .

פחות משנה אחרי ההנפקה, נקלעה החברה האמריקאית למצוקת מזומנים, ולחריגה מאמות המידה הפיננסיות מול הגופים המלווים בארה"ב. בסוף השבוע האחרון הודיעה החברה האמריקאית כי תפעל למכור נכסים בשווי של 1.3 מיליארד דולר – שמהווים 70% מהפורטפוליו הנכסים שלה – ותותיר בידיה נכסים בשווי של 607 מיליון דולר בלבד, רובם פרויקטים בשלב בשלות מוקדם יותר הזקוקים עדיין להשבחה. 600 מיליון דולר מתוך תמורת המימוש ושמשו להחזרת חובות החברה לבנקים, והיתרה — 700 מיליון דולר – תחולק לבעלי המניות הרגילות, 27 גופי פנסיה גדולים בארה"ב, במודל של הצעת רכש.
כך יוצא שבעלי מניות הבכורה בתל אביב, ששווי השוק שלהן עומד על 775 מיליון שקל, מוצאים את עצמם עם חברה אחרת לגמרי, שמחזיקה בפחות משליש מהנכסים המקוריים שלה וברמת סיכון שונה לחלוטין.

meir-h
לא גורו בכלל
 
הודעות: 678
הצטרף: 03 פברואר 2009, 11:13
נתן: 0 תודות
קיבל: 140 תודות


חזור אל מניות תל אביב

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron